Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Rady właścicieli

Ewa i Marek Korzec

 • Dziś jesteśmy przekonani, że zamiast kupować bardzo drogie mieszkanie, lepiej wybudować własny dom. Działka z domem (120 m2) kosztuje tyle co małe mieszkanie, a jakość życia jest o wiele wyższa. Utrzymanie domu jest porównywalne do kosztów utrzymania mieszkania, ale jeśli dom został solidnie ocieplony i wyposażony w energooszczędne urządzenia, może być nawet znacznie tańsze.

 • Polecamy domy w technologii szkieletu drewnianego. Przekonaliśmy się, że przy zachowaniu odpowiedniego reżimu technologicznego tego rodzaju domy są szybkie w budowie oraz ciepłe i tanie w eksploatacji. Obecnie wybudowanie 1 m2 domu takiego jak nasz (pod klucz) kosztuje 1800-2100 zł. Zwracamy jednak uwagę na to, że domy szkieletowe powinni budować wyszkoleni fachowcy, znający tajniki tej technologii.

 • Warto mieć pompę ciepła i wentylację mechaniczną z odzyskiem ciepła (rekuperator). Urządzenia te zapewniają nie tylko tanie ogrzewanie domu, ale również idealną wentylację i dodatkowo całoroczną klimatyzację. Nie wymagają częstej i żmudnej konserwacji. Naszym zdaniem warto zapłacić za pompę ciepła i rekuperator o 20-25% więcej niż za gazową instalację c.o., by później uniezależnić się od cen gazu. Ponadto, dzięki temu, że nie mamy grzejników, zyskaliśmy więcej możliwości ustawienia mebli.

 • Wkład kominkowy warto połączyć z układem grzewczym pompy ciepła, bo to dodatkowa możliwość równomiernego ogrzewania budynku. Kiedy zimą temperatura spadła do -15°C, a w naszej miejscowości przydarzyła się dwudniowa awaria prądu, kominek zapewnił nam ciepło.

 • Lepiej nie budować zbyt dużego domu. My po wyprowadzce córki prawdopodobnie zbudujemy mniejszy dom, aby na starość nie mieć kłopotu z nadmiernym, niewykorzystanym metrażem.

  • Więcej o:

  Skomentuj:

  Rady właścicieli