Wasze wnętrza: niewielkie mieszkanie Renaty

red.

Cegła w roli głównej - wielka metamorfoza mieszkania naszej czytelniczki

wasze wnętrza, mieszkanie czytelników, małe mieszkanie, metamorfoza małego mieszkania, jak urządzić małe mieszkanie
Mieszkanie Renaty - 37 m kw.
fot. archiwum czytelników

Renata jest kolejną czytelniczką, która postanowiła wziąć udział w naszej akcji "Pokaż nam jak mieszkasz, zainspiruj innych".  Przesłała nam zdjęcia swojego mieszkania o powierzchni 37 m kw, w bloku wybudowanym w 1960 roku. Wnętrza przeszły prawdziwą metamorfozę! Do wymiany było absolutnie wszystko - od okien, po drzwi, podłogi, sufit, instalację elektryczną i hydraulikę. Właściciele mieszkania wszystko zrobili sami - bez pomocy architektów i ekipy remontowej. Oto co napisała nam Renata:

Mieszkanie kupione w lipcu 2012 roku kosztowało niewiele ponad 100 tys. złotych. Remont do tej pory pochłonął ok. 25 tys. złotych- do wymiany było wszystko! Musieliśmy kupić sprzęt AGD (pralkę, lodówkę, kuchenkę) a także zlewy, wannę, boiler (w mieszkaniu nie ma ciepłej wody) baterie i całość oświetlenia. Mieliśmy tylko kilka "naszych" rzeczy - stół, dwa krzesła, telewizor, sofę u duże, złote lustro.

Remont trwał całymi miesiącami, ale było warto! Ponure mieszkanie zamieniło się w przytulną i miłą przestrzeń.

Zburzyliśmy ścianę działową kuchnia-pokój i pokój-przedpokój-kuchnia, tworząc tym samym jedną dużą przestrzeń. Ponieważ nie mamy żadnego przedpokoju chcieliśmy sprawić, aby drzwi do łazienki były jak najmniej widoczne.  Zainspirowani muralem Banksy'ego zamówiliśmy podobny! Drzwi „oprawiliśmy” w złotą ramę i  przykleiliśmy do nich grafikę stworzoną na płycie plexi.

Właściciele nie powiedzieli jeszcze ostatniego słowa. Ciągle pracują nad drugim pokojem o powierzchni 12 m kw.

Postawiliśmy tu ściankę działową tworząc 2 oddzielne pomieszczenia - sypialnię i garderobę, jednak ze względu na bardzo ograniczony budżet, prace jeszcze trwają. Najbardziej dumni jesteśmy z oryginalnej cegły, która ukazała się nam po skuciu tynku - uzupełniliśmy ubytki i pomalowaliśmy na biało. Zależało mi na spójności całego mieszkania więc cegła jest w kuchni, salonie i nawet łazience!

Jeśli Wy również chcielibyście pochwalić się swoim domem lub mieszkaniem, piszcie na adres domosfera@gazeta.pl. Wszystkie opublikowane wnętrza możecie zobaczyć tu.

ZOBACZCIE ZDJĘCIA>>

Skomentuj:

Wasze wnętrza: niewielkie mieszkanie Renaty