Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Świąteczna dekoracja domu do 1000 zł

sponsorowany

Święta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami. To wyjątkowy okres, w którym stworzenie rodzinnego klimatu jest ważniejsze niż kiedykolwiek. Zadbaj więc o to, aby przystroić swój dom – zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz – tak, aby przy okazji wywrzeć wrażenie na sąsiadach. Jak to zrobić? Jakie dekoracje wybrać? Podpowiadamy!

Świąteczna dekoracja domu do 1000 zł
Świąteczna dekoracja domu do 1000 zł
Vivus

Tradycja zdobienia domów przybyła do Polski przede wszystkim z USA. Tu każdego roku obywatele wydają tysiące dolarów na stworzenie spektakularnej dekoracji. Są nawet organizowane konkursy na najbardziej kreatywne przystrojenie budynku w okresie świąteczno-noworocznym. Chociaż w naszym kraju mało kto decyduje się np. na tworzenie ruchomych dekoracji podświetlonych milionami migoczących lampek, stworzenie eleganckiej, a zarazem widocznej ozdoby to wyzwanie. W co zatem zainwestować? Oto kilka inspiracji.

Choinka to absolutna podstawa

To pewne: bez choinki nie ma Bożego Narodzenia. Sięgamy po nią już od XIX wieku, a dziś stała się nieodzownym elementem dekoracji świątecznych. Co prawda można wybrać sztuczne drzewko i po prostu co roku wyciągać je z szafy oraz odkurzać, jednak… najbardziej wyjątkowy klimat stworzysz, kiedy w domu zagości prawdziwa choinka – np. świerk.

Pamiętaj: im większe drzewko, tym jest ono kosztowniejsze, jednak nie warto na nim oszczędzać. Kupowanie choinki od przypadkowego sprzedawcy może się zakończyć tym, że igły opadną z niej bardzo szybko, a efekt będzie odbiegał od oczekiwanego.

Nie zapominaj również, że jeżeli chcesz wywrzeć wrażenie, drzewko powinno stanąć również na zewnątrz budynku. Tu możesz „zaszaleć” i zdecydować się na naprawdę duże. Nie ogranicza Cię np. wysokość sufitu.

Oczywiście samo zakupienie choinki to nie wszystko. Trzeba ją jeszcze ozdobić. Pomyśl o wyjątkowych dekoracjach – np. modnych bombkach z przezroczystego szkła, łańcuchach wykonanych z taśm LED-owych lub bardziej tradycyjnych pięknie opakowanych słodyczach.

A co, jeśli na choinkę w domu masz niewiele miejsca? Wówczas możesz pomyśleć o świetlnej konstrukcji, która ją zastąpi. Możliwości jest naprawdę ogrom. Pewne jest jedno: nie powinieneś rezygnować ze strojnej choinki pod żadnym pozorem. Dzięki niej domownicy poczują „magię świąt”.

Zakup dekoracji świątecznych może być sporym wydatkiem. Dlatego warto wspomóc się w tym okresie tanią pożyczką. Kwotę ok. 1000 zł, odpowiednią na zakup wszelkich ozdób, można uzyskać przez internet, w bardzo krótkim czasie. Zainwestowaną w dekoracje kwotę można szybko spłacić, np. z premii otrzymanej od szefa na Boże Narodzeni.

podpowiada ekspert firmy VIVUS
Świąteczna dekoracja salonu
Świąteczna dekoracja salonu
Vivus

Dekoracje świąteczne na drzwi

Kolejnym miejscem, które warto udekorować na Boże Narodzenie, są drzwi domu. Warto zadbać o to, aby trafiła na nie elegancka dekoracja – oczywiście od zewnętrznej strony. A co umieścić w tym miejscu? Może to być np.:

·         klasyczny wieniec z gałązek świerku, ozdobiony bombkami, kokardą i, ewentualnie, światłami LED (najlepiej zasilanymi akumulatorkami),

·         designerska kurtyna świetlna LED, która z jednej strony da elegancki efekt, a z drugiej dobrze wpisze się w stylistykę glamour,

·         dekoracja w kształcie gwiazdy, symbolizująca oczywiście gwiazdę betlejemską.

Możliwości jest bardzo wiele.

