Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Montaż kolektorów na dachu krytym dachówką

Łukasz Grzywacz, koordynator produktu Solar Monier

Jak zamontować kolektory słoneczne na dachu, by pracowały z najwyższą efektywnością, a zarazem ładnie wyglądały?

kolektory słoneczne
Kolektory zamontowane nad dachówką
Fot. Monier
Montaż nad dachówką. Ten sposób jest łatwiejszy i częściej stosowany. Kolektory montowane są na wspornikach, kilka centymetrów nad połacią dachu. Producenci dachówek zazwyczaj mają w swojej ofercie do każdego typu dachówek dopasowane odpowiednie dachówki systemowe. Są też specjalne rozwiązania do instalowania kolektorów pod innym kątem, niż wynosi spadek dachu (np. elementy pozwalające na montaż kolektorów pod dodatkowym kątem 15o na zbyt płaskich dachach). Cały dach zrealizowany może być w jednym systemie, dzięki czemu klient ma gwarancję najwyższej jakości.

Montaż w dachu (zintegrowany). Kolektory montowane są w linii dachówek (bezpośrednio na łatach), co pozwala całkowicie zintegrować je z płaszczyzną dachu. Kąt, pod jakim zainstalowane będą kolektory, wymuszony jest kątem spadku dachu. Cały system, złożony z elementów łączących, uszczelniających i maskujących, został zaprojektowany tak, by zapewnić jak najprostszy montaż i jak największą szczelność pokrycia. W ten sposób można wykonywać instalacje złożone z wielu pól kolektorów (do 7 płyt w rzędzie). Montaż możliwy jest w trakcie układania pokrycia, lub później, na gotowym dachu. Montaż "w dachu" jest bardziej pracochłonny, jednak kolektory stanowią dużo mniejszy opór dla wiatru. Mniejsze są też obciążenia dachu spowodowane gromadzeniem się śniegu w miejscu montażu kolektora. Kolektor ma też zdecydowanie mniejsze straty energii.

Zapisz się na NEWSLETTER. Co tydzień najnowsze wiadomości o budowie, remoncie i wykańczaniu wnętrz w Twojej poczcie e-mail: Zobacz przykład

>

    Więcej o:

Skomentuj:

Montaż kolektorów na dachu krytym dachówką