Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

6 propozycji na wybór nawierzchni w ogrodzie

Materiał prasowy

Bez względu na to, czy projektujemy ogród od podstaw czy też planujemy zmiany na nadchodzący sezon, początek roku to doskonały moment na zastanowienie się nad wyborem odpowiedniej nawierzchni. Spójrzmy zatem na najbardziej interesujące trendy!

Bosso Trapez
Bosso Trapez
Fot. Polbruk

W ostatnich latach popularną opcją na nawierzchnię ogrodową są kostki i płyty betonowe. Stanowią one estetyczne i modne wykończenie, które służy przez wiele lat. Ich popularność wynika z różnorodności dostępnych wzorów i kolorów, co pozwala dopasować je do stylu i charakteru ogrodu. W tym sezonie na topie są duże formaty płyt, nietypowe, ale geometryczne kształty elementów oraz ekologiczne płyty umożliwiające odprowadzenie wody bezpośrednio do gleby. Kostki wciąż cieszą się także dużą popularnością, dostępne w różnych wymiarach i odcieniach, stanowią doskonały sposób na stworzenie niezwykłej mozaiki na nawierzchni ogrodu.

Duże formaty dominują

W nowoczesnych aranżacjach i ogrodach o dużych powierzchniach świetnie sprawdzają się wielkie formaty. Mogą one posłużyć jako nawierzchnia tarasu, ale także do ułożenia alejek w ogrodzie. Istnieją dwie główne metody ich użycia - można zbudować z nich jednolitą nawierzchnię ścieżki lub układać płyty w pewnym odstępie, tworząc efekt "step by step". Przestrzeń między nimi można wypełnić kamykami lub obsiać trawą, co nadaje nowoczesny charakter aranżacji i pozwala na ekologiczne odprowadzanie deszczówki do gruntu. Wybierając nawierzchnię z dużych elementów, warto zwrócić uwagę na takie rozwiązania jak płyta Polbruk Magna, dostępna w różnych rozmiarach i kolorach, pasująca zarówno do nowoczesnych, jak i klasycznych aranżacji ogrodowych.

Nietypowe kształty i mix designu z ekologią

Duże formaty nie są jednak jedyną modną opcją. Warto także rozważyć zastosowanie elementów o nietypowych kształtach lub takich, które można układać w ciekawe wzory. Na przykład płyta Polbruk Bosso Trapez, charakteryzująca się wyjątkowym kształtem, który można wykorzystać do budowy zarówno tarasu, jak i ścieżek ogrodowych. Innym interesującym rozwiązaniem są ażurowe płyty, umożliwiające ekologiczne odprowadzanie deszczówki do gleby oraz tworzenie ciekawych wzorów przy wykorzystaniu różnych kolorów i elementów pełnych.

Niezależnie od wyboru, istnieje wiele możliwości na stworzenie eleganckiej, estetycznej i modnej nawierzchni ogrodowej. Te propozycje to tylko niektóre z nich, a rynek oferuje coraz więcej interesujących produktów.

    Więcej o:

Skomentuj:

6 propozycji na wybór nawierzchni w ogrodzie