Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Zbieraczka i zrywaczka do owoców czyli jak wygodnie zrywać i zbierać owoce

Pressland, KJ

Zbieraczka i zrywaczka do owoców to najlepsi przyjaciele podczas jesiennych zbiorów w sadach i ogrodach. Sięganie po wysoko zawieszone jabłka, czy gruszki to ciężkie zadanie fizyczne. Wymaga ono od ogrodnika nie tylko dużego wysiłku, ale także naraża na groźne kontuzje. Z kolei po owoce, które spadły z drzewa, trzeba się schylać, co wiążę się z obciążaniem pleców. Odpowiedzią na te problemy jest właśnie zrywaczka i zbieraczka do owoców.

Zrywaczka do wococów
Zrywaczka do wococów
Fot. Gardena

Zrywaczka do owoców

Możemy zapomnieć o wspinaniu się na drabinę, aby zebrać jesienne owoce z drzew. Ból pleców towarzyszący sięganiu po jabłka, czy gruszki, które opadły z drzew to także przeszłość. Dostępne są na rynku  wyjątkowe produkty, które ułatwiają pracę ogrodników w okresie jesiennym, odciążając ich fizycznie i zapewniając duży komfort pracy. Jednym z nich jest zrywaczka -  to świetna propozycja dla osób preferujących wygodę i komfort pracy. Dzięki niej nie trzeba już czekać na naturalny opad owoców ani wspinać się po drabinie, ponieważ zapewnia bezproblemowe zbieranie owoców, stojąc na ziemi. Owoce zbierane za jej pomocą wpadają do wytrzymałego worka, przez który widać zawartość. Ponadto, możemy używać jej na dwa sposoby.

Owoce prosto z drzewa

Zrywaczka combisystem

Po owoce zawieszone wysoko możemy sięgnąć dzięki połączeniu zrywaczki z trzonkiem teleskopowym combisystem. Natomiast po owoce, które znajdują się w zasięgu ręki, możemy sięgnąć zrywaczką samodzielnie, bez konieczności używania dodatkowego trzonka.

Co zrobić ze spadami?

Zrywaczka GARDENA jest bardzo wygodna w obsłudze dzięki możliwości ustawienia kąta pracy za pomocą zapięcia zatrzaskowego. Dzięki temu narzędziu możemy zapomnieć o żmudnym wspinaniu się na drabinę po owoce .

Jarosław Soboń, Ekspert marki GARDENA.
Zbieraczka do owoców
Zbieraczka do owoców
Fot. Gardena

Zbieraczka do owoców

Natomiast zbieraczka do owoców jest świetnym rozwiązaniem dla osób zmagających się z problemami i bólami pleców oraz kolan, ponieważ umożliwia zbieranie opadłych już owoców bez konieczności schylania się.

Zbieraczka do owoców combisystem

Zbieraczka jest kompatybilna z trzonkami combisystem, a owoce możemy zebrać, najeżdżając na nie zbieraczką. To takie proste. Plastikowe rozpórki, w które jest wyposażona, pozwalają zbierać owoce o wielkości od 4 do 9 cm.  Nie ma znaczenia, czy zbieramy orzechy włoskie, czy jabłka. Dzięki otworowi z boku urządzenia z łatwością przesypiemy owoce do kosza lub worka.

Którego jałowca owoce są jadalne? [Ekspert radzi]

    Więcej o:

Skomentuj:

Zbieraczka i zrywaczka do owoców czyli jak wygodnie zrywać i zbierać owoce