Fachowcy. Jak wybrać wykonawcę stanu surowego do: YTONGA i SILKI - z certyfikatem
Wykonawcy, fachowcy - jak znaleźć fachowców
Podejście "z marszu" do wykonywania ścian w zaawansowanych technologiach kończy się czasami (choć coraz rzadziej) błędami czy pomyłkami, które powodują zwiększenie kosztów budowy. Zdarzało się na przykład, że murarze stawiali ściany z SILKI, układając bloki "do góry nogami", czyli drążeniami do góry, a następnie otwory w elementach ściennych zalewali mieszanką betonową albo wypełniali spoiny pionowe pomiędzy elementami - wbrew wytycznym mówiącym o tym, że do systemów ściennych na pióro-wpust nie stosuje się zaprawy w spoinie pionowej. W efekcie znacznie rosły koszty wykonania (dużo większe zużycie zaprawy) i wydłużał się czas robót.
Podstawowe zalecenia dotyczące prac murarskich są zawarte w różnych publikacjach firmy Xella przeznaczonych dla firm wykonawczych: zaleceniach wykonawczych, poradnikach murowania, filmach instruktażowych. Omawiane są również szczegółowo podczas seminariów i szkoleń organizowanych dla firm oraz brygad murarskich.
Firma Xella współpracuje z wykonawcami i zachęca ich do dobrej roboty, czego efektem jest wielu zadowolonych inwestorów. Jeśli firma murarska zostanie przeszkolona przez pracownika firmy Xella, a następnie wykona budynki w technologiach SILKA lub YTONG, które zostaną pozytywnie zweryfikowane, dostanie specjalny Certyfikat Wykonawcy przeszkolonego w technologiach murarskich Xella. Certyfikat ten oznacza, że wykonawca mający taki dokument wybuduje dom według wszelkich wytycznych i zaleceń technologii.
Dla firmy wykonawczej certyfikat jest oczywiście dużym atutem w rozmowach z inwestorem. Certyfikowani wykonawcy są wspomagani przez firmę Xella przez umieszczanie ich danych na stronach internetowych: www.xella.pl oraz www.xella20cm.pl. Inwestorzy, którzy szukają murarzy, mogą więc kontaktować się z firmami znajdującymi się na ciągle powiększanej liście certyfikowanych wykonawców.
- Więcej o:
Kupić mieszkanie czy wybudować dom? Oto jest pytanie!
Drenaż: kiedy jest potrzebny - przykłady rozwiązań
Zmiana materiałów wykończeniowych
Jak zbudować dom z keramzytu? Wady, cennik
Projekt budowlany bez tajemnic
Syndrom chorego budynku - jak rozpoznać i jak mu zapobiegać?
Gotowy czy indywidualny. Wybieramy projekt domu
Jaki metraż domu wybrać?