Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Wykaszarka. Na co zwrócić uwagę przy jej wyborze

Pressland, KJ

Wykaszarki to maszyny używane do koszenia terenów, których ukształtowanie nie pozwala na użycie tradycyjnej kosiarki czy maszyn kołowych. Urządzenia te zostały skonstruowane z myślą o poręczności i wydajności. Porządkowanie terenów zieleni z tymi maszynami przebiega efektywnie i bez zbędnych przestojów.

Wykaszarka
Wykaszarka
Fot. HUsqvarna

Wykaszarka do trawy

Porządkowanie terenów zieleni często bywa dużym wyzwaniem. Koszenie gęstej trawy, wycinanie zarośli, chwastów, praca w trudno dostępnych miejscach, wokół drzew, rabat kwiatowych, na nierównym terenie czy na stromych zboczach to trudne zadania zarówno dla maszyny jak i dla operatora. Do takich właśnie zadań specjalnych idealnie sprawdzą się wytrzymałe, wydajne i dobrze wyważone profesjonalne wykaszarki. Maszyny łączą w sobie dużą moc z niewielkim ciężarem, nowoczesną technologię z prostotą oraz dużą wydajność z optymalnymi osiągami.

Wybieramy kosiarkę

Wykaszarka - czym kierować się przy wyborze?

W zależności od tego czy poszukujemy maszyny do profesjonalnej pielęgnacji zróżnicowanych terenów zieleni czy do prac w przydomowym ogrodzie, przed zakupem należy zwrócić uwagę na kilka aspektów, aby praca wykaszarką dawała oczekiwane efekty i odbywała się możliwie komfortowo. Na początek warto określić zadania, jakie postawimy przed urządzeniem, z jaką częstotliwością będziemy go używać i w jakim otoczeniu. Moc, duże przyspieszenie i wysoki moment obrotowy to podstawowe aspekty właściwego wyboru wykaszarki. Nawet najbardziej wytrzymała maszyna nie będzie pracowała przez kilka godzin bez odpoczynku. Im wyższa moc, tym praca wykaszarki jest bardziej efektywna.

Kosiarka spalinowa z napędem czy bez. Jaką kosiarkę wybrać?

Maszyny o większej mocy zazwyczaj są cięższe, co może powodować zmęczenie podczas wielogodzinnej pracy. Dlatego warto przy zakupie zwrócić uwagę, czy producent dołącza do wykaszarki ergonomiczne szelki, które rozłożą ciężar, zwiększając komfort i wydajność pracy operatora. Uniesiony uchwyt rękojeści i wysoka podpórka zwiększają swobodę ruchów użytkownika podczas pracy na terenie pochyłym i pozwalają na odciążenie pleców. Idealna wykaszarka powinna być wyposażona w wymienny osprzęt tnący tj. w głowicę z żyłką oraz nóż do trawy i chwastów. Pozwoli to swobodnie wymieniać elementy w zależności od zmieniających się potrzeb. Duży wybór osprzętu sprawi, że ta sama maszyna będzie mogła być wykorzystana do wykoszenia trawy oraz ścięcia zarośli, krzewów i małych drzewek. Długi wał zwiększa zasięg wykaszarek, a dodatkowy osprzęt rozszerza użyteczność maszyny

Paweł Przywózki, Manager Działu Maszyn Profesjonalnych Husqvarna Poland

Wykaszarka wielkość

Każda maszyna wymaga miejsca do przechowywania, co w wielu przypadkach, zwłaszcza firm profesjonalnie zarządzających zielenią może generować problemy z magazynowaniem całej gamy sprzętu do pielęgnacji terenów zieleni. Rozwiązaniem jest wybór kompaktowego narzędzia, które można wykorzystać do różnych zadań. W wykaszarkach składany uchwyt ułatwia ich transport i przechowywanie.

Jakich sekatorów używać do cięcia cienkich pędów

Wykaszarka spalinowa czy akumulatorowa?

Istotnym kryterium, o którym należy pamiętać przy wyborze to rodzaj napędu / źródło zasilania. Jeśli pielęgnacja terenów zieleni odbywać się będzie w miejscach, gdzie pożądana jest cicha praca, bez spalin to najlepszym wyborem będą maszyny bateryjne. Wykaszarki akumulatorowe wyposażone są w silniki bezszczotkowe, które zapewniają wysoki moment obrotowy. Są cichsze, lżejsze i prostsze w obsłudze od spalinowych. Nie wydzielają szkodliwych spalin i są bardziej przyjazne dla operatora, gdyż generują mniej drgań oszczędzając dzięki temu jego ramiona i dłonie. Pozwalają na pracę bez konieczności uzupełniania paliwa, a sterowany elektronicznie system napędowy to mniej przestojów i niskie koszty eksploatacji. Maszyny idealnie sprawdzą się w przydomowych ogrodach i do użytku profesjonalnego.

Nasze maszyny akumulatorowe mają do 13dB(A) niższy poziom hałasu niż maszyny spalinowe. To pozwala na pracę w miejscach, gdzie poszukujemy spokoju, w przydomowych ogrodach, parkach, na terenach osiedli mieszkaniowych, obiektów wypoczynkowych, czy w ogrodach historycznych. Ponadto koszt naładowania baterii w stosunku do kosztów paliwa jest niższy, a więc zakup maszyn akumulatorowych Husqvarna stosunkowo szybko się zwraca. Bez względu na wybór wykaszarki warto pamiętać o bezpieczeństwie i komforcie pracy operatora. Szczególną uwagę, zwłaszcza w przypadku zakupu maszyn spalinowych należy zwrócić na ochronę słuchu, osłonę twarzy i wygodne, skórzane rękawice ochronne

Paweł Przywózki, Manager Działu Maszyn Profesjonalnych Husqvarna Poland
    Więcej o:

Skomentuj:

Wykaszarka. Na co zwrócić uwagę przy jej wyborze