Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Fachowcy. Jak wybrać wykonawcę stanu surowego do: YTONGA i SILKI - z certyfikatem

Robert Janiak, firma Xella Polska - producent systemów ściennych SILKA oraz YTONG

Wykonawcy, fachowcy - jak znaleźć fachowców

Wznoszenie budynków ze ścianami w technologii bloków wapienno-piaskowych SILKA lub bloczków z betonu komórkowego YTONG nie jest skomplikowane i nie przysparza wykonawcom większych problemów. Każdy wykonawca, który będzie wznosił dom w jednej z tych technologii, musi jednak przestrzegać zaleceń, które zapobiegną popełnieniu błędów i umożliwią wykorzystanie wszystkich plusów związanych z zastosowaniem zapraw do cienkich spoin oraz z jakością wyrobów.

Podejście "z marszu" do wykonywania ścian w zaawansowanych technologiach kończy się czasami (choć coraz rzadziej) błędami czy pomyłkami, które powodują zwiększenie kosztów budowy. Zdarzało się na przykład, że murarze stawiali ściany z SILKI, układając bloki "do góry nogami", czyli drążeniami do góry, a następnie otwory w elementach ściennych zalewali mieszanką betonową albo wypełniali spoiny pionowe pomiędzy elementami - wbrew wytycznym mówiącym o tym, że do systemów ściennych na pióro-wpust nie stosuje się zaprawy w spoinie pionowej. W efekcie znacznie rosły koszty wykonania (dużo większe zużycie zaprawy) i wydłużał się czas robót.

Podstawowe zalecenia dotyczące prac murarskich są zawarte w różnych publikacjach firmy Xella przeznaczonych dla firm wykonawczych: zaleceniach wykonawczych, poradnikach murowania, filmach instruktażowych. Omawiane są również szczegółowo podczas seminariów i szkoleń organizowanych dla firm oraz brygad murarskich.

Firma Xella współpracuje z wykonawcami i zachęca ich do dobrej roboty, czego efektem jest wielu zadowolonych inwestorów. Jeśli firma murarska zostanie przeszkolona przez pracownika firmy Xella, a następnie wykona budynki w technologiach SILKA lub YTONG, które zostaną pozytywnie zweryfikowane, dostanie specjalny Certyfikat Wykonawcy przeszkolonego w technologiach murarskich Xella. Certyfikat ten oznacza, że wykonawca mający taki dokument wybuduje dom według wszelkich wytycznych i zaleceń technologii.

Dla firmy wykonawczej certyfikat jest oczywiście dużym atutem w rozmowach z inwestorem. Certyfikowani wykonawcy są wspomagani przez firmę Xella przez umieszczanie ich danych na stronach internetowych: www.xella.pl oraz www.xella20cm.pl. Inwestorzy, którzy szukają murarzy, mogą więc kontaktować się z firmami znajdującymi się na ciągle powiększanej liście certyfikowanych wykonawców.

    Więcej o:

Skomentuj:

Fachowcy. Jak wybrać wykonawcę stanu surowego do: YTONGA i SILKI - z certyfikatem