Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Modny salon: jak go urządzić? Ciekawe aranżacje

Źródło: Ogólnopolska Izba Gospodarcza Producentów Mebli

Modny salon jest wizytówką domu. Tutaj zapraszamy gości, dlatego warto podejść do jego aranżacji ze szczególną uwagą. O to, jak urządzić modny salon, zapytaliśmy przedstawicieli niektórych firm zrzeszonych w Ogólnopolskiej Izbie Gospodarczej Producentów Mebli.

modny salon
HELVETIA Helio
mat. prasowe

Modny salon: uniwersalność i wielofunkcyjność

Już od kilku lat agencje zajmujące się trendami zwracają uwagę na rosnące znaczenie modułowości i wielofunkcyjności w projektach mebli i innych artykułów dla domu. Tendencja ta ostatnio została wzmocniona dodatkowo przez pandemię, podczas której zostaliśmy zmuszeni do przedefiniowania roli salonu i przekształcenia go w centrum naszego życia, nie tylko towarzyskiego, ale również zawodowego.

Kolory w modnym salonie

Moda w salonach zależna jest od funkcji, jaką przypisujemy pomieszczeniu. Ostatnie lata pokazują, że bardzo ważna jest multifunkcjonalność przestrzeni, gdzie wypoczywamy, jadamy, spotykamy się z rodziną i pracujemy. W związku z tym pojawiła się tendencja do desaturyzowanch tonów, czyli kolorów bez zbytniego nasycenia, pasteli. W ten sposób też chętniej koloryzowane są dekory meblowe. Nie przemija miłość do dębu jako symbolu trwałości i ponadczasowości. Taki dąb najczęściej bywa linearny, co ułatwia podkreślenie geometrii wnętrza i uspokaja. Jest to istotne, gdyż często zostajemy przymuszeni do spędzania większej ilości czasu we własnym domu, zatem wnętrze winno wspomagać zarówno koncentrację, jak i regenerację. Okrągłe lub obłe stoliki kawowe, proste, choć funkcjonalne meble to konieczność w obecnych czasach.

uważa Rafał Lemieszko, Design Consultant w firmie Impress Decor.
modny salon
IMPRESS DEKOR Shirin Walnut
mat. prasowe

Funkcjonalność i uniwersalność w salonie

W dzisiejszych czasach ludzie posiadają nieograniczony dostęp do różnorodnych mebli, co daje wiele możliwości w aranżowaniu wnętrz. Coraz częściej stawiamy na wygodę oraz szukamy praktycznych mebli, które zaspokoją potrzeby optymalnego przechowywania i funkcjonalności, przy zachowaniu atrakcyjnej estetyki. Wśród najczęściej wybieranych kolorów króluje nadal klasyczna, uniwersalna biel. Ciepłe kolory drewna pojawiają się równie często, jednakże nie cechują się taką ponadczasowością, jak kolor biały.

mówi Tomasz Salewicz, Prezes Zarządu HM Helvetia Meble.
modny salon
MEBLE WÓJCIK RAVENNA
mat. prasowe

Modułowa kolekcja Helio dostępna w bieli, szarości i czerni to zdecydowanie jeden z naszych ostatnich sprzedażowych sukcesów. Komody RTV z tej kolekcji można zawiesić na ścianie, bądź postawić na cokole lub chromowanych nóżkach. Szeroka gama wymiarów i różnorodność brył pozwala na dowolne zestawienie wraz z elementami wiszącymi lub stojącymi i tworzenie w ten sposób własnej kombinacji, dostosowanej do indywidualnych potrzeb.

dodaje Tomasz Salewicz.

Modny salon: minimalizm w wersji soft

Eksperci są zgodni, że wśród trendów dominujących w 2022 roku w wyposażeniu wnętrz, jednym z najważniejszych jest minimalizm, ale w łagodniejszej, przytulniejszej formie niż jego wcześniejsza surowa wersja inspirowana brutalizmem. Wnętrze ma wyciszać i dawać nam poczucie wewnętrznej harmonii.

