Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Alergie na pyłki - jak sobie radzić?

mat. prasowe

Alergie na pyłki każdej wiosny stanowią prawdziwe utrapienie dla wielu osób. Dla jednych to ulubiona pora roku, kiedy natura budzi się do życia, a wyższe temperatury zachęcają do spędzania czasu na świeżym powietrzu. Dla innych to czas pylenia roślin i nasilenia się objawów alergicznych, które skutecznie obniżają samopoczucie. Co można zrobić, aby alergie na pyłki nie były tak uciążliwe?

alergie na pyłki
Oczyszczacz powietrza Samsung
mat. prasowe

Alergie na pyłki

Kichanie, pieczenie i łzawienie oczu, nieżyt nosa, ale także obrzęki, wysypka oraz trudności z oddychaniem. Alergicy dobrze wiedzą, jak wspomniane objawy potrafią uprzykrzyć życie. Już w marcu i na początku kwietnia zaczynają się zmagać ze skutkami pylenia roślin. Wczesną wiosną alergie na pyłki najczęściej wywołują: brzoza, olcha, wierzba, dąb, jesion, potem różne traw, w tym także zboża, których nie brakuje w powietrzu, szczególnie w okresie od maja do lipca. Bardzo trudno się przed nimi uchronić, nie tylko przebywając na zewnątrz, ale także w domu. Niestety, przykre dolegliwości znacznie trudniej znoszą dzieci niż dorośli. Co możemy zrobić, aby nasz dom był bezpiecznym azylem?

Zobacz także:

Alergia pojawia się w wyniku nieprawidłowej reakcji systemu immunologicznego, który zaczyna nadmiernie i niewłaściwe reagować na występujące w środowisku substancje zwane alergenami, które u osób zdrowych nie wywołują oznak uczulenia. Gdy przeprowadzone badania potwierdzą alergię, można zastosować leki łagodzące objawy. Dobre wyniki przynosi też odczulanie, ale najlepiej  jest po prostu unikać kontaktu z alergenami. W okresie pylenia roślin, po przyjściu do domu, zaleca się zmienić ubranie, umyć twarz i wyczyścić nos. Aby jednak skutecznie oczyścić powietrze z alergenów warto zastosować oczyszczacz powietrza. Wybierając oczyszczacz należy zwrócić uwagę na jakość zastosowanych filtrów, parametr CADR określający jego wydajność oraz na posiadane przez urządzenie certyfikaty.

mówi prof. Dorota Sands, lekarz alergolog, pediatra i pulmonolog.
alergie na pyłki
Samsung AX47
mat. prasowe

Alergie na pyłki: oczyszczacz powietrza

Przy alergiach na pyłki skuteczny oczyszczacz powietrza może być prawdziwym wybawieniem. Nie sposób wiosną odmówić sobie otwierania okien i balkonów w celu przewietrzenia mieszkania, a to oznacza drogę wolną dla pyłków. Tymczasem oczyszczacze Samsung już w ciągu jednej godziny są w stanie wymienić powietrze w pomieszczeniu minimum trzykrotnie. Wydajność danego urządzenia określa parametr CADR, a za skuteczność odpowiadają filtry. W przypadku oczyszczaczy powietrza Samsung są to aż 3 filtry:

  • wstępny zatrzymuje m.in. kurz i sierść,
  • węglowy eliminuje niebezpieczne gazy i zapachy, 
  • HEPA usuwa aż do 99,97%* mikroskopijnych cząsteczek, takich jak: alergeny, bakterie i roztocza oraz cząsteczki smogu PM1,0; PM2,5 i PM10.

Oczyszczacze powietrza Samsung wyposażone zostały także w alert wymiany filtra, który oblicza czas pracy urządzenia i w odpowiednim momencie, za pomocą migającej ikony, informuje o potrzebie jego wymiany. Dzięki temu powietrze oczyszczane jest skutecznie przez cały czas, a my możemy odetchnąć z ulgą.

Alergie na pyłki: ulga w dzień i w nocy

Oczyszczacz powietrza to urządzenie, z którego warto korzystać przez cały rok, ale efekty jego pracy odczujemy szczególnie wtedy, gdy cierpimy na alergie na pyłki - oraz inne. Dzięki trybowi automatycznemu w oczyszczaczach powietrza Samsung możemy mieć pewność, że urządzenie zareaguje, gdy tylko stan powietrza się pogorszy. Numeryczny wyświetlacz przedstawi dokładny poziom zanieczyszczenia w naszym mieszkaniu, a urządzenie dostosuje do niego swoją moc, dzięki czemu szkodliwe cząsteczki zostaną automatycznie wykryte i usunięte**. Aplikacja SmartThings podnosi komfort codziennego korzystania z oczyszczacza***. Można go zdalnie włączyć, sprawdzić stan filtra i ustawić tryb pracy. To doskonałe rozwiązanie, gdy nie ma nas w domu, a chcemy wrócić do pomieszczenia wolnego od alergenów i zanieczyszczeń. Korzystając z oczyszczacza powietrza nie musimy też martwić się o nasze samopoczucie w nocy. Borykając się z problemem, jakim są alergie na pyłki - i nie tylko - wiele osób ma problemy ze snem przez doskwierający im katar i kaszel. Tryb nocny, w którym urządzenie pracuje na poziomie nawet 18 dB****, a wyświetlacz jest wygaszony, zagwarantuje spokojny i zdrowy odpoczynek.

Alergie na pyłki: jak wybrać oczyszczacz powietrza?

Wszystkie modele oczyszczaczy powietrza Samsung – AX90, AX60, AX47 oraz AX34 – posiadają Atest PZH wydawany przez Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego, co oznacza, że są zgodne z obecnymi normami w dziedzinie bezpieczeństwa.

Dorota Sands – alergolog, pediatra i pulmonolog, profesor dr hab. nauk medycznych, kierownik Zakładu Mukowiscydozy Instytutu Matki i Dziecka w Warszawie oraz kierownik Klinicznego Oddziału Chorób Płuc w SZPZOZ im. Dzieci Warszawy w Dziekanowie Leśnym.

Szczegółowe informacje na temat oczyszczaczy powietrza Samsung można znaleźć na stronie: tlendobry.pl

                                                                                  ***

* Na podstawie badań cząsteczek pyłu o wielkości 0,26µm w Narodowym Instytucie Testów w Korei.
** Filtr zapewnia do 99,97% wydajności wyłapywania cząsteczek o wielkości 0,26 ㎛ zgodnie z wymogami określonymi w 42 CFR cz. 84. Testowano w Narodowym Instytucie Testowym w Korei.
*** Dostępna na urządzeniach z systemem operacyjnym Android od wersji 7.0 oraz iOS od wersji 10.0. Wymagane połączenie z siecią Wi-Fi, oraz konto Samsung.
**** Dane dla modelu AX47R9080SS. Pełna specyfikacja wszystkich modeli na www.tlendobry.pl.

alergie na pyłki
Oczyszczacz powietrza Samsung
mat. prasowe
    Więcej o:

Skomentuj:

Alergie na pyłki - jak sobie radzić?