Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

NUMER 6/2007

red.

NOWOŚCI

Cztery cementy, zaprawa do klinkieru, ulepszony tynk, farby jak kwiaty, ponadczasowe baterie, kostka betonowa niczym stary bruk, siatka zamiast ogrodzenia.

AKCJA POZYTYWNA

Stać cię na dom

Druga edycja

Mimo wzrostu cen materiałów na rynku i droższego wykonawstwa wciąż bardziej stać Cię na dom niż mieszkanie. I to dom tani w eksploatacji.

Stać cię na dom

Bez prowizorki

Ekspresem do domu

Nauczyciel Mróz

Dobra organizacja pracy to zwiększone efekty produkcyjne... Przekonali się o tym właściciele pierwszych dwóch domów, którzy przed budową przemyśleli wszystko w każdym calu i teraz nie żałują. Z trzecim domem, działkowym, adaptowanym na całoroczny, nie poszło już tak łatwo - zima przyszła, zanim ocieplono ściany i trzeba się było ratować pierzyną od cioci .

WIZYTY

W nowym domu

Na rodzinnej działce

Mały Mariusz mieszkał w centrum Poznania, był zafascynowany tym miastem i nie znosił ciągłych wizyt na rodzinnej działce. Do czasu aż jako szesnastolatek zasadził tam swoje pierwsze drzewo. Po latach, gdy jako architekt, z żoną i córkami, wrócił z Austrii do Polski, wiedział już, że właśnie na tej działce stanie jego dom. Z płaskim dachem, nawiązujący do architektury włoskiej i secesji wiedeńskiej.

PRZED DECYZJĄ

Architektura

Splendor domu

Posiadanie domu to nie tylko komfort mieszkania na swoim. To także - choć nie wszyscy się do tego przyznają - splendor, jaki spływa na jego właścicieli. Ale nie z powodu kryształowych żyrandoli i złoconych klamek, tylko dzięki przygotowaniu dobrego, stylowego projektu architektonicznego. Klasa domu nie leży w przepychu - choć go nie wyklucza.

Projekty

Dwa osobno czy dwa w jednym

Wbrew powszechnemu mniemaniu domy w zabudowie bliźniaczej mogą być równie atrakcyjne co pojedynczy budynek - i to nie tylko pod względem funkcjonalności i komfortu mieszkania w nich, ale także architektury.

Ile kosztuje dom

Okna i drzwi

Okna zawsze są zimniejsze niż ściany i dach - powinny więc być ciepłe. Drzwi wejściowe - solidne i ładne; są przecież wizytówką domu. A drzwi wewnętrzne - przede wszystkim dopasowane do wystroju wnętrza.

NA BUDOWIE

Dach

Jak wybrać dekarza

Dach, zwłaszcza ocieplony, jest jednym z trudniejszych do wykonania elementów domu. Warto więc, żeby zrobił go dobry fachowiec. Radzimy, gdzie go szukać i jak skontrolować, czy naprawdę zna się na rzeczy.

Elewacja

Osiem pomysłów na parapet zewnętrzny

Może się wydawać, że parapet to detal bez znaczenia, ale to właśnie on chroni ścianę przed zawilgoceniem wodą deszczową spływającą po szybach, a dobrze dobrany stanowi ozdobę elewacji.

Ogrzewanie

Grzejnikami i podłogą

W niektórych pomieszczeniach lepiej sprawdza się ogrzewanie podłogowe, w innych - grzejniki ścienne. Czasem dobrze jest więc połączyć w jednym domu oba rodzaje ogrzewania. Ale oczywiście tylko pod pewnymi warunkami.

Ciepła woda

Bojler na gaz

Gazowe pojemnościowe podgrzewacze wody są dziś mało popularne, a przecież przy większym zapotrzebowaniu na ciepłą wodę są zdecydowanie lepsze niż podgrzewacze przepływowe.

KONKURSY

SOS dla balkonu i tarasu

Kto prześle do nas zdjęcia i opis uszkodzeń swojego balkonu i tarasu, może wygrać bezpłatną ich naprawę.

Przegroda termoizolacyjna przyszłości

25 tysięcy złotych głównej nagrody i trzy wyróżnienia po 5 tysięcy czekają na autorów najlepszych pomysłów dotyczących zmniejszenia strat energii do ogrzewania domu.

W DOMU

Wentylacja

Mechaniczna - fakty i mity

Wciąż jest rzadziej stosowana niż wentylacja grawitacyjna. Czy słusznie? Słyszy się na ten temat różne opinie, ale tylko niektóre są prawdziwe.

Wanny

Z hydromasażem czy zwykła

Ta pierwsza usuwa zmęczenie, regeneruje siły, koi nerwy, poprawia metabolizm, ujędrnia skórę, a nawet "puszcza" muzykę. Ale jeśli nie stać cię na dobry model, lepiej kup zwykłą a wygodną.

Ocieplenie ścian

Od strony wnętrza

Najlepiej ocieplać od zewnątrz, bo wtedy najłatwiej wyeliminować mostki cieplne. Co zrobić jednak, gdy nie jest to możliwe, bo np. dom jest zabytkiem albo ma wyjątkowo drogą lub zdobioną elewację?

WOKÓŁ DOMU

Nawierzchnie

Do kostki kostka

Czyli wszystko, co musisz wiedzieć o kostce brukowej, zanim zdecydujesz się na jej położenie w swoim ogrodzie, a nie wiesz, gdzie zapytać.

Sprzęty

Meble do ogrodu

Do siedzenia pod lipą. Do leżenia pod gruszą. Drewniane, żeliwne, wiklinowe, plastikowe. Wybierz, jakie chcesz, byle ładne i wygodne.

Oczko wodne

Sztuka filtrowania

Gdyby nie filtry, sadzawki szybko zamieniłyby się w mętne bajorka. Pomagają pozbyć się zawiesin i szkodliwych związków azotu.

Ogród

W kolorowej ramie

Właściciel stworzył ogród niczym obraz - dom i trawnik otoczył ramą z kwiatów, krzewów i drzew.

GORĄCA LINIA

Pielęgnacja filtrów

Mur z klinkieru

Głośno zamiast cicho

Gliniane oczko

PARAGRAFY I PIENIĄDZE

Działka

Jak odebrać wywłaszczone

Jeśli Twoja działka ma zostać wywłaszczona na cele publiczne, nie masz szans na odwrócenie biegu wydarzeń. Możesz jedynie liczyć na jej zwrot w przyszłości.

Kredyt

Najlepiej u nas

Banki kuszą klientów coraz bardziej atrakcyjnymi warunkami kredytowymi. Warto przeczytać, zanim się podpisze cyrograf.

SALON FIRMOWY ŁADNEGO DOMU

Baterie kąpielowe

DOM DLA CIEBIE

Katalog projektów

Co miesiąc nowe projekty domów

Prezentujemy 17 projektów z 10 pracowni architektonicznych.

    Więcej o:

Skomentuj:

NUMER 6/2007