Jeśli chodzi o minimalizm, kluczem do stworzenia modnej aranżacji w tym stylu będzie eliminacja zbędnych dodatków i akcesoriów. Pod względem kolorystycznym minimalizm kojarzył się do tej pory z chłodnymi barwami, jednak w ostatnim czasie potrzeba komfortu i przytulności sprawiła, że będziemy stawiać na minimalistyczne aranżacje w ciepłych kolorach ziemi. Nie oznacza to jednak, że będzie nudno i monotonnie. W każdym z wnętrz mile widziane będą naturalne rośliny, a także pojedyncze, wyraziste dekoracje w czarnym kolorze typu stołowa lampa, grafika na ścianie bądź lustro w czarnej ramie.

tłumaczy Ewelina Wójcik, Dyrektor Działu Marketingu Meble Wójcik.
modny salon
MEBLE WÓJCIK FRIBO
mat. prasowe

O modzie na ciemne i wyciszające kolory oraz łagodne kształty mówi także Rafał Lemieszko, Design Consultant Impress Decor.

Ciekawym kierunkiem nabierającym rozpędu jest powracający orzech, jednak w łagodnych i niesugerujących gatunku rysunkach. W ogóle struktury, ze względu na potrzebę łączenia przestrzeni i malejące wnętrza, nabierają łagodnych kształtów. Elegancka kuchnia zrobiona na ciemno (czerń lub grafit) bardzo dobrze łączy się z salonem podkreślając jego jakość i luksus. Takie przestrzenie warto uzupełniać kolorem niebieskim, zielonym i fioletowym, jednak w przygaszonych tonach, które zyskują różne nazwy. Nasze to Cloudy Blue, Jade Green oraz Lavender Violet.

mówi.
modny salon
IMPRESS DEKOR Frida Shirin Walnut
mat. prasowe

Modny salon: ekologia i natura wnętrz

Wśród najważniejszych trendów króluje również styl ekologiczny. Wynika to z tego, że jesteśmy coraz bardziej świadomi wagi ochrony środowiska, a w czasie lockdown'ów doceniliśmy dodatkowo ogromną wartość kontaktu z naturą. Więzi z nią szukamy również w domowym zaciszu. Znawcy trendów zauważają, że dążymy do zacierania granic między salonem a ogrodem czy tarasem, otwierając przestrzeń mieszkalną na zieleń z zewnątrz, a także chętniej sięgając po artykuły wyposażenia wnętrz wykonane z naturalnych surowców. Staramy się również chronić środowisko poprzez ograniczanie marnotrawstwa. Modne staje się np. wybieranie lepszych jakościowo produktów służących na lata, a tym zużytym nadawanie nowych funkcji.

modny salon
HELVETIA TARABO
mat. prasowe

Jeśli chodzi o zainteresowanie naturą, zdecydowanie stawiać będziemy na naturalne materiały. W naszych wnętrzach niezwykle popularne będą: bambus, rattan, welwet oraz len. Istotny będzie także wybór materiałów pochodzących z recyklingu. Wszystko dzięki kierunkowi, w jakim zmierzamy jako społeczeństwo. Trend ten powstał poprzez dążenie do zmniejszenia zużycia energii, odpadów i zanieczyszczeń. Popularne będą więc blaty z kamienia naturalnego, biodegradowalne tapicerki mebli, szkło pochodzące z recyklingu oraz różnego rodzaju akcesoria dekoracyjne powstałe z przetworzonych butelek PET. To materiały, które coraz częściej będą wykorzystywane w modnych wnętrzach.

podsumowuje Ewelina Wójcik, Dyrektor Działu Marketingu Meble Wójcik.
modny salon
IMPRESS DEKOR ClashmoreOak
mat. prasowe

Zobacz także...

    Więcej o:

Skomentuj:

Modny salon: jak go urządzić? Ciekawe aranżacje