Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Znamy laureatów 23. edycji konkursu Dobry Wzór!

red.

Konkurs Dobry Wzór to znak, którym Instytut Wzornictwa Przemysłowego co roku nagradza dobrze zaprojektowane produkty dostępne na polskim rynku. Zobaczcie najlepsze polskie projekty 2016.

Celem konkursu Dobry Wzór jest wyróżnienie produktów i usług charakteryzujących się wysoką jakością wzornictwa oraz wspieranie ich producentów i dystrybutorów. Beneficjentami plebiscytu są nie tylko projektanci i dystrybutorzy, ale także konsument, któremu wskazanie dobrego produktu znacznie ułatwia wybór z szerokiej oferty rynkowej.

Najlepsze polskie projekty

Do tegorocznej edycji konkursu zgłoszono 222 produkty i usługi. Nagrody główne przyznano w siedmiu kategoriach: Dom, Praca i Sfera Publiczna, Usługi, Nowe Technologie, Grafika użytkowa i opakowania, Nowe materiały produkcyjne, Transport i komunikacja oraz Moda i akcesoria. Do finału zakwalifikowało się 136 obiektów: stoły, krzesła, lampy, sprzęt AGD, wyposażenie łazienek i kuchni, zabawki, ale także środki transportu takie jak samochody, pociągi czy rowery. Ostatecznie, w tegorocznej edycji konkursu Jury przyznało aż 28 nagród oraz nagrody specjalne, w tym: "Wzór Roku 2016", "Produkt Roku 2016" oraz "Designer Roku 2016". 

W najnowszej edycji konkursu znajdziemy m.in. innowacyjną armatkę śnieżną, usługę personalizacji mebli, regał o zmiennych wysokościach. W sferze Nowych technologii zaprezentowano gogle do wirtualnej rzeczywistości oraz robota edukacyjnego uczącego się razem z dziećmi.

Nagroda specjalna prezesa Instytutu Wzornictwa Przemysłowego w kategorii Designer Roku trafiła do marki Tylko - czyli Mikołaja Molendy, Jacka Majewskiego, Hanny Kokczyńskiej, Michała Piaseckiego i Benjamina Kuny. Zespół uhonorowany został za projekt mebli, które tworzymy przy pomocy autorskiej aplikacji. Dzięki niej można uczestniczyć w procesie projektowania własnych mebli, które są w pełni dostosowane do indywidualnych potrzeb. Po wybraniu prostego, uprzednio zaprojektowanego przez markę wzoru, samodzielnie decyduje się o dokładnym kształcie mebla i można zwizualizować go sobie w swoim domu. To oznacza, że zaprojektowany mebel będzie w pełni odpowiadał naszemu gustowi, a wbudowany w aplikację system rzeczywistości rozszerzonej pozwoli idealnie dopasować go do przestrzeni, którą dysponujemy.

Wystawa - Dobry Wzór 2016

W ramach konkursu zorganizowano największą w Polsce wystawę designu - "Wystawa Dobry Wzór 2016", na której można zobaczyć wszystkie 136 produktów i usług finalistów i laureatów tegorocznego konkursu. Wystawę można obejrzeć od 21 października do 1 grudnia w Instytucie Wzornictwa Przemysłowego w Warszawie.

    Więcej o:

Skomentuj:

Znamy laureatów 23. edycji konkursu Dobry Wzór!