Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

NUMER 4/2007

red.

NOWOŚCI

14 Schody do różnych wnętrz, uniwersalny system grzewczy, okno do walcowych dachów, ochronne maty podłogowe, dekoracyjne grzejniki, odwodnienie natrysku.

AKCJA POZYTYWNA

19 STAĆ CIĘ NA DOM

Druga edycja

Liczba uczestników naszej Akcji przekroczyła już cztery i pół tysiąca. Atrakcyjne kredyty i rabaty na materiały i urządzenia to oczywiście dobry powód zainteresowania się Akcją, ale ważniejsze od nich jest jej przesłanie: buduj dom tak, żeby był tani w eksploatacji - to się po prostu opłaca.

WIZYTY

22 STAĆ CIĘ NA DOM

Byle nie w bloku

Projekt gotowy poprawiony

Bohaterowie obu artykułów byli mieszkańcami bloków. Odważyli się jednak na zmianę i dziś mają już własne domy. Choć są z nich bardzo zadowoleni, inaczej patrzą teraz na projekty gotowe. Jednym pomagały one w podejmowaniu decyzji, drugich ograniczały.

W NOWYM DOMU

Jeszcze więcej domu

Ten budynek nawiązuje do najlepszych tradycji architektury modernistycznej dwudziestolecia międzywojennego. Jego projektanci poszli jednak dalej i biorąc z historii to, co najlepsze, sięgnęli śmiało po współczesne rozwiązania. Powstał budynek nowoczesny, o niezwykle przestronnych wnętrzach, jakże daleko odbiegający od panujących jeszcze nie tak dawno stereotypów peerelowskiej "kostki".



PRZED DECYZJĄ

PROJEKTY

Dla tych, co nie wychodzą z wanny

Dwie łazienki to już dziś standard. Czasem potrzeba ich jednak więcej, a wtedy musimy się już sporo naszukać wśród projektów. Zwłaszcza, że dzisiejsze łazienki przestają być zwykłymi miejscami do kąpieli i załatwiania potrzeb fizjologicznych, a stają się pomieszczeniami spełniającymi ważniejsze - w tym niemal reprezentacyjne - funkcje.

ARCHITEKTURA

Recepta na dobrą kuchnię

Najważniejsza: pomyśleć zawczasu! Jasno określić własne potrzeby, przede wszystkim odnośnie układu mebli oraz urządzeń. "Co" i "gdzie" zadecyduje o tym, czy w kuchni będzie się wygodnie gotowało, a także chętnie przebywało - nie tylko tym gotującym.



NA BUDOWIE

INSTALACJE

Co zrobić ze ściekami

Oczywiście najlepiej wysłać je do kanalizacji. Jednak gdy nie ma jej w pobliżu naszej działki, to zamiast decydować się na wciąż "popularne" szambo, warto przemyśleć zdecydowanie lepsze rozwiązanie - budowę przydomowej oczyszczalni ścieków. Tańszej w eksploatacji od szamba.

CHEMIA BUDOWLANA

Między płytkami

Właściwie między płytkami podłogowymi mogłyby być puste szczeliny, ale gromadziłyby się tam wówczas na potęgę kurz, brud i woda. Dlatego właśnie wymyślono fugi. Umożliwiają eleganckie wypełnienie wolnych przestrzeni i nie przeszkadzają odkształcaniu się płytek - nieustannemu, choć niewidocznemu...

GAZ PŁYNNY

Gdzie schować zbiornik

Od czasu, kiedy firmy zajmujące się sprzedażą gazu płynnego zaczęły oferować zbiorniki podziemne, zainteresowanie zbiornikami naziemnymi zaczęło systematycznie maleć. I nic dziwnego - ostatecznie kto chciałby mieć z okna widok na wątpliwej urody metalową bańkę. Niestety, czasem jest się na nią skazanym, bo nie wszystkie parcele spełniają warunki pozwalające zakopać zbiornik.



KONKURS

Przegroda termoizolacyjna przyszłości

Rozmowa z Jackiem Szwochem - prezesem firmy Swisspor Polska, na temat konkursu, w którym może wziąć udział niemal każdy, nie tylko profesjonalista.

Nie jest cicho, nie jest ciepło

Rozmowa z profesorami Barbarą Szudrowicz z Zakładu Akustyki i Jerzym Pogorzelskim z Zakładu Fizyki Cieplnej Instytutu Techniki Budowlanej w Warszawie.



W DOMU

ŚCIANY ZEWNĘTRZNE

Jak odmłodzić elewację

Gdy nasz dom po latach zaczyna wyglądać nie najlepiej, trzeba pomyśleć o remoncie elewacji. Zakres robót zależy przede wszystkim od jej stanu, ale też od naszych możliwości finansowych.

AKCESORIA DACHOWE

Spacer po dachu

Jest niezbędny dla kontroli czy naprawy kominów. Jeśli chcemy, by taka wizyta była bezpieczna - i dla kominiarza, i dla pokrycia, zamontujmy zawczasu na dachu odpowiednie akcesoria.

ORYNNOWANIE

Stare na nowe

Ciągłe poprawki, klejenie, lutowanie starych rynien i rur spustowych jest nie tylko męczące, ale i frustrujące, bo efekt takich działań okazuje się krótkotrwały. Najlepiej zdecydować się na wymianę rynien.

ŚCIANY DZIAŁOWE

Jak cicho za ścianą

Coraz częściej ścianki działowe robi się z płyt gipsowo-kartonowych - są bowiem łatwe w obróbce, lekkie i dają ogromne możliwości kształtowania przestrzeni. A przede wszystkim skutecznie izolują pomieszczenia od niechcianych dźwięków zewnętrznych.

BATERIE

Bezpieczne i oszczędne

Baterie termostatyczne jeszcze niedawno mieli tylko nieliczni. Dziś kojarzą się już nie tyle z luksusem, ile ze skutecznym sposobem na obniżenie rachunków za wodę i energię zużywaną na jej podgrzanie.



WOKÓŁ DOMU

OCZKO WODNE

Między ziemią i wodą

Jeśli chcemy, by nasze oczko wodne stanowiło ozdobę ogrodu, musimy zadbać nie tylko o to, by nie uciekała z niego woda, ale przede wszystkim o estetyczne wykończenie brzegów niecki.

OGRÓD

Taki jak pejzaż

Głównym celem właściciela tej pięknie położonej działki było harmonijne połączenie ogrodu z karkonoskim krajobrazem.



GORĄCA LINIA

Listy

Problem z kanalizacją

Naprawa betonu

Zimno z kominkiem

Zielonym do góry

Taniej od spadków i darowizn



PARAGRAFY I PIENIĄDZE

DZIAŁKA

Z domem do rozbiórki



Jeśli kupimy parcelę ze starym domem, który nadaje się już tylko do rozbiórki, musimy przed jego zburzeniem wykonać przewidziane prawem czynności.

KREDYTY

Sposób na niższe odsetki

Coraz więcej banków oferuje swoim klientom bilansowanie kredytów hipotecznych.



SALON FIRMOWY ŁADNEGO DOMU

Okapy kuchenne



DOM DLA CIEBIE

KATALOG PROJEKTÓW

Co miesiąc nowe projekty domów

Prezentujemy 16 projektów z 9 pracowni architektonicznych.



    Więcej o:

Skomentuj:

NUMER 4/2007