Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Doświadczenia właścicieli

Urszula i Jacek Król • Nie trzeba się bać kredytów, jeśli ma się mieszkanie jako zabezpieczenie oraz w miarę stałą pracę. My sprzedaliśmy mieszkanie dopiero po zbudowaniu domu.

 • Mimo 300-metrowej odległości od głównej drogi nie mieliśmy kłopotów z podłączeniem domu do mediów. Odpowiednio wcześnie zapisaliśmy się do społecznych komitetów i współdziałaliśmy z sąsiadami. Warto jednak zwrócić uwagę na odległość mediów od posesji. Musieliśmy za nie zapłacić więcej niż sąsiedzi, ponieważ mieszkamy najdalej od drogi.

 • Nie można oszczędzać na izolacji cieplnej budynku. Starannie ociepliliśmy styropianem fundamenty (10 cm), ściany z betonu komórkowego obłożyliśmy na zewnątrz styropianem o grubości 10 cm, natomiast pod dachem ułożyliśmy wełnę mineralną o grubości 20 cm.

 • Duże przeszklenia mogą się przyczyniać do nadmiernego nagrzewania wnętrz. Zabezpieczyliśmy się przed tym, montując odpowiedniej jakości szyby oraz zewnętrzne żaluzje, w których możemy ustawiać kąt padania światła w zależności od pogody. Żaluzje są dobrane tak, aby podkreślały nowoczesną stylistykę budynku.

  Decydując się na bardzo atrakcyjne przeszklenia biegnące na wysokość dwóch kondygnacji, trzeba wziąć pod uwagę trudności w myciu szyb.

 • Warto zainwestować w duży zbiornik na ciepłą wodę, zwłaszcza jeśli ma się liczną rodzinę. My dodatkowo ociepliliśmy go specjalnym "płaszczykiem" z pianki i ustawiliśmy w ciepłej kotłowni, więc woda długo utrzymuje temperaturę ustawioną na automatycznym sterowniku.

 • Brakuje nam "czystego" pomieszczenia na pralnię i suszarnię. Przy kilkuosobowej rodzinie jest ono konieczne, aby móc rozwiesić pranie bez szpecenia łazienek czy ogrodu. W rezultacie pranie suszy się w kotłowni.  • Więcej o:

  Skomentuj:

  Doświadczenia właścicieli