Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Wieniec adwentowy - lewitujące poinsecje w kokedamach

Materiał prasowy

Adwent to czas radosnego oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia, a odpowiednie dekoracje sprawiają, że każdy dzień tego okresu staje się wyjątkowy. Jednym z najpiękniejszych i symbolicznych dodatków do adwentowej aranżacji jest poinsecja. Zobacz, jak za pomocą tej uroczej rośliny stworzyć niezwykłe dekoracje adwentowe, które wprowadzą do domu magię i atmosferę świątecznej radości.

Wieniec adwentowy
Wieniec adwentowy
Fot. Stars for Europe
Wieniec adwentowy
Wieniec adwentowy
Fot. Stars for Europe

Współczesne i ekologiczne: unoszące się poinsecje w kokedamach

Kokedamy cieszą się obecnie dużą popularnością, stanowiąc efektowne elementy wystroju widoczne zarówno w magazynach wnętrzarskich, na blogach, jak i w wystawach sklepowych. Charakteryzujące się oryginalnością wieniec wyróżnia się nie tylko brakiem czwartej świecy, lecz przede wszystkim unoszącymi się kulami z mchu, ozdobionymi intensywnie czerwonymi poinsecjami. To niezwykłe kompozycje są łatwe do wykonania, wymagając jedynie kilku prostych kroków.

Niezbędne materiały obejmują plaster drewna, miniaturowe czerwone poinsecje, mech, złoty drut rzemieślniczy, trzy świeczniki na szpikulcach, trzy stożkowe świece, cienkie drewniane patyczki, gałązkę sosny, akumulatorową wiertarko-wkrętarkę i sekator. Warto zaznaczyć, że ilość poinsecji zależy od wielkości wybranego kawałka drewna.

Poniżej przedstawiamy kroki do wykonania tego niezwykłego projektu:

Wskazówka: Delikatnie podlewaj miniaturowe poinsecje „od góry” niewielką ilością wody lub zanurz co kilka dni owinięte bryły korzeniowe w naczyniu z niewielką ilością wody, aby ją wchłonęły. Następnie dobrze je odsącz i umieść na drewnianych patyczkach.

Skomentuj:

Wieniec adwentowy - lewitujące poinsecje w kokedamach