Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Dom piękny od wejścia. Zaprojektuj wymarzone drzwi dla swojego domu

Artykuł sponsorowany

Wybierając drzwi dla domu, stajemy przed ogromnym dylematem. Producenci prześcigają się w ofertach, dostarczając zróżnicowanych rozwiązań. W konsumenckim szumie informacyjnym trudno zweryfikować, które informacje są wartościowe. Podpowiadamy na jakie parametry oraz funkcjonalności zwrócić uwagę, decydując o zakupie drzwi wejściowych.

Zaprojektuj wymarzone drzwi dla swojego domu
Zaprojektuj wymarzone drzwi dla swojego domu
WIŚNIOWSKI

Energooszczędność

Niższe rachunki za ogrzewanie? Taka perspektywa podoba się każdemu! Trend budownictwa energooszczędnego wciąż zyskuje na popularności. Aby osiągnąć status domu energooszczędnego, inwestor musi spełnić odpowiednie wymagania, a stawiany budynek – rygorystyczne parametry. Straty ciepła w przeciętnym budynku aż w 25% zależą od okien i drzwi. Właśnie dlatego marka WIŚNIOWSKI w produkcji drzwi stawia przede wszystkim na ich szczelność i konkurencyjne dla branży parametry cieplne. W przypadku aluminiowych drzwi zewnętrznych CREO to parametr już na poziomie od 0,8 W/m2K.

Komfort na wiele lat

Najlepsze drzwi, to drzwi na lata – odporne na czynniki atmosferyczne, takie jak woda czy wiatr. Drzwi CREO poddano badaniom w skrajnych temperaturach, w których otrzymały najwyższą – 3. klasę odporności na warunki klimatyczne. To produkt wyjątkowo stabilny i odporny na odkształcenia, ale również bezpieczny. Antywłamaniowość w klasach RC2 i RC3 potwierdziły certyfikaty niezależnego instytutu IFT Rosenheim.

Drzwi CREO gwarantują komfort akustyczny. Dźwiękoszczelność produktu wyraża korzystny parametr Rw=36 dB. Wybierając drzwi CREO, klient otrzymuje 5-letnię gwarancję. Ze względu na swoją energooszczędność, konstrukcję, korzystny współczynnik przenikania ciepła i wyjątkowy design to doskonała propozycja dla inwestorów, którym zależy na najwyższej jakości.

Komfort na wiele lat
Komfort na wiele lat
WIŚNIOWSKI

Indywidualnie wyCREOwane

Energooszczędne, trwałe i bezpieczne drzwi to nie wszystko, ważny jest również ich wygląd. To w nich będziemy witać ważnych dla nas gości. Drzwi wejściowe stanowią również istotny element elewacji. Wybór drzwi CREO marki WIŚNIOWSKI pozwoli na projekt drzwi według własnego pomysłu. Konfigurując swoje wejście do domu, klient ma możliwość skorzystania z inspiracji proponowanych przez producenta. Jedną z nich jest przykład eleganckiego wzoru z miedzianymi inkrustacjami.

Drzwi CREO a ekologia

Długa żywotność stolarki aluminiowej to troska o środowisko. Solidne drzwi CREO przez lata nie wymagają wymiany, a kiedy zajdzie taka konieczność, materiał w 100% nada się do wtórnego wykorzystania. Trwałość, niemal stuprocentowa możliwość recyklingu i wysokie parametry termoizolacji pozwalają nazywać je produktami “zielonymi”.

Drzwi CREO
Drzwi CREO
WIŚNIOWSKI

Dlaczego warto zainwestować w aluminiowe drzwi wejściowe?

Aluminium, wykorzystywane w produkcji drzwi wejściowych, ze względu na swoją lekkość i plastyczność oferuje niemal nieograniczone możliwości personalizacji. Drzwi aluminiowe są jednocześnie wyjątkowo stabilne i odporne na odkształcenia. Nie mają sobie równych także w obszarze designu

wyjaśnia Robert Mastalski, menedżer produktu, dział rozwoju produktów stolarka stalowa, aluminiowa i PVC w firmie WIŚNIOWSKI.

Aluminium pozwala również na osiągnięcie konkurencyjnego współczynnika przenikania ciepła. W przypadku aluminiowych drzwi zewnętrznych CREO marki WIŚNIOWSKI to parametr już na poziomie od 0,8 W/(m2·K). Drzwi CREO, ze względu na swoją szczelność, gwarantują oszczędność na klimatyzacji latem i niższe rachunki za ogrzewanie zimą.  

To również drzwi bezpieczne w wysokiej klasie antywłamaniowej RC3, chroniące dom przed wizytą nieproszonych gości. Klasę antywłamaniową aluminiowych drzwi wejściowych marki WIŚNIOWSKI potwierdza certyfikat niezależnego instytutu ift Rosenheim.  

