Wnętrza

  • Jaki klej do płytek?

    Płytki ceramiczne i kamienne to ładne i często stosowane wykończenie ścian, podłóg i schodów - zarówno tych w środku, jak i na zewnątrz budynku. Żeby dobrze się trzymały, nie przebarwiały się i nie pękały, trzeba do ich przyklejenia użyć odpowiedniego preparatu.

  • Obudowa wanny

    Czy wannę trzeba obudować? Jak najlepiej to zrobić? Odpowiedzi mogą być różne... Piękna wanna w stylu retro, ustawiona pośrodku łazienki, nie wymaga montowania osłony. Jednak tradycyjna wanna, ustawiona na nogach albo na stelażu przy ścianie, zdecydowanie lepiej prezentuje się obudowana.

  • 07.12.2003 WARSZAWA BUDYNEK AGORA ULICA CZERSKA 8/10 SWIATECZNY SHOW 2003 6 I 7 GRUDNIA WYSTAWA I KIERMASZ UPOMINKOW SWIATECZNYCH

    Pomysły na stroiki

    Oprócz tradycyjnej choinki wiele osób chętnie przygotowuje inne dekoracje. Przedstawiamy 23 pomysły na świąteczne stroiki.

  • Gwiazdka za progiem

    Kiedy dom lśni już czystością, a wokół unosi się zapach pierników, czas pomyśleć o świątecznym stroju dla domu. Przygotowanie prostych dekoracji umili nam oczekiwanie na pierwszą gwiazdkę.

  • SWIETA BOZE NARODZENIE MIEJSCE NA PREZENTY

    Skarpeta na prezenty

    Ponieważ wszyscy liczą na hojność św. Mikołaja, w wielu krajach, m.in. w Irlandii, Anglii, USA, rozpowszechnił się zwyczaj zostawiania na kominku pokaźnych rozmiarów skarpety, do której odwiedzający domy św. Mikołaj podrzuca prezenty. Przyszykujmy je i my...

  • CYKLAMENY W DONICZKACH ZE SKORUPEK JAJ

    Ozdoby ze skorupek

    Zrobione ze skorupek doniczki, wazoniki czy ozdoby z roślinnymi akcentami urzekają prostotą, a mimo to wyglądają bardzo odświętnie. Udekorujmy nimi wielkanocne stoły.

  • Siądźmy razem

    Przy rodzinnym stole. Z miejscem dla gości, także tych niespodziewanych.

  • Czym udekorować świąteczny stół

    Gałązki bluszczu, srebrne gwiazdki, małe stroiki przy nakryciach - to podstawowe elementy na stole wigilijnym

  • Radosne święta nadchodzą...

    Barwy i zapachy tworzące nastrój świątecznych dni często pozostają w naszej pamięci przez cały rok, układając się w pełen ciepła obraz rodzinnego domu. Drogi sercu, bo niepowtarzalny.

  • Dom pełen aniołów

    Są istotami duchowymi o ponadludzkiej naturze. Pośredniczą między Bogiem i człowiekiem. Są przewodnikami, pocieszycielami i opiekunami. Są zawsze i wszędzie blisko każdego człowieka.

  • Kurs układania bukietów

    Rozpoczynamy sześcioodcinkowy kurs układania bukietów i innych kompozycji roślinnych. Wykłady prowadzi Magdalena Kaczmarek-Sidor - wicemistrzyni Polski we florystyce.

  • Do efektownej ceramicznej misy wstawiamy doniczkowe narcyzy. (Wokół kwiatów układamy drewniane rożki wypełnione małymi cebulkami).

    Kolorowych Świąt!

    Jak oryginalnie zaaranżować doniczkowe hiacynty i narcyzy oraz młody owies w kompozycji? Jak wykonać dekoracyjne jajo z siatki i mchu? Oto kilka propozycji.

  • 7241442 https bi

    Oprawa wigilijnych stołów

    Kolacja wigilijna jest najbardziej uroczystym i najobfitszym posiłkiem w roku. Każdy element dekoracji ma swoje znaczenie: stroik, świeczka, jemioła, sianko pod obrusem i nieparzysta liczba potraw.

  • Migotliwe, ciepłe, błyszczące...

    Nastrój Świąt Bożego Narodzenia z rodzinnego domu pamięta się całe życie. Ubieranie choinki, kolacja wigilijna, kolędy, rozpakowywanie prezentów - to wszystko zapada w serce i pamięć, zwłaszcza dzieciom.

  • Wśród świątecznych ozdób nie powinno zabraknąć aniołków. Nie muszą to być tradycyjne aniołki. Można ustawić np. je na stole lub zawiesić na choince.

    Galeria świątecznych aranżacji

    Wspomnienie świąt Bożego Narodzenia to jeden z piękniejszych obrazów wyniesionych z rodzinnego domu. Zadbajmy o właściwy nastrój, nakryjmy odświętnie stół. Wystarczy kilka dekoracyjnych drobiazgów, obrączek na serwetki, parę świeczek

  • Kleje do drobiazgów

    Niejeden cenny lub ulubiony przedmiot - nieopatrznie stłuczony - możemy uratować, stosując odpowiedni klej.

