NUMER 9/2007

redakcja

NOWOŚCI

Drewno z betonu, podłogi jak na jachcie, membrana na dachy i ściany, farby do wnętrz w barwach natury, roleta niczym żaluzja, kotły wiszące, biologiczna oczyszczalnia ścieków.

AKCJA POZYTYWNA

STAĆ CIĘ NA DOM

Druga edycja

Dