Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Projekt wnętrz: mieszkanie ze słonecznymi akcentami

Tekst: Dominika Trzcińska i Ewa Staręga

Właściciele mieszkania to młode małżeństwo, któremu w momencie przeprowadzki rodzina powiększyła się o kolejnego, małego mieszkańca. Realizacja projektu wnętrza musiała więc podążać za zmianami, które zaszły w życiu domowników. Na szczęście przyjęte rozwiązania projektowe pozwoliły na dostosowanie wnętrza do nowych potrzeb. Powstało mieszkanie, w którym bazą są naturalne kolory i materiały. A barwne graficzne motywy dodają wnętrzom charakteru.

Aranżacja wnętrz
Naturalny i przytulny klimat wnętrza tworzą eleganckie dodatki, takie jak mapa świata z drewna (drewnianemapy.pl), miedziana lampa (marka Zuiver) czy stoliki z marmurowymi blatami
fot. Radosław Kaźmierczak, stylizacja Dominika Trzcińska

Mieszkanie zlokalizowane w najmniejszej dzielnicy Katowic – Koszutce, w przyjemnej i zielonej okolicy, tuż za katowickim Spodkiem, nadawało się tylko do kapitalnego remontu.

Pierwotny układ funkcjonalny został zmieniony. Właściciele marzyli o otwartej przestrzeni, wypełnionej światłem i swobodą, dlatego architektka Dominika Trzcińska zdecydowała się usunąć ściany działowe w salonie i otworzyć częściowo kuchnię na salon. Ograniczenia konstrukcyjne nie pozwoliły na wyburzenie całej ściany, dlatego powstał barek oddzielający kuchnię od części dziennej. Kolejna zmiana polegała na powiększeniu łazienki, która w oryginalnym układzie była bardzo mała i niefunkcjonalna. Ograniczono również do minimum liczbę drzwi w mieszkaniu, rezygnując z tych prowadzących do kuchni i salonu.

Koncepcja architektki i inwestorów zakładała stworzenie przytulnego i ciepłego wnętrza, z elementami kolorystycznymi, które są wyraźne i soczyste.

Zobacz także: Mieszkanie w stylu vintage >>

Styl tego wnętrza określiłabym jako jako „mid-century modern”, czyli elegancki, a zarazem prosty design rodem z lat 60., zakładający użycie naturalnych i dobrej jakości materiałów, wkomponowanych w otwarte i jasne przestrzenie. W duchu takich założeń wybrałam tapety, meble oraz lampy.

mówi Dominika Trzcińska.

Skomentuj:

Projekt wnętrz: mieszkanie ze słonecznymi akcentami