Metamorfoza w stylu pop

red.

Stolik ze starego znaku drogowego, tapeta z prawdziwego komiksu i Banksy na ścianie. W tym mieszkaniu nie można się nudzić.

Metamorfoza w stylu pop
Metamorfoza w stylu pop
fot. qbikdesign

Każdy miłośnik popkultury oraz ekstrawaganckich dodatków znajdzie tu coś dla siebie. Mieszkanie przyciąga jasnymi wnętrzami i zabawą konwencją, która umiejętnie łączy minimalizm z komiksową stylistyką. Remont 50-metrowego mieszkania nie objął jedynie łazienki. Klientka pozostawiła projektantkom dużo swobody. Chciała jedynie, by kuchnia była biała i na "połysk" i by w mieszkaniu pozostało kilka jej ulubionych mebli.

Ponieważ jest to osoba młoda i energiczna stwierdziłyśmy, że pobawimy się kolorami w salonie i przedpokoju, zaś sypialnię jako miejsce do pracy oraz odpoczynku zrobimy neutralną i kobiecą. Zależało nam też na tym, aby remont nie pochłonął zbyt dużo środków.

 

 fot. qbikdesign / mieszkanie przed metamorfozą

W kuchni wymieniono fronty oraz blat i dorobiono dwie boczne szafki. Na stare kafelki wylano posadzkę z żywicy, a glazurę przykryto taflą szkła. Wnętrze zyskuje charakter dzięki wyrazistym i kolorowym dodatkom. Część ściany, która znajduje się również w salonie, wyłożono kartami z komiksu o Tytusie, Romku i Atomku.

W salonie dominuje czerń i biel. Biała, minimalistyczna zabudowa RTV, czarna tapeta z delikatnym, tłoczonym wzorem, lekkie zasłony oraz stolik wykonany na zamówienie ze znalezionego znaku drogowego tworzą nowoczesny klimat. Na czarnej sofie znalazło się jednak miejsce na krzykliwie wzorzyste poduszki, które świetnie współgrają z komiksową ścianą. W korytarzu przywita nas Banksy - fototapetą przedstawiającą jeden z murali artysty oklejono starą szafę. Ściany pomalowano na ciemnoszary kolor akcentując go kolorowym wieszakiem i różową szafką na buty.

 

 fot.qbikdesign

 

Od popkulturowych nawiązań odpoczniemy w sypialni. Spokojne i bardzo jasne wnętrze to zarówno miejsce do pracy, jak i odpoczynku. Całość utrzymana jest w bieli, której monotonię przełamują czarne dodatki oraz panel wyklejony tapetą zdobioną typograficznym wzorem. Projekt powstał w warszawskiej pracownik qbikdesign.

 

ZOBACZ PROFIL PRACOWNI >>


Jesteś młodym projektantem? Studiujesz wzornictwo? Zajmujesz się street artem? Załóż portfolio na Domosferze i pokaż co potrafisz! ZALOGUJ SIĘ >>

Skomentuj:

Metamorfoza w stylu pop