Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Jakie okna wybrać do pokoju dziecka?

Artykuł sponsorowany

Troska o dziecko towarzyszy nam od chwili jego urodzenia. Chcemy zapewnić mu wszystko, co najlepsze, tak, by rosło w komfortowych warunkach. Przede wszystkim zależy nam na bezpieczeństwie i wygodzie. Przygotowując pokój dla dziecka przywiązujemy wagę do każdego szczegółu. Już na etapie projektowania należy zadbać o odpowiednie usytuowanie pokoju oraz jego doświetlenie.

Jakie okna wybrać do pokoju dziecka?
Jakie okna wybrać do pokoju dziecka?
WIŚNIOWSKI

Dużo światła

Bez względu na wiek dziecka, warto, by spędzało jak najwięcej czasu przy świetle naturalnym. Jest ono niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu: ma wpływ na koncentrację, reguluje rytm snu, redukuje zmęczenie oczu, a nawet poprawia nastrój.

Minimalne doświetlenie pomieszczeń jest uregulowane w przepisach. Na 8m2 podłogi powinno przypadać minimum 1m2 okna. To wytyczne dla architekta, ale, jeżeli mamy taką możliwość, warto jednak pomyśleć o większych oknach - także w pokoju dziecięcym. Pozwoli to na maksymalne wykorzystanie światła dziennego. Wybierając okna warto sprawdzić, czy posiadają one specjalne powłoki zabezpieczające przed dostawaniem się szkodliwych promieni UV do wnętrza.

Kiedy pora na drzemkę lub odpoczynek, bez problemu ograniczymy dostęp światła regulując go za pomocą rolet zewnętrznych. Zapewnią one także większe wyciszenie pomieszczenia. Dodatkowo rolety to latem ochrona przed nadmiernym nagrzewaniem pomieszczenia, a w zimie ochrona przed stratami ciepła.

Dużo światła
Dużo światła
WIŚNIOWSKI

Bezpieczeństwo jest najważniejsze

Dokonując wyborów związanych z wyposażeniem pokoju dziecięcego, zawsze kierujemy się bezpieczeństwem. Myśląc o oknach również warto pomyśleć o dodatkowych zabezpieczeniach, takich jak klamka z kluczykiem - każdy może uchylić okno, ale otworzyć całe skrzydło rozwiernie można wyłącznie przekręcając klucz. Dzięki temu nie musimy się obawiać, że nasza pociecha wydostanie się przez okno, kiedy zechce poznawać świat.

Innym rozwiązaniem jest klamka z przyciskiem, działająca w podobny sposób. Istnieją także zabezpieczenia antywłamaniowe uniemożliwiające otwarcie okna od zewnątrz, to rozwiązanie warto stosować we wszystkich pomieszczeniach, a szczególnie na parterze.  Okna marki WIŚNIOWSKI, zapewniają wszystkie te zabezpieczenia i możesz dopasować je do swoich potrzeb.

Myśląc o bezpieczeństwie dzieci zwracamy również uwagę na ich wielką energię i szalone zabawy. Tutaj idealnie sprawdzą się solidne, trwałe szyby – najlepiej, gdy jest to system trzyszybowy, a nawet pakiet antywłamaniowy.[RM1]  W przypadku dużych przeszkleń, warto zadbać o zakup pakietów szybowych laminowanych, które posiadają dodatkową warstwę folii pomiędzy szybami. Jest to ważne, ponieważ w przypadku rozbicia, szkło pozostanie na swoim miejscu, nie raniąc naszych najmłodszych użytkowników.   

Kupując okna należy sprawdzić, czy posiadają niezbędne atesty i certyfikaty potwierdzające, że spełniają wymogi międzynarodowych norm. Okna marki WIŚNIOWSKI są zaprojektowane i produkowane na wysokiej jakości profilach.[RM2] , spełniających najwyższe wymagania. Okna marki WIŚNIOWSKI uzyskały certyfikat jakości Quality Silver wydany przez IFT Rosenheim, co potwierdza ich wysoką jakość i bezpieczeństwo.

Bezpieczeństwo jest najważniejsze
Bezpieczeństwo jest najważniejsze
WIŚNIOWSKI

Kolorowo

Pokój dziecięcy kojarzy nam się z pastelowymi kolorami. Z kolei w pokoju nastolatka często dominują intensywne kolory. W oknach marki WIŚNIOWSKI masz możliwość wyboru wewnętrznego koloru stolarki innego niż na zewnątrz. Opcja bikolor pozwala na wykreowanie dowolnego połączenia barw, co pozwoli na zachowanie odrębnej stylistyki wnętrza i elewacji domu. Możesz wybierać z szerokiej palety kolorów i oklein oraz kolorów Home Inclusive 2.0 od pastelowych odcieni, poprzez intensywne barwy, tradycyjne okleiny w kolorze brązowym, a na stonowanych szarościach skończywszy.

Praktyczność

Jeśli chcemy dać dziecku rozwijać się artystycznie, jednocześnie nie martwiąc się o czyszczenie powierzchni, warto zainwestować w łatwo zmywalne farby na ścianach i okna wykonane z PVC. To materiał łatwy w pielęgnacji, z którego bez problemu można zmyć ślady farb, kredek czy utłuszczonych palców. Dzięki temu wyborowi zarówno nasze dziecko, jak i my będziemy zadowoleni z jego twórczości.

Komfort

Okno jest jednym z elementów, które decyduje o temperaturze pomieszczenia. Odpowiednio dobrana temperatura pozwoli na spokojny sen oraz umożliwi zabawę i naukę w komfortowych warunkach. Wybierając okna warto zwrócić uwagę na współczynnik przenikania ciepła, którego wartość powinna być możliwie niska.

Jeżeli mieszkamy przy ruchliwej, głośnej ulicy i chcemy wytłumić jej odgłosy, należy również zwrócić uwagę na izolację akustyczną okien, która zagwarantuje ciszę wewnątrz pomieszczenia. W przypadku izolacji akustycznej marka WIŚNIOWSKI może pochwalić się współczynnikiem izolacyjności akustycznej na poziomie 38dB w standardzie, co daje 3. klasę izolacyjności akustycznej. Jest to niezwykle ważne, ponieważ odpowiednia redukcja hałasu z zewnątrz wpływa na prawidłowy rozwój naszego dziecka.

Wybierając okna warto zwrócić uwagę na współczynnik przenikania ciepła, którego wartość powinna być możliwie niska.
Wybierając okna warto zwrócić uwagę na współczynnik przenikania ciepła, którego wartość powinna być możliwie niska.
WIŚNIOWSKI

Trwałość na lata

Bez względu na jakie okna się zdecydujemy, należy pamiętać, że jest to wybór na lata. Dlatego warto zadbać o jakość kupowanego produktu. Gwarancja na okna marki WIŚNIOWSKI jest udzielana aż na 7 lat. Każdy zakupiony produkt jest wykonany z ogromną starannością.

    Więcej o:

Skomentuj:

Jakie okna wybrać do pokoju dziecka?