Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Doświadczenia właścicieli

Marzena i Rafał Zielińscy

Następny dom zbudujemy na działce oddalonej od miejskiego centrum najwyżej o 20 km - mówią właściciele domu.

dom jednorodzinny
Dom murowany, piętowy pow. 240 m2
Fot. Liliana Jampolska
- Warto poświęcić czas na znalezienie odpowiednich wykonawców. Sprawdzona i doświadczona firma budowlana to klucz do sukcesu. Nie bez znaczenia jest również osobisty nadzór nad każdym etapem budowy. Zdecydowaliśmy się też samodzielnie kupować wszystkie materiały, by mieć gwarancję ich jakości.

- Wcześniej na działce stał domek letniskowy, który miał już przyłącza elektryczne i wodociągowe. Dzięki temu nasza budowa była tańsza i szybsza, ponieważ ominęły nas niektóre działania administracyjne i koszty.

- Każdy etap inwestycji miał precyzyjny kosztorys sporządzony przez fachowca, co pozwoliło nam na utrzymanie zaplanowanego budżetu (zostawiliśmy oczywiście mały margines na nieprzewidziane wydatki). Bardzo dokładnie omawialiśmy z wykonawcami każdy etap budowy, określając kwoty za ich wykonanie. Nigdy nie wypłacaliśmy pieniędzy z góry, tylko po odbiorze zamówionych prac.

- Choć nasz taras nie jest zbyt wielki, nie powiększaliśmy go, by nie zabudowywać nadmiernie powierzchni działki. Lubimy odpoczywać na trawie, a nie przy murach domu.

- W domu na wsi sprawdziły się na parterze podłogi z terakoty. Łatwo z nich usuwać brud z ogrodu, nieustannie wnoszony do środka przez dzieci i zwierzęta.

    Więcej o:

Skomentuj:

Doświadczenia właścicieli