Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Numer 10/2005

Redakcja

Stać Cię na dom. Startuje Akcja Pozytywna Ładnego Domu i mBanku * Zdrowo na poddaszu. Zasady poprawnego ocieplania * Kominki na gaz, prąd i pellety * 3 sposoby na gorący relaks: sauna, łaźnia, infrared

Akcja pozytywna

Stać cię na dom

Ogłoszenie Akcji

ŁADNY DOM i mBank wspólnie z Partnerami ogłaszają program, któ ry nawet niedowiarków może przekonać, że są w stanie zbudować dla siebie dom. Uczestnicy, którzy z naszą pomocą skalkulują, czy stać ich na dom, zyskają dostęp do kredytu na korzystnych warunkach i prawo do rabatów na wybrane produkty budowlane.

Nowości

Silikony i piana montażowa, szybsze ocieplanie, masa szpachlowa, zestaw impregnatów do drewna, przydomowa oczyszczalnia ścieków, pierwsza pralka parowa, ochrona przed skutkami pioruna.

Wizyty

Stać cię na dom

Kupiłem dom w budowie.

Wyrośliśmy z mieszkania.

Dom na emeryturę.

Trzy historie z życia naszych czytelników o tym, jak rodzi się pomysł na przeprowadzkę z mieszkania pod własny dach. Czasem niespodziewany, czasem szalony. No i co potem z takim pomysłem można zrobić.

W nowym domu

Z Centrum do Zalesia

Szykując się do budowy, odwiedzili kilka pracowni architektonicznych i przejrzeli mnó stwo projektów. Na koniec i tak wrócili do tego pierwszego, który wpadł im w oko. Zrealizowali go z dala od miasta. A przecież pierwotnie mieli zupełnie inne plany...

Projekty

Pomagamy wybrać

Dom otwarty

To powinien być taki dom, który zapewnia bezpieczny azyl, ale jednocześnie jest gotowy na przyjęcie gości - nawet przez dłuższy czas. Konfrontujemy ze sobą dwie koncepcje.

Konkurs

Dom-nagroda

Druga relacja z budowy

Budowa zbliża się do końca. Gotowe jest już pokrycie dachu, wstawiono również okna w ścianach i na poddaszu.

Przed decyzją

Architektura

Domowe wędrowanie

Kluczem do dobrego projektu jest umiejętne powiązanie ze sobą wszystkich pomieszczeń, czyli wygodna i niezabierająca zbyt dużo miejsca komunikacja.

Wykończenie

Podłoga na błysk

Lakier chroni drewno przed uszkodzeniami, podkreśla też jego barwę i rysunek. Ale tylko dobrze dobrany zachowa wygląd podłogi na lata.

Urządzenia

Trzy sposoby na gorący relaks

Pierwszy to sauna. Najbardziej znany, ale nie jedyny. Bo są jeszcze kabina na podczerwień i łaźnia parowa. Wszystkie godne polecenia.

Na budowie

Ogrzewanie

Mały do małego

Jeśli nasz dom będzie mały, może zabraknąć w nim miejsca na kocioł z oddzielnym zasobnikiem. Rozwiązaniem są niewielkie wiszące kotły dwufunkcyjne.

Ocieplenie

Ciepło na poddaszu

W tym miejscu, skąd najłatwiej uchodzi poza dom, trzeba znaleźć sposób na jego zatrzymanie. I to taki, by nie dopuścić do zawilgocenia pomieszczeń.

Wykończenie

Nie ma jak w gipsie

Doskonale nadaje się do remontów - jest plastyczny, łatwy do formowania, stosunkowo szybko wysycha, a wykańczane nim powierzchnie są idealnie gładkie.

Dach

Wentylacyjne rozmaitości

Współczesny dach z reguły musi mieć wentylację. Radzimy, jak ją zrobić, z czego i za ile - zależnie od rodzaju dachu.

Ogrzewanie

Kominkowa alternatywa

Oprócz tych opalanych drewnem, są również takie zasilane gazem, prądem oraz kominki na pellety, a także biokominki.

W domu

Ściany

Tynki dekoracyjne

Cienkowarstwowe tynki strukturalne mogą przypominać kamienną ścianę albo stary mur. Kojarzone są głównie z elewacjami, ale stosuje się je także we wnętrzach.

Drzwi

Z widokiem przez szybę

Szyby w drzwiach to nie tylko dekoracja. Przede wszystkim zarówno w dzień, jak i w nocy doświetlają ciemne korytarze i hole.

Kuchnia

Mała, zgrabna i otwarta

Mała kuchnia nie musi oznaczać dużego kłopotu. Trzeba ją tylko z głową rozplanować i odpowiednio wyposażyć, tak by do maksimum wykorzystać deficytową przestrzeń.

Wykończenie

Podłoga w garażu

Można ją zostawić w stanie surowym - i tak nigdy nie będzie ani lśniąca, ani pachnąca. Warto jednak zadbać o jej właściwe wykonanie, by łatwo było z niej usuwać brud i by służyła jak najdłuż ej.

Wentylacja

Szczelne okna i co dalej

Radość z zainstalowania szczelnych okien bardzo często szybko zamienia się w troskę. A to za sprawą pogorszenia się działania domowej wentylacji. Jedynym ratunkiem jest wtedy montaż nawiewników.

Wokół domu

Ogród

Gdy więcej jest za niż przeciw

Kupili działkę z gliniastym gruntem, podtapianą przez wodę spływającą z sąsiedniej drogi. W dodatku najkorzystniejszy wariant lokalizacji domu wydawał się wykluczony. Czy wybrnęli z kłopotów?

Mała architektura

Grillownia

To więcej niż grill na tarasie lub w altanie. To po prostu grill, taras i altana w jednym.

Gorąca linia

Listy

Drewno do kominka

Wejście do domu

Ściany z keramzytu

Światło w kuchni

Zdrowa klimatyzacja

Paragrafy i pieniądze

Kredyty

Przymiarka do kredytu

Nie warto poprzestawać na jednej ofercie. Na rynku jest ich teraz mnóstwo - warto się rozejrzeć.

Pomoc prawna

Dom kupiony w worku

Gdy już kupimy nieruchomość, często zaczynają wychodzić na jaw jej rozmaite wady. A to dach przecieka, a to na załatanych naprędce ścianach pojawiają się pęknięcia, a moż e nawet dowiadujemy się, że kupiliśmy dom... z lokatorem. Co wtedy?

Salon firmowy ładnego domu

Wanny zwykłe i z hydromasażem

Przegląd wyrobów krajowych i zagranicznych.

    Więcej o:

Skomentuj:

Numer 10/2005