Lampki na elewację budynku

Lampki świąteczne rozbłyskujące na elewacji domu pięknie prezentują się w zimowe wieczory w okresie bożonarodzeniowym. Nawet, kiedy nie ma śniegu, otoczenie zaczyna wyglądać radośnie i wytwarza się niepowtarzalny klimat. Wybierając odpowiednie lampki, pamiętaj, że:

·         powinny wyróżniać się wysoką klasą odporności na wilgoć oraz niskie temperatury – będą pracowały w warunkach zewnętrznych, więc nie mogą ulec szybkiej awarii przez mróz czy śnieg,

·         należy wybrać ich odpowiednią ilość – zanim to zrobisz, zastanów się, gdzie konkretnie je umieścisz. Czy np. tylko nad daszkiem ganku, czy też owiniesz nimi także kolumny, rant dachu lub np. wszystkie poręcze. Wymierz długość, która jest Ci potrzebna, dodaj do niej ok. 10-20% i już możesz szukać,

·         trzeba wybrać między lampkami kolorowymi, a monochromatycznymi – te pierwsze ożywiają posesję i tworzą bardzo świąteczny efekt, te drugie są bardziej eleganckie i subtelne. Wszystko jest oczywiście kwestią gustu.

Pamiętaj: lampki są podłączane do prądu, dlatego nie możesz sobie pozwolić na inwestycję w model niskiej jakości. Jakiekolwiek zwarcie może doprowadzić nawet do powstania pożaru. Trzeba mieć tego świadomość i wybrać rozsądne rozwiązanie.

Świąteczna dekoracja domu
Świąteczna dekoracja domu
Vivus

Świetlne dekoracje zewnętrzne

Tu mowa nie o lampkach zamontowanych na choince na zewnątrz ani o tych na dachu budynku. Chodzi o osobne dekoracje, najczęściej dużej wielkości, które ustawia się w ogródku – tak, aby go w ciekawy sposób ozdobić na święta. Rozwiązań tego typu jest ogrom. Możesz ustawić np. świecącego Mikołaja z reniferami, anioła, samego renifera, świetlną choinkę… można tak długo wymieniać. To bardzo eleganckie, proste do rozłożenia, a zarazem niebanalne elementy aranżacji. Dzięki nim wieczorem Twoja posesja będzie się prezentowała zjawiskowo!

Świąteczna dekoracja domu
Świąteczna dekoracja domu
Vivus

Ozdoby – „dmuchańce”

To propozycja dla miłośników kolorowych i bardzo wesołych ozdób świątecznych, oczywiście na zewnątrz domu. Jeśli masz dzieci, możesz być pewien, że pokochają takie dekoracje. Co to może być? Dobry przykład do dmuchany Święty Mikołaj. Oczywiście taki w czerwonym stroju i z długą, siwą brodą. Może się pojawić na Twojej posesji już na początku grudnia, na przykład tuż przed samymi mikołajkami. To jedna z tych ozdób, które – choć przez wielu uznawane za nieco „kiczowate” – wywołują bardzo szeroki uśmiech na twarzy. A przecież w Bożym Narodzeniu chodzi o sprawianie sobie prawdziwej radości.

O czym pamiętać, dobierając ozdoby świąteczne?

Jak widzisz, możliwości, gdy chodzi o dobór świątecznych dekoracji są niezwykle szerokie. Dlatego warto w tym roku zaszaleć i wprowadzić do domu i na całą posesję wyjątkowy, radosny klimat – tak, aby celebracja Bożego Narodzenia była naprawdę niezapomniana.

Ale uwaga! Zanim rzucisz się w zakupowy wir, pamiętaj, że:

·         ozdoby świąteczne kupuje się najczęściej nie na jeden sezon, a na wiele lat – dlatego nie można sobie pozwolić na ich słabą jakość. Lepiej wydać raz, ale mieć pewność, że ozdoba będzie trwała i bezpieczna,

·         więcej nie zawsze znaczy lepiej – zatroszcz się o to, aby odpowiednio skomponować i połączyć ze sobą różne ozdoby. Powinny harmonizować ze sobą. Przepych czy minimalizm? Klasyka czy nowoczesność? Odpowiedz sobie na to pytanie przed zakupem lampek i innych elementów,

·         należy dobierać dekoracje tak, aby nie zaburzyły funkcjonalności pomieszczeń – zbyt duża choinka czy ozdoba, która zasłoni klamkę drzwi wejściowych mogą przeszkadzać.

Trzymaj się tych rad i poszukaj nietuzinkowych ozdób. To one wprowadzą domowników w prawdziwie świąteczny klimat, który nie opuści aż do Nowego Roku, a może nawet dłużej. A jeśli chwilowo brak Ci na nie środków, skorzystaj z szybkiej pożyczki. Dzięki niej nie umknie Ci żadna dobra promocja na ozdoby.

Materiał partnerski przygotowany z Vivus.pl

 

 

 

 

    Więcej o:

Skomentuj:

Świąteczna dekoracja domu do 1000 zł