Kuchnia

 • Najpopularniejsze baterie kuchenne to modele stojące, jednouchwytowe z wyciąganą wylewką

  Baterie kuchenne - standardowe i dla wymagających

  Współczesne baterie kuchenne oprócz standardowych rozwiązań, jak obracana czy wyciągana wylewka, są wyposażone w szereg udogodnień - podłączenie do zmywarki, oświetlenie, dwie wylewki, dozownik na detergenty i inne.

 • ściana nad blatem, okładzina

  Ściana nad blatem kuchennym - okładziny do zadań specjalnych

  Na ścianie nad kuchennym blatem zwykle przyklejamy łatwą do czyszczenia terakotę. To sposób sprawdzony i niekoniecznie nudny. Możliwości jest jednak więcej, choć nie wszystkie są równie funkcjonalne.

 • zlewozmywaki

  Ile kosztuje dobry zlewozmywak?

  To zależy czego od niego oczekujemy. Jeśli po prostu ma być ładny i umożliwiać wygodne zmywanie - wystarczy kilkaset złotych. Gdy poza chcemy, by miał też inne zalety - dodatkowe wyposażenie, materiał wykończony powłoką ułatwiającą czyszczenie - trzeba znacznie głębiej sięgnąć do kieszeni.

 • Wydajność i moc okapu powinna być dopasowana do kubatury kuchni

  Jak dobrać moc i wydajność okapu kuchennego

  Moc i wydajność okapu są nieodłącznie związane z sercem urządzenia, czyli wentylatorem sprzężonym z silnikiem. To właśnie od niego zależy, jak sprawnie okap poradzi sobie z oczyszczaniem powietrza.

 • Jak zrobić wygodną wyspę kuchenną

  Wspólne kucharzenie może być większą atrakcją dla gości niż oglądanie filmu z wakacji gospodarzy lub burzliwa dyskusja o polityce.

 • Kompozyty

  Kompozyty to imitujące kamień naturalny mieszanki zmielonych minerałów, akrylu i pigmentów. Chociaż wyglądem rzeczywiście przypominają kamień, nie są tak zimne jak kamienne.

 • KUCHNIA WNETRZE MEBLE

  Blaty kuchenne - z drewna, kamienia i kompozytów

  Idealny blat nie podda się codziennemu atakowi ostrych noży, gorących naczyń i żrących płynów. A do tego będzie łatwy do czyszczenia i odporny na plamy. Problem w tym, że taki blat... nie istnieje.

 • Kamień i konglomeraty z kamienia w kuchni

  Nie każdy rodzaj kamienia można zastosować w kuchni. Najlepsze są granity o powierzchni polerowanej lub szlifowanej, bo są odporne na wysoką temperaturę oraz działanie wody i chemikaliów używanych w kuchni.

 • Kuchnia zamknięta

  Idealna do tradycyjnych domów. Stanowi odrębne królestwo - nie musi więc być podobna do reszty wnętrz. Za zamkniętymi drzwiami mniej dolegliwe stają się intensywne zapachy, rozgardiasz czy wreszcie - kwestie sprzątania (kto i kiedy się tym zajmie).

 • Lodówka side by side w zabudowie kuchennej

  Informator rynkowy - loża ekspertów: lodówki i zamrażarki

  Zaproszeni przez naszą redakcję fachowcy przedstawiają swoje opinie na temat lodówek i zamrażarek. W spotkaniu ekspertów wzięli udział: Urszula Kułak - redaktor naczelna branżowego miesięcznika InfoMarket, Ewa Lutomirska - product manager w firmie Electrolux oraz Krzysztof Kwiatkowski - key account manager w firmie Gorenje.

 • Zanim zaprojektujesz kuchnię

  Bez względu na to, czy będzie zamknięta, czy otwarta, duża czy mała, z boku czy w centrum, kuchnia zawsze pozostanie ważnym miejscem domu.

 • Wysoka, wygodna bateria MINTA

  Jakie baterie do kuchni?

  Wybór baterii jest wielki, ale zanim kupimy tę jedyną, warto sobie uświadomić, czego szukamy.