Najpiękniejsze domy
Stary dom na Mazurach
Stare domy zazwyczaj kupuje się z myślą o wakacjach. A gdy się w nich zamieszka, jakoś trudno ogłosić koniec sezonu - wakacje wydłużają się i wydłużają... I już nikomu nie chce się wracać do miasta na dłużej, niż to konieczne.
Dom z wieloma widokami
Ucieczka na wieś z zatłoczonego podwarszawskiego osiedla domów jednorodzinnych okazała się bardzo korzystnym przedsięwzięciem. Mamy dużą działkę, lepszy dojazd do miasta i piękne otoczenie. Czego chcieć więcej?
Prawie nowy z licznymi wadami
Kiedy w 1996 roku pan Leszek kupował od dewelopera dom na strzeżonym osiedlu, nie sądził, że po kilku latach będzie musiał zabierać się do gruntownego remontu.
Dom za sprawą deweloperów
Długo byliśmy przekonani, że nie stać nas na dom. Do zmiany poglądów skłoniły nas dopiero podwyżki cen mieszkań. Tak więc dzięki drogim miejskim deweloperom mamy to, o czym marzyliśmy.
Z bloku mieszkalnego do domu - własny kawałek podłogi
Służbowe mieszkanie ma swoje zalety, ale ma też wadę: nigdy nie jest się na swoim. U siebie poczuliśmy się dopiero we własnym domu.
Dom z brył: mieszanka minimalizmu i modernizmu
Architektura domu nosząca znamiona współczesnego minimalizmu w pewnym stopniu nawiązuje do modernistycznych willi z początku poprzedniego wieku. I między innymi dlatego budynek dobrze wpisuje się w charakter przedwojennego Konstancina.
Dom na skarpie
Trochę nowoczesny, trochę tradycyjny dom łączy w sobie konserwatywne potrzeby właścicieli z modnym dziś współczesnym stylem nawiązującym do modernizmu.
Dom w stronę ogrodu
Zanim obecni gospodarze domu stali się jego właścicielami, do głównego budynku poprzednicy dobudowali dwa inne. Mimo to nie obyło się bez kolejnej modernizacji.
Duża kuchnia i jazz
Nasi gospodarze, odchowawszy dzieci, postanowili stworzyć dla siebie, przyjaciół i bliskich nowoczesny, parterowy dom z klimatem. Dom, w którym dobrze poczują się pasjonat jazzu i jego żona - wielbicielka przyrody i dobrej kuchni.
Niedaleko od jabłoni
Mieszkamy w naszych rodzinnych stronach, dzieci wychowują się w ogrodzie i w sadzie, zimą w domu pali się kominek, a my mamy pracę tuż obok... Czego chcieć więcej?
Dom budowany w weekendy
Niespodziewanie udało się powiększyć naszą działkę o spory kawałek ziemi. A wszystko za sprawą uciążliwego sąsiada...
Dom nawiązujący do tradycji dworku polskiego
Od kiedy ten dom pokazaliśmy na jednej z okładek, odebraliśmy mnóstwo telefonów od zainteresowanych projektem. Tę prezentację dedykujemy tym, którzy tęsknią do stylowych, ciepłych wnętrz, pachnących suszonymi śliwkami, makowcem i cynamonem...
Dom z gotowego projektu - lepiej na swoim
Brak doświadczenia budowlanego nie przeszkodził w podjęciu decyzji o budowie. Na własnej skórze przekonaliśmy się, że jeśli się chce, wszystkiego można się dowiedzieć i nauczyć.
Modrzewiowa, przedwojenna willa pod Warszawą - galeria
Wygląda jak nowy, chociaż ma już ponad siedemdziesiąt lat i zbudowano go z drewna. Jest dowodem na to, że wysoka jakość materiałów, dobre wykonawstwo, a przede wszystkim troskliwe ręce właścicieli mogą powstrzymać skutki upływającego czasu.
Pochwała profesjonalizmu - galeria
Dobra współpraca pomiędzy właścicielami domu a projektantami to satysfakcja dla obu stron. Zazwyczaj z takich kontaktów rodzi się też udany dom.
Z pokolenia na pokolenie - galeria
Zakopane zamieszkiwało w ostatnich stu latach wielu niepospolitych ludzi - znanych artystów, polityków, sportowców. To również dzięki nim Tatry i Podtatrze stanowią niezwykły świat, do którego wciąż się wraca.
Habitat for Humanity - bardzo tanie domy
Habitat for Humanity to organizacja pomagająca w zbudowaniu własnego domu lub mieszkania osobom, które w obecnych realiach mogłyby o nim tylko marzyć.
Dom na miarę potrzeb
Zbyt ciasna działka uniemożliwiła nam wzniesienie na niej domu według projektu gotowego. Zamówiliśmy droższy projekt indywidualny, ale za to mamy dom, który spełnia wszystkie nasze wymagania.
Dom skąpany w słońcu
Właściciele, umęczeni miejską ciasnotą, marzyli o jasnych, przestronnych i otwartych wnętrzach. Na szczęście architektom udało się pokonać ograniczenia stosunkowo niewielkiej działki - dom jest pełen światła i przestrzeni.
Dom podążający za słońcem
Słońce miało zawsze istotny wpływ na kształtowanie architektury. Energia słoneczna jest niezbędna do życia, a od blisko stu lat rozwój techniki umożliwia pozyskiwanie energii słonecznej do ogrzewania i korzystania z energii elektrycznej również w prywatnych domach. Oto przykłady domów, w których architekturę dostosowano tak, by maksymalnie wykorzystać energię słońca
Historie prawdziwe - Nieduży dom dla dwojga
Chciałem, by mój dom był nieduży i parterowy, miał prostą, nowoczesną bryłę i taki sam układ wnętrz. Wiedząc, że będę go budował z kredytu hipotecznego, starałem się racjonalnie obniżyć koszty późniejszej eksploatacji oraz nie przedłużać budowy w czasie.
Dyskretny urok starego domu
Jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki stary zaniedbany dom odmłodniał i zyskał splendor. Jest to w równym stopniu zasługa inwestorów co projektantów.
Willa w dworkowym stylu
Malownicze wnętrza tego domu i otaczający go piękny park zagrały już w niejednym filmie. Można więc mieć nadzieję, że urok tej przedwojennej architektury długo jeszcze będzie cieszył nie tylko właścicieli, ale nas wszystkich.
Dom chwilowy, ale nie byle jaki
Zbudowanie domu było jednym z moich ważniejszych życiowych celów. Chciałem zapewnić swojej rodzinie dobre warunki mieszkaniowe - takie, do jakich sam przywykłem w dzieciństwie.
Dom w stylu angielskim pod Poznaniem
Swoją innością widoczny z drogi dom wzbudzał zainteresowanie już w trakcie budowy. Zaciekawieni przejezdni zbaczali z trasy i podpytywali ekipy budowlane o różne szczegóły. Podobne wizyty odbierają teraz właściciele.
Doświadczenia właścicieli
Następny dom zbudujemy na działce oddalonej od miejskiego centrum najwyżej o 20 km - mówią właściciele domu.
Duży mały dom
Miejski dom jest zwykle mniejszy i ciaśniejszy niż wiejska posiadłość. Nie znaczy to jednak, że trzeba rezygnować z przestronnych i jasnych wnętrz czy z radości płynącej z posiadania ogrodu.