Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Sztuczna trawa na balkon i taras

Anna Morleo

Sztuczna trawa staje się ostatnio coraz bardziej powszechna jako dekoracja balkonu i tarasu. Podpowiadamy na co zwrócić uwagę kupując trawiastą wykładzinę.

sztuczna trawa, balkon, taras
<B>SZTUCZNA TRAWA.</B> Sposób by na balkonie poczuć się jak na łonie natury.
fot. sztucznatrawa.eu

Sztuczna trawa na balkon

Jako właścicielka balkonu doskonale rozumiem potrzebę związaną z posiadaniem trawy na nim. Kiedyś próbowałam na balkonie położyć trawę z rolki. Wymagało to ode mnie zakupu ziemi i wysypania nią całej powierzchni balkonu - cienkiej warstwy, ale zawsze. Efekt utrzymał się bardzo krótko, a podczas opadów na mojej murawie pojawiło się błoto. Po tym doświadczeniu nie chciałam zrezygnować z trawnika na balkonie i zaczęłam szukać alternatywy. Pierwszą próbę zakupu sztucznej trawy dokonałam kilka lat temu. Nie byłam przekonana wówczas do idei sztucznej trawy więc zainwestowałam w produkt niskiej jakości. Źdźbła mojej trawy były sztywne krótkie i kłujące. Co prawda mogła boso chodzić po balkonie nie narażając się na przemarzanie stóp, ale nie był to w pełni zadowalający efekt.

Pracuj na balkonie

Zalety sztucznej trawy

Obecnie trawa jest o wiele lepszej jakości niż kilka lat temu. Trawy tkane są na krosnach podobnie jak dywany i zarówno ich walory estetyczne jak i praktyczne są na dużo wyższym poziomie.

 • odporna na zmienne warunki atmosferyczne
 • nie blaknie
 • łatwy montaż
 • łatwa do utrzymania w czystość
 • odporna na mróz i mocne słońce
 • dobrze przepuszcza wodę
 • można położyć ją na każdej utwardzonej powierzchni

Jaki wybrać rozmiar sztucznej trawy

Zanim wybierzemy się do sklepu po wymarzoną trawę trzeba zmierzyć balkon i obliczyć jego powierzchnie kwadratową. W sklepie najlepiej poprosić o pomoc w wyborze szerokości rolki - tak by było jak najmniej łączeń.   Poszczególne pasy rulonów docinamy dwa razy – początkowo z zapasem, by możliwe było trwałe zespojenie brzegów rolek, a następnie dokładnie do rozmiaru powierzchni. Jeszcze przed pierwszym rozłożeniem sztucznej trawy i jej docięciem pamiętajmy o tym, by zachować jednolity kierunek położenia trawy na całej płaszczyźnie. Tylko wtedy będzie wyglądać ładnie.

Trawnik. 12 sposobów na piękny trawnik

Sztuczna trawa montaż

Przed położeniem sztucznej trawy na balkonie powinniśmy skrupulatnie oczyścić i odtłuścić powierzchnię na której mamy zamiar instalować trawę. Trawa sprzedawana jest w rolce (2 lub 4 m szerokości) więc jeśli powierzchnia balkonu jest duża trzeba dopilnować by połacie trawnika szczelnie się stykały. W tym celu należy poszczególne warstwy przykleić do flizeliny łączącej poszczególne brzegi. Wybór odpowiedniego łącznika będzie szczególnie ważny w przypadku sztucznej trawy o krótkim włosiu – gdyby flizelina była zbyt gruba, brzegi pasów trawy w rolce byłyby podwyższone i przez to zauważalne.

Do mocowania sztucznej trawy najlepiej użyć jedno lub dwu-składnikowego kleju poliuretanowego, który jest odporny na zmienne warunki atmosferyczne. Jest jednak jedno zastrzeżenie - przy jego aplikacji należy się wystrzegać zbyt niskich temperatur oraz wilgoci.

Przy zakupie trawy z rolki w firmie specjalizującej się w tym możemy zamówić czy nawet dostać cenie profesjonalny montaż u klienta.

Sztuczna trawa konserwacja

Dobrze zamocowaną sztuczną trawę możemy na balkonie odkurzać jak zwykły dywan bez strachu, że się odklei lub zniekształci. Jeśli trawa znajduje się na tarasie lub w ogrodzie do czyszczenia świetnie się sprawdzi myjka ciśnieniowa.

Sprawdzone sposoby na piękny trawnik

Sztuczna trawa na tarasie

Wykładzina trawopodobna idealnie nadaje się również na taras gdyż jest w pełni przepuszczalna i można jej nawet większą powierzchnię utrzymać w czystości.

Sztuczna trawa rodzaje

Sztuczne trawniki mogą występować w przeróżnej kolorystyce: od jaskrawozieloną, poprzez słomkową aż do głębokiej zieleni. Na potrzeby nowoczesnych aranżacji dostępne są również trawy w nietypowych kolorach np. czerwone, niebieskie czy białe. Niektóre produkty renomowanych firm potrafią do złudzenia przypominać oryginały - źdźbła są różnokolorowe - imitują naturalne wypalenie słońcem czy nawet lekkie przesuszenie końcówek.

Sztuczna trawa ozdobna

W ofercie możemy znaleźć praktycznie każdy rodzaj trawy, który ma swój odnośnik w naturze - również przepiękny gazon reprezentacyjny o gęstej, miękkiej i soczyście zielonej powierzchni.

Sztuczna trawa cena:  Komfort, Castorama, Bricomarche

Jeśli jesteście zainteresowani kupnem sztucznej trawy to nie będziecie mieć z tym najmniejszego problemu. Można ją kupić w wielu miejscach: w sklepach internetowych, składach budowlanych i centach ogrodniczych. Ceny różnią się w zależności od jakości produktu.

 • Ibiza- trawa o gęstym krótkim źdźble - 100 zł (rolka 4 m szer. )
 • Wimbledon- typowa trawa boiskowa do intensywnego użytkowania np. na boiska i palce zabaw - 150 zł -10 kg

 

  Więcej o:

Skomentuj:

Sztuczna trawa na balkon i taras