Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

10 cech dobrej bramy garażowej

Artykuł sponsorowany

Garaż jest zapleczem domu i ogrodu, w którym parkujemy samochód i nierzadko przechowujemy: narzędzia, sprzęt ogrodowy, ekwipunek turystyczny, sportowe akcesoria czy dziecięce zabawki outdoorowe. Wolnostojący czy w bryle domu wymaga odpowiedniego zabezpieczenia w postaci bramy garażowej. Jak wybrać bramę do garażu? Poznaj 10 cech, na które powinieneś zwrócić uwagę, kupując bramę garażową.

10 cech dobrej bramy garażowej
10 cech dobrej bramy garażowej
WIŚNIOWSKI

1. Energooszczędność

Ciepła brama do garażu to przede wszystkim oszczędność energii, a co za tym idzie niższe rachunki i wyższy komfort użytkowania. Bramy marki WIŚNIOWSKI wyróżniają się korzystnymi parametrami termoizolacyjnymi. To produkty polecane dla obiektów energooszczędnych, a nawet pasywnych.

2. Trwałość na lata    

Jak długo powinna służyć dobra brama garażowa? Gwarancja 25 000 cykli „otwarcie-zamknięcie” to niemal 17 lat bezpiecznego użytkowania bram garażowych WIŚNIOWSKI. Klient może skorzystać również z EXTENDED CARE – wydłużonej gwarancji na bramę skonfigurowaną fabrycznie z napędem Metro lub Moto.   

3. Bezpieczeństwo użytkowania  

Zwróć uwagę na to, czy wybrana brama garażowa jest bezpieczna. Wysoki standard bezpieczeństwa bram garażowych WIŚNIOWSKI zapewnia szereg przemyślanych rozwiązań: specjalnie wyprofilowane panele, zabezpieczenia w przypadku pęknięcia linek, zintegrowany system zabezpieczeń przed opadnięciem skrzydła w przypadku pęknięcia sprężyn skrętnych czy fotokomórki. Potwierdzeniem najwyższych norm bezpieczeństwa bram garażowych marki WIŚNIOWSKI jest znak CE.  

4. Ochrona majątku  

Brama garażowa to nie tylko wygodne zamknięcie garażu, to również rozwiązanie bezpieczne dla domu, które chroni przed niepożądanymi gośćmi. Możliwość doposażenia bramy garażowej WIŚNIOWSKI w pakiet bezpieczeństwa antywłamaniowego w klasie RC2 oferuje system dodatkowego zabezpieczenia, który utrudnia dostęp do garażu osobom niepowołanym. Prestiżowy certyfikat IFT Rosenheim przyznany bramom garażowym WIŚNIOWSKI w klasie antywłamaniowej RC2 jest gwarancją bezpieczeństwa. 

5. Szerokie możliwości aranżacyjne  

Design bramy garażowej ma znaczenie. To największy powierzchniowo element stolarki otworowej, który wpływa na wygląd całej inwestycji. Bramy garażowe WIŚNIOWSKI łączą funkcjonalność i piękno, odzwierciedlając najnowocześniejsze trendy wzornictwa. Możliwość wykonania bram w kolorach z palety RAL i kolorach drewnopodobnych, w połączeniu z ofertą różnorodnych przetłoczeń, struktur, przeszkleń i dodatkowych elementów ozdobnych, daje szerokie możliwości personalizacji, z którymi wybór bramy idealnie dopasowanej do potrzeb to czysta przyjemność.   

6. Funkcjonalność   

Poszukujesz bramy do nowego obiektu? A może modernizujesz stare budownictwo? Za sprawą wielu rozwiązań konstrukcyjnych bramy garażowe WIŚNIOWSKI znajdują zastosowanie zarówno w obiektach nowych, jak i modernizowanych, gdzie wcześniej funkcjonowały inne typy bram. Wypracowane technologie pozwalają na płynną i cichą pracę bram garażowych WIŚNIOWSKI.  

10 cech dobrej bramy garażowej
10 cech dobrej bramy garażowej
WIŚNIOWSKI

Do czego służą i jakie mają zalety systemy renowacyjne do bram garażowych?

Aneta Kroczek-Macheta, Menedżer Produktu Bramy Garażowe w firmie WIŚNIOWSKI

Rozwiązania renowacyjne RenoSystem rozwiązują wiele potencjalnych problemowych sytuacji powstających przy wymianie bramy garażowej. Bardzo dobrze sprawdzają się wszędzie tam, gdzie z uwagi na małą ilość dostępnej przestrzeni standardowe produkty nie znajdują zastosowania.

