Najpiękniejsze domy
Stary dom na Mazurach
Stare domy zazwyczaj kupuje się z myślą o wakacjach. A gdy się w nich zamieszka, jakoś trudno ogłosić koniec sezonu - wakacje wydłużają się i wydłużają... I już nikomu nie chce się wracać do miasta na dłużej, niż to konieczne.
Dom z wieloma widokami
Ucieczka na wieś z zatłoczonego podwarszawskiego osiedla domów jednorodzinnych okazała się bardzo korzystnym przedsięwzięciem. Mamy dużą działkę, lepszy dojazd do miasta i piękne otoczenie. Czego chcieć więcej?
Prawie nowy z licznymi wadami
Kiedy w 1996 roku pan Leszek kupował od dewelopera dom na strzeżonym osiedlu, nie sądził, że po kilku latach będzie musiał zabierać się do gruntownego remontu.
Dom z brył: mieszanka minimalizmu i modernizmu
Architektura domu nosząca znamiona współczesnego minimalizmu w pewnym stopniu nawiązuje do modernistycznych willi z początku poprzedniego wieku. I między innymi dlatego budynek dobrze wpisuje się w charakter przedwojennego Konstancina.
Dom w stronę ogrodu
Zanim obecni gospodarze domu stali się jego właścicielami, do głównego budynku poprzednicy dobudowali dwa inne. Mimo to nie obyło się bez kolejnej modernizacji.
Duża kuchnia i jazz
Nasi gospodarze, odchowawszy dzieci, postanowili stworzyć dla siebie, przyjaciół i bliskich nowoczesny, parterowy dom z klimatem. Dom, w którym dobrze poczują się pasjonat jazzu i jego żona - wielbicielka przyrody i dobrej kuchni.
Dom budowany w weekendy
Niespodziewanie udało się powiększyć naszą działkę o spory kawałek ziemi. A wszystko za sprawą uciążliwego sąsiada...
Gwiazdka we dworze w Podstolicach
Kiedy kupowali stary opuszczony dwór, znajdował się w opłakanym stanie. Przez dziury w dachu można było oglądać gwiazdy, nie istniały schody prowadzące na piętro, a park przypominał busz. Mimo wszystko uznali, że poradzą sobie z remontem.
Angielski styl - galeria
To dom pełen niespodzianek. Angielski, choć stoi na mazowieckiej ziemi. Szkieletowy, choć wygląda na murowany. I trochę jak z bajki, choć umeblowany klasycznymi meblami.
Dom pod owalnym dachem
Właściciele tego domu pozwolili architektowi ?poszaleć?, kierując się przekonaniem, że trzeba dawać szansę współczesnej architekturze.
Metamorfoza kostki - galeria
Co zrobić z brzydkim sześciennym klockiem z czasów PRL-u stojącym na atrakcyjnej działce? Zawsze można go rozebrać i zbudować nowy dom. Ale może warto spróbować przebudowy.
Skąpany w słońcu - galeria
Właściciele, umęczeni miejską ciasnotą, marzyli o jasnych, przestronnych i otwartych wnętrzach. Na szczęście architektom udało się pokonać ograniczenia stosunkowo niewielkiej działki - dom jest pełen światła i przestrzeni.
Dom nawiązujący do tradycji dworku polskiego
Od kiedy ten dom pokazaliśmy na jednej z okładek, odebraliśmy mnóstwo telefonów od zainteresowanych projektem. Tę prezentację dedykujemy tym, którzy tęsknią do stylowych, ciepłych wnętrz, pachnących suszonymi śliwkami, makowcem i cynamonem...
Dom na każdą pogodę
Ten dom powstał z zachwytu nad urodą miejsca. To ono było najważniejsze. Dom - skromny i mało rzucający się w oczy - miał wpasować się w otoczenie, dać właścicielowi schronienie i umożliwić mu obcowanie z pięknem przyrody.
Wspomnienie znad kanału La Manche
W eklektycznym krajobrazie podwarszawskiej przedwojennej miejscowości willowej ten nawiązujący do europejskich tradycji dom wygląda, jakby stał tam od lat. A potwierdzeniem niech będzie podsłuchana przez właścicieli rozmowa pary starszych ludzi, którzy patrząc na dom, spierali się o to, czy stał tu przed wojną, czy nie.
Habitat for Humanity - bardzo tanie domy
Habitat for Humanity to organizacja pomagająca w zbudowaniu własnego domu lub mieszkania osobom, które w obecnych realiach mogłyby o nim tylko marzyć.
Dom na miarę potrzeb
Zbyt ciasna działka uniemożliwiła nam wzniesienie na niej domu według projektu gotowego. Zamówiliśmy droższy projekt indywidualny, ale za to mamy dom, który spełnia wszystkie nasze wymagania.
Na starych fundamentach - galeria
Licząca zaledwie czterdzieści gospodarstw wioseczka koło Biłgoraja jest od kilku lat miejscem ważnego eksperymentu w polskiej kulturze.
Dom podążający za słońcem
Słońce miało zawsze istotny wpływ na kształtowanie architektury. Energia słoneczna jest niezbędna do życia, a od blisko stu lat rozwój techniki umożliwia pozyskiwanie energii słonecznej do ogrzewania i korzystania z energii elektrycznej również w prywatnych domach. Oto przykłady domów, w których architekturę dostosowano tak, by maksymalnie wykorzystać energię słońca
Kilka słów o domu
Właściciele domu mówią: "W planach mamy budowę domu dla wielkiej rodziny i niedaleko miesta. Tak, żeby wszyscy mieli blisko do szkół, pracy i rozrywek."
Historie prawdziwe - Nieduży dom dla dwojga
Chciałem, by mój dom był nieduży i parterowy, miał prostą, nowoczesną bryłę i taki sam układ wnętrz. Wiedząc, że będę go budował z kredytu hipotecznego, starałem się racjonalnie obniżyć koszty późniejszej eksploatacji oraz nie przedłużać budowy w czasie.
Dom high-tech w cieniu starych drzew
Ten współczesny dom świetnie oddaje charakter naszych czasów. Jego architektura łączy fascynację postępem technologicznym z podziwem nad urodą i naturalnością przyrody.
Wyczekany dom
W nowym domu wszyscy odżyliśmy. Dzieci mogą zapraszać i przenocowywać kolegów. Mamy większą przestrzeń życiową niż w gorącym i hałaśliwym mieszkanku na Mokotowie. I piękny ogród, który w przyszłości urządzimy. Jesteśmy tu szczęśliwsi.
Mały dom na przeczekanie
Wolno stojący budynek ?na przeczekanie? Ewa i Janusz wznieśli na czas rozbudowy starego domu, aby mieć dach nad głową. Po zakończeniu budowy stanie się on garażem na dwa samochody z niewielkim pomieszczeniem gościnnym.
Doświadczenia właścicieli
Następny dom zbudujemy na działce oddalonej od miejskiego centrum najwyżej o 20 km - mówią właściciele domu.
Duży mały dom
Miejski dom jest zwykle mniejszy i ciaśniejszy niż wiejska posiadłość. Nie znaczy to jednak, że trzeba rezygnować z przestronnych i jasnych wnętrz czy z radości płynącej z posiadania ogrodu.