Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Wszystko w jednym - mieszkanie w kamienicy

CK 9/2022

Kupiliśmy mieszkanie w starej kamienicy. Z uwagi na fakt, iż mamy siedmioletniego syna, mieszkanie wymaga przebudowy. Wprawdzie jest bardzo wysokie, bo aż 4,3 m, niestety ma tylko jeden pokój. Przede wszystkim chcielibyśmy mieć pokój dla dziecka oraz marzymy z mężem o odrobinie prywatności – wymyśliliśmy, że sypialnię urządzimy na antresoli, ale nie wiemy, czy jest to możliwe. Dodatkowo przydałaby się nam troszkę większa łazienka z kabiną prysznicową. Pralka może się znajdować w łazience lub w wydzielonym pomieszczeniu. Mariola i Olek, Gdańsk

Rzut mieszkania
Rzut mieszkania
CK 9/2022

ROZWIĄZANIE I WERSJA DOMINIKA DUDKA

Po zapoznaniu się z Państwa mieszkaniem, postanowiłem podjąć się jego przebudowy. Zaczynając od korytarza – proponuję umieszczenie tu szafy o wymiarach 70 x 130, która będzie funkcjonalnym elementem, pozwalającym uniknąć trzymania odzieży wierzchniej oraz obuwia na widoku. Z korytarza bezpośrednio możemy dostać się do powiększonej łazienki, mieszczącej umywalkę, kabinę prysznicową oraz pralkę (z uwagi na antresolę projektowaną nad tym pomieszczeniem wysokość łazienki ma teraz około 220 cm). Podobną sytuację mamy w projektowanej części kuchennej, wydzielonej w salonie jako aneks. Tam wysokość będzie nieco wyższa – około 225 cm, mierząc między elementami konstrukcyjnym. W kuchni z jadalnią możemy zmieścić stół z czterema krzesłami oraz ciąg szafek kuchennych z blatem oraz niezbędne wyposażenie. Korytarz otwiera się na duży pokój dzienny z antresolą i usytuowaną pod nią – jak już wcześniej wspomniałem – częścią kuchenną z jadalnią.

W wysokiej części wypoczynkowej salonu mieści się duża sofa z szezlongiem, mobilne siedziska, ława oraz telewizor podwieszony na ścianie z szafką poniżej. Wzdłuż ściany z łazienką w pokoju dziennym znajdują się prowadzące na antresolę schody. Pod schodami zmieści się szafa lub regał – w zależności od potrzeb. Na antresoli, zgodnie z Państwa wytycznymi, znajduje się sypialnia z garderobą. Antresola – ok. 2 m wysokości – może pomieścić łózko, szafki oraz dość dużą szafę garderobianą. Sama antresola ze schodami wykonana jest z profili stalowych ze stopniami i podłogą z desek drewnianych. Pokój dziecka znajduje się w miejscu dawnej kuchni oraz pomieszczenia gospodarczego. W pokoju tym mieści się biurko 80 x160 cm oraz łóżko o wymiarach 90 x 200 cm.

ROZWIĄZANIE I WERSJA DOMINIKA DUDKA
ROZWIĄZANIE I WERSJA DOMINIKA DUDKA
CK 9/2022

ROZWIĄZANIE II WERSJA ŁUKASZA KĘDZIORY

Zgodnie z państwa oczekiwaniami proponuję przeniesie sypialni na projektowaną antresolę, pod którą znajdować miałaby się kuchnia z jadalnią oraz powiększona łazienka. Antresola mogłaby być wykonana w technologii drewnianej lub stalowo-drewnianej. Wysokość sypialni na antresoli to około 2 m. W sypialni znajduje się łóżko – 180 x 200 cm plus szafki oraz część garderobiana z dużą szafą. Na antresolę prowadzą drewniane schody zlokalizowane w salonie, pod którymi mieści się szafa wnękowa lub – jeśli Państwo – wolicie mała spiżarka z dostępem od strony kuchni. Pokój dzienny w części wysokiej może pomieścić m.in. dużą sofę z ławą, mobilne pufy, duży oraz regał z półkami we wnęce – na prawo od wejścia do pokoju. W razie potrzeby na pewno nie zabraknie też miejsca na inne przydatne w pokoju elementy.

Aneks kuchenny ma wysokość 2, 25 m, mierzoną do deskowania między belkami nośnymi antresoli. Kuchnia mieści w sobie ciąg kuchenny w kształcie litery L, z niezbędnym wyposażeniem oraz część jadalną z dużym stołem. Łazienka pod antresolą – choć niewysoka (ok. 2,2 m) – zyskała dodatkową przestrzeń dzięki przesunięciu ścianki działowej w kierunku okna i teraz bez trudu może pomieścić podwieszoną miskę ustępową ze spłuczką w zabudowie, dużą umywalkę 45 x 70 cm oraz kabinę prysznicową – 90 x 90 cm. Po przesunięciu drzwi wejściowych do toalety mamy miejsce w korytarzu na dużą szafę wnękową z lustrem, co znacznie poprawia funkcjonalność strefy wejściowej. Pokój chłopca dostępny z korytarza w obrysie dawnej kuchni umożliwia ustawienie łóżka, biurka do o odrabiania lekcji o wymiarach 50 x 80 cm oraz pojemnej szafy.

ROZWIĄZANIE II WERSJA ŁUKASZA KĘDZIORY
ROZWIĄZANIE II WERSJA ŁUKASZA KĘDZIORY
CK 9/2022
    Więcej o:

Skomentuj:

Wszystko w jednym - mieszkanie w kamienicy