Sytuacje montażowe przy renowacji mogą okazać się niemałym wyzwaniem. Montowane kilkanaście lat temu rozwiązania są pod względem technicznym często zupełnie inne niż te wykorzystywane obecnie. Jedną z barier przy wymianie stanowi zbyt niskie nadproże garażu lub jego całkowity brak. Wówczas dobrym wyborem dla bramy garażowej są rozwiązania renowacyjne RenoSystem marki WIŚNIOWSKI, oferujące specjalny system kątowników, umożliwiających zamontowanie bramy nawet w przypadku krzywych ścian garażu. Brama w systemie RenoSystem wykonywana jest z odpornej na korozję stali ocynkowanej. W standardzie wyposażona została w komplet dobranych pod kolor maskownic, z którymi całość prezentuje się niezwykle estetycznie.

Bramy Garażowe
Bramy Garażowe
WIŚNIOWSKI

7. Funkcje smart   

Z funkcją smartCONNECTED sterowanie bramą garażową jest możliwe w każdej sytuacji. Kurierowi, który niespodziewanie przyjechał z paczką, można otworzyć bramę garażową, nie wychodząc z pracy. Podobnie innym osobom trzecim – na przykład oczekującej na otwarcie firmie sprzątającej. Użytkownik ma również kontrolę nad tym, czy brama została poprawnie zamknięta, a jeśli cokolwiek w tym obszarze budzi jego niepokój, aplikacja na smartfon pozwala zamknąć bramę garażową jednym kliknięciem z dowolnego miejsca na ziemi.  

8. Przestrzenne światło wjazdu 

Nieważne czy garaż jest duży czy mały, szyte na miarę bramy garażowe WIŚNIOWSKI zapewniają maksymalne światło wjazdu do garażu. Z rozwiązaniami WIŚNIOWSKI zyskujesz więcej przestrzeni.  

9. Wydajna automatyka 

Najwyższy komfort gwarantują bramy garażowe wyposażone w dopasowane do ich parametrów napędy. Napędy marki WIŚNIOWSKI produkowane są we współpracy ze światowym liderem w branży automatyki – firmą SOMFY. Napędy Metro i Moto to maksymalna prostota i wygoda użytkowania.    

Czym wyróżnia się dobry napęd do bramy garażowej?

Aneta Kroczek-Macheta, Menedżer Produktu Bramy Garażowe w firmie WIŚNIOWSKI

Dobry napęd powinien być bezpieczny i odpowiednio dobrany do gabarytów bramy. Firma WIŚNIOWSKI dopasowuje moc napędu do bramy, uwzględniając wszystkie jej parametry, by dać gwarancję płynnej pracy i długiej żywotności. Współpracujemy ze światowym liderem w branży automatyki – firmą SOMFY. Oferowane przez nas napędy (Moto RTS, Metro RTS i Metro SMART io) wyposażone są w funkcję amperometrycznego wykrywania przeszkód, która zatrzymuje i cofa skrzydło, gdy pracująca brama napotka przeszkodę, chroniąc przed przytrzaśnięciem. Napędy współpracują również z zabezpieczeniem, jakim są fotokomórki, nie pozwalając na zamknięcie bramy, kiedy w jej świetle pojawi się przeszkoda. Automatyczne bramy garażowe WIŚNIOWSKI spełniają europejskie normy zgodnie z dyrektywą maszynową 2006/42/WE i normami EN 12604 oraz EN 12453 dotyczącymi bezpieczeństwa użytkowania.

Bramy Garażowe
Bramy Garażowe
WIŚNIOWSKI

10. Komplementarność

Garaż często wbudowany jest w bryłę domu, a brama garażowa i drzwi wejściowe stanowią znaczny procent widocznej powierzchni. To bardzo ważne, by już na etapie planowania stolarki pamiętać o tym, że to właśnie garaż i drzwi będą wizytówką domu. Przemyślany wybór nie tylko koloru, ale również wzoru bramy i drzwi daje spektakularny efekt. Firma WIŚNIOWSKI wychodzi naprzeciw oczekiwaniom klientów, oferując stylistycznie i kolorystycznie dopasowane oraz idealnie współgrające ze sobą produkty. Na szczególną uwagę zasługuje autorska kolekcja Home Inclusive, która łączy ze sobą nie tylko okna, drzwi i bramy, ale pozwala zamknąć inwestycję ogrodzeniem w takim samym kolorze, niezależnie od struktury materiału.  

    Więcej o:

Skomentuj:

10 cech dobrej bramy garażowej