.

Drzwi sterowane smartfonem

Drzwiami CREO można sterować również zdalnie z poziomu aplikacji na smartfon. Funkcja smartCONNECTED WIŚNIOWSKI pozwala na tworzenie dodatkowych stałych lub czasowych dostępów do aplikacji. Zamiast pożyczać klucza rodzinie czy znajomym, którzy przyjeżdżają na tygodniowy pobyt, istnieje możliwość utworzenia czasowego dostępu dla nowego użytkownika w aplikacji na telefon, z którym gość zyskuje możliwość otworzenia domu w dowolnym momencie, bez konieczności umawiania się na konkretną godzinę.

 

Dobre drzwi potrzebują dobrego montażu

Nawet najlepszy jakościowo produkt nie spełni deklarowanych przez producenta funkcji, jeśli zostanie źle zamontowany. Opłaca się zlecić tę pracę profesjonalnej ekipie montażowej, która wykona usługę zgodnie ze sztuką budowlaną i zaleceniami producenta. Warto rozważyć montaż warstwowy z użyciem taśm paroszczelnych i paroprzepuszczalnych (tzw. szczelny), który przyniesie szereg korzyści.

Dobry montaż powinien maksymalnie uwypuklić zalety produktu, wspierać komfort użytkowania, termoizolację i bezpieczeństwo. Nawet drobne niedociągnięcia mogą ostatecznie prowadzić – szczególnie w dłuższej perspektywie czasu – do sporych strat.

Dobre drzwi potrzebują dobrego montażu
Dobre drzwi potrzebują dobrego montażu
WIŚNIOWSKI

Na co zwrócić szczególną uwagę przy montażu:

  • W domach budowanych z ceramiki należy pamiętać o zasklepieniu otworów oraz wyrównaniu zamków w pustakach.
  • W przypadku silikatu warto pomyśleć o odpowiedniej impregnacji dedykowanymi środkami. Drzwi muszą być montowane do równych powierzchni, a podczas obróbki ościeży nie można zapomnieć o murze zewnętrznym (jego ok. 15-centymetrowy odcinek należy odpowiednio wyrównać, w czym pomocne mogą być nowoczesne techniki pomiarowe, takie jak lasery liniowe lub niwelatory laserowe). Przy trudniejszych i bardziej wymagających inwestycjach (jak np. stolarka wielkoformatowa) stosowany jest także skaning 3D.
  • Podczas instalacji bardzo ważne jest odpowiednie zakotwienie stolarki w murze – nie tylko po bokach i u góry, ale również na dole. Tylko taki sposób montażu gwarantuje stabilne połączenie drzwi z murem.
  • W budynkach remontowanych należy pamiętać o precyzyjnym demontażu starej stolarki, by w jak najmniejszym stopniu uszkodzić mur.
  • Fundamentem dobrego montażu jest profesjonalny pomiar. Firma dostarczająca drzwi powinna przeprowadzić pomiary odpowiednio przygotowanych otworów. Sam obmiar jest niezwykle istotną czynnością, bo pominięty lub źle przeprowadzony negatywnie wpłynie na funkcjonalność drzwi, a nawet uniemożliwi prawidłowy montaż.

 

Home Inclusive™: drzwi idą w parze z oknami, bramą i ogrodzeniem
Home Inclusive™: drzwi idą w parze z oknami, bramą i ogrodzeniem
WIŚNIOWSKI

Home Inclusive™: drzwi idą w parze z oknami, bramą i ogrodzeniem

Ciepłe zamknięcie inwestycji to jednak nie tylko drzwi, ale również okna, brama i ogrodzenie. Każdy element tej skomplikowanej układanki możemy dobrać sami, szukając na własną rękę okien, drzwi, bramy i ogrodzenia w różnych firmach. To jednak droga niełatwa, czasochłonna i z reguły skazana na porażkę. Dlaczego? Harmonijne dopasowanie produktów z innych kategorii, o zróżnicowanych strukturach wymaga skomplikowanych procesów technologicznych, gwarantowanych wyłącznie przez doświadczonych producentów w branży.

Wybierając komplementarną ofertę dla domu Home Inclusive™ marki WIŚNIOWSKI, stawiamy na jakość, design, komfort użytkowania i klarowną ścieżkę zakupu. Kontakt z jednym dystrybutorem i jedną, profesjonalną ekipą monterską w praktyce skraca czas realizacji zlecenia i ułatwia komunikację. To rozwiązanie, które sprawdzi się na każdym etapie inwestycji – od projektu, aż po opiekę serwisową, za którą odpowiedzialność bierze jedna firma. 

    Więcej o:

Skomentuj:

Dom piękny od wejścia. Zaprojektuj wymarzone drzwi dla swojego domu