Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Alergie na pyłki - jak sobie radzić?

mat. prasowe

Alergie na pyłki każdej wiosny stanowią prawdziwe utrapienie dla wielu osób. Dla jednych to ulubiona pora roku, kiedy natura budzi się do życia, a wyższe temperatury zachęcają do spędzania czasu na świeżym powietrzu. Dla innych to czas pylenia roślin i nasilenia się objawów alergicznych, które skutecznie obniżają samopoczucie. Co można zrobić, aby alergie na pyłki nie były tak uciążliwe?

alergie na pyłki
Oczyszczacz powietrza Samsung
mat. prasowe

Alergie na pyłki

Kichanie, pieczenie i łzawienie oczu, nieżyt nosa, ale także obrzęki, wysypka oraz trudności z oddychaniem. Alergicy dobrze wiedzą, jak wspomniane objawy potrafią uprzykrzyć życie. Już w marcu i na początku kwietnia zaczynają się zmagać ze skutkami pylenia roślin. Wczesną wiosną alergie na pyłki najczęściej wywołują: brzoza, olcha, wierzba, dąb, jesion, potem różne traw, w tym także zboża, których nie brakuje w powietrzu, szczególnie w okresie od maja do lipca. Bardzo trudno się przed nimi uchronić, nie tylko przebywając na zewnątrz, ale także w domu. Niestety, przykre dolegliwości znacznie trudniej znoszą dzieci niż dorośli. Co możemy zrobić, aby nasz dom był bezpiecznym azylem?

Zobacz także:

Alergia pojawia się w wyniku nieprawidłowej reakcji systemu immunologicznego, który zaczyna nadmiernie i niewłaściwe reagować na występujące w środowisku substancje zwane alergenami, które u osób zdrowych nie wywołują oznak uczulenia. Gdy przeprowadzone badania potwierdzą alergię, można zastosować leki łagodzące objawy. Dobre wyniki przynosi też odczulanie, ale najlepiej  jest po prostu unikać kontaktu z alergenami. W okresie pylenia roślin, po przyjściu do domu, zaleca się zmienić ubranie, umyć twarz i wyczyścić nos. Aby jednak skutecznie oczyścić powietrze z alergenów warto zastosować oczyszczacz powietrza. Wybierając oczyszczacz należy zwrócić uwagę na jakość zastosowanych filtrów, parametr CADR określający jego wydajność oraz na posiadane przez urządzenie certyfikaty.

mówi prof. Dorota Sands, lekarz alergolog, pediatra i pulmonolog.
alergie na pyłki
Samsung AX47
mat. prasowe

Alergie na pyłki: oczyszczacz powietrza

Przy alergiach na pyłki skuteczny oczyszczacz powietrza może być prawdziwym wybawieniem. Nie sposób wiosną odmówić sobie otwierania okien i balkonów w celu przewietrzenia mieszkania, a to oznacza drogę wolną dla pyłków. Tymczasem oczyszczacze Samsung już w ciągu jednej godziny są w stanie wymienić powietrze w pomieszczeniu minimum trzykrotnie. Wydajność danego urządzenia określa parametr CADR, a za skuteczność odpowiadają filtry. W przypadku oczyszczaczy powietrza Samsung są to aż 3 filtry:

  • wstępny zatrzymuje m.in. kurz i sierść,
  • węglowy eliminuje niebezpieczne gazy i zapachy, 
  • HEPA usuwa aż do 99,97% mikroskopijnych cząsteczek, takich jak: alergeny, bakterie i roztocza oraz cząsteczki smogu PM1,0; PM2,5 i PM10.

Oczyszczacze powietrza Samsung wyposażone zostały także w alert wymiany filtra, który oblicza czas pracy urządzenia i w odpowiednim momencie, za pomocą migającej ikony, informuje o potrzebie jego wymiany. Dzięki temu powietrze oczyszczane jest skutecznie przez cały czas, a my możemy odetchnąć z ulgą.

alergie na pyłki
Oczyszczacz powietrza Samsung
mat. prasowe
    Więcej o:

Skomentuj:

Alergie na pyłki - jak sobie radzić?