  • Otuliny do rur

    Człowiek - istota ciepłolubna - od zarania dziejów poszukiwał sposobu, by swoje gniazdko uczynić przytulniejszym i cieplejszym. Dawniej do ?ogacania? używano materiałów naturalnego pochodzenia. Jednak wiek XXI nie należy już do mchów, słomy i liści.

  • Metody łączenia drewna

    Elementy drewniane można łączyć ze sobą na wiele sposobów. Najprostszy polega na zbiciu gwoździami lub skręceniu za pomocą wkrętów, śrub lub specjalnych złączek metalowych. Często też stosuje się drewniane kołki lub kliny oraz kleje.

  • Elektronarządzia - frezarki

    Prowadzenie bardziej skomplikowanych prac stolarskich wymaga użycia specjalnych elektronarzędzi pozwalających na precyzyjną i wydajną obróbkę drewna.

  • Szlifierki kątowe

    Szlifierki kątowe, nazywane również kątówkami należą do najczęściej kupowanych elektronarzędzi. Służą do szlifowania stali, kamienia, betonu oraz do cięcia tych materiałów. Do większości prac wystarczy mała, poręczna szlifierka z tarczą o średnicy do 125 mm, ale przy większych robotach przyda się kątówka umożliwiająca zamontowanie tarczy o średnicy 180 - 230 mm.

  • Rodzaje i przeznaczenie szlifierek

    Wygładzenie drewnianej ramy okiennej, usunięcie starego lakieru z biurka czy wyrównanie świeżo ułożonego parkietu będzie można wykonać szybko i dokładnie, jeśli użyjemy do tych celów właściwej szlifierki. Szlifierki są taśmowe, mimośrodowe i oscylacyjne. Każda z nich ma nieco inne zastosowanie i w dobrze wyposażonym warsztacie domowym z pewnością przydadzą się wszystkie typy. Konieczne są również papiery oraz taśmy ścierne o różnym uziarnieniu do szlifowania farb, drewna, metalu bądź kamienia

  • Pilarki i wyrzynarki

    Każde z elektronarzędzi przeznaczonych do cięcia wyposażone jest w odpowiednie narzędzie robocze - tak jak wiertarka w wiertło. Może to być np. tarcza, brzeszczot czy łańcuch. Każde z tych urządzeń ma też określoną specjalizację - pilarką tarczową efektywnie potniemy po linii prostej deski lub płyty, natomiast wyrzynarką możemy ciąć krzywoliniowe kształty w różnych materiałach.

  • Jak wybrać wiertarkę

    Podstawowy zestaw narzędzi przydatny w każdym domu, oprócz młotka, wkrętaków, obcęgów i innych drobiazgów, warto uzupełnić o choćby najprostszą wiertarkę. Bez tego elektronarzędzia nie poradzimy sobie, gdy trzeba będzie zawiesić nowe lustro, szafki w kuchni czy naprawić ogrodzenie.

  • Jak ustrzec się przewodów w ścianach?

    Jest do tego niedrogi przyrząd wykrywający przewody. Niestety, w domach z wielkiej płyty często się myli.

  • Czy i jak wymieniać uszczelkę w kranie?

    Dotyczy to tradycyjnych baterii z kurkami. Uszczelek tak na prawdę nie opłaca się wymieniać. Niewiele drożej kosztuje cała nowa głowica, a przy tym stara zapewne jest już i tak wyrobiona, ma luzy na ślimaku i kran szybko zacznie znowu przeciekać.

  • Jak wymienić baterię

    Zaczynamy od odcięcia dopływu wody (zakręcamy odpowiedni zawór na rurze) i otworzenia kranu, aby reszta wody w nim pozostająca wyciekła.

  • Jak pomalować ramę okienną i nie zachlapać szyby?

    Warto przed malowaniem, nie tylko okien, poświęcić czas na dokładne zaklejenie miejsc, których nie chcielibyśmy zachlapać. Nie warto ryzykować, bo zawsze coś się pobrudzi.

  • Jak wymienić zdradliwe wężyki przy spłuczce i pralce?

    Muszą być metalowe i niestety co dwa-trzy lata trzeba je wymieniać. Najlepiej kupować nasze, polskie i wybierać te, które mają czerwony przeplot. Kolor czerwony oznacza, że wężyk jest przeznaczony do ciepłej wody. Ze względu na solidność warto je stosować także do wody zimnej.

  • Co zrobić, aby kontakt nie wypadał ze ściany?

    Najczęstszą przyczyną jest źle założona w ścianie puszka. Nie można jej poprawić, ale są sposoby na lepsze zaklinowanie kontaktu.

  • Jak wymienić kontakt lub włącznik?

    Choć nie jest to trudne, jeżeli ktoś nie ma wyczucia w obchodzeniu się z prądem, niech lepiej zleci pracę fachowcowi.