Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Wokół wielkanocnych celebracji – jaki stół wybrać?

AS/materiał reklamowy

Zapowiedziana, nadchodząca ku uciesze wielu osób wiosna zwiastuje również konieczność przygotowania się do Wielkanocy. Już za kilka tygodni w naszych domach pojawi się nowa energia za sprawą licznych roślin i świątecznych dekoracji. – Planując uroczyste śniadanie, zacznijmy jednak od wyboru mebla będącego centrum rodzinnych celebracji, czyli stołu. Ten najwyższej jakości posłuży nam na lata – przekonują eksperci Salonów Agata.

Stół Venetti
Stół Venetti
Salony Agata

Niezależnie od stylistyki naszej jadalni, kuchni czy salonu, eksperci ds. aranżacji wnętrz wyróżniają kilka kryteriów, którymi należy kierować się przy wyborze idealnego stołu.

Po pierwsze – jakość wykonania. Jeśli dysponujemy większą przestrzenią, warto postawić na mebel wykonany z naturalnych materiałów, wśród których prym wiedzie lite drewno dębowe. Blat wykonany z tego surowca, zabezpieczony w procesie olejowania, nie tylko stwarza wrażenie wyjątkowo solidnego, ale też ma unikatowy charakter – wzory usłojenia różnią się bowiem w zależności od fragmentu wykorzystanego materiału. Uzupełnieniem tego efektu są również nogi mebla – w ramach kolekcji dębowych stołów dostępnych w Salonach Agata, wybrać można spośród oferty m.in. te z modnymi, metalowymi nogami, jak i nieco lżejszymi, drewnianymi, o rozmaitym designie. Warto pamiętać, że naturalne drewno jest przyjazne dla alergików – posiada właściwości zmniejszające osadzanie się kurzu.

Po drugie – rozmiar. To istotne kryterium nie tylko biorąc pod uwagę rozmiar pomieszczenia. Warto przygotowując się do świąt wielkanocnych rozważyć, ilu członków rodziny zasiądzie do świątecznych posiłków oraz jak często mamy przyjemność gościć w domu swoich bliskich i znajomych.

Stoły o długości blatu dochodzącej do 200 cm dają prawdziwy komfort użytkowania w przypadku spotkań w większym gronie. Z łatwością zmieszczą się przy nich grupy 6-, 8-, a nawet 10-osobowe. Warto zapewnić sobie wygodę w tym zakresie

przekonują styliści wnętrz Salonów Agata.

Sprawdź, która z poniższych propozycji ekspertów spodoba ci się najbardziej?

Klasyka, która zawsze się broni

Proste kształty i solidny wygląd – tak w skrócie scharakteryzować można model stołu Fredi, wykonany w całości z naturalnego, dębowego drewna – zarówno blat, jak i masywne nogi stołu zostały pokryte dwoma warstwami oleju. Dzięki rozmiarowi blatu 180 x 85 cm, mebel z łatwością ugości nawet 8 osób.

Rada eksperta: Pomimo klasycznej stylistyki stołu Fredi, z łatwością odmienisz jego charakter, np. dodając do niego krzesła z metalowymi nogami oraz czarną zastawę – uzyskasz w ten sposób pożądany, „cięższy”, industrialny charakter aranżacji.

Odrobina zawsze modnej Skandynawii

Model stołu Doria eksperci Salonów Agata dedykują osobom kochającym skandynawski styl w domu. Lekka forma uzyskana została m.in. dzięki nieco smuklejszemu blatowi wykonanemu z dębowych desek o długości 160 cm – będzie idealny do nieco mniejszych jadalni czy salonów, a zasiądzie przy nim nawet 6 osób. Zgrabne wykończenie mebla zapewniają lżejsze nogi, również wykonane z naturalnego, dębowego drewna. 

Rada eksperta:Stoły w skandynawskim stylu nie potrzebują wielu dekoracji. Niech króluje przy nich harmonijny minimalizm, który podkreśli szlachetność litego, olejowanego drewna.

Loft na sto procent

Kwintesencja najświeższego trendu w domach Polaków to styl industrialny. Odpowiedzią na to upodobanie są stoły będące połączeniem litego drewna z metalowymi, masywnymi nogami. Wśród nich prym wiedzie model stołu Monti, w którym zastosowano podstawę w postaci czarnych, metalowych nóg o profilu „U” z umieszczonym na nich, masywnym blatem o wymiarach 200 x 100 cm. Ten stół będzie królem każdego przyjęcia – pomieści nawet 10 osób! Jego wyróżnikiem są też nieregularne, dłuższe krawędzie blatu (live edge), które dodatkowo wzmacniają naturalny efekt.

Rada eksperta:Jeśli wybrałeś stół Monti do swojego domu, nie zapomnij uzupełnić go innymi elementami o loftowym charakterze – krzesłami, a także dekoracjami w postaci wazonów w ciemnym kolorze czy metalowych pater.

W hołdzie miłośnikom designu

Stół Venetti, powstał z inspiracji loftową i skandynawską stylistyką – łączy ze sobą oryginalność czarnych, metalowych nóg, które jednak zyskały lżejszy i nieco bardziej nowoczesny charakter, także dzięki ich ukośnemu rozstawieniu. Mebel został zwieńczony lekkim, dębowym blatem z litych desek o długości 200 cm (pomieści nawet 10 osób). Ten model może się spodobać miłośnikom nowoczesnych aranżacji, którzy w meblach upatrują przede wszystkim oryginalnego designu.

Rada eksperta:Model Venetti znakomicie odnajdzie się w eklektycznym misz-maszu – baw się aranżacją z wykorzystaniem tego mebla, dodając do niego krzesła i zastawę w rozmaitej kolorystyce – zyskasz dzięki temu niesamowity efekt.

Skomentuj:

Wokół wielkanocnych celebracji – jaki stół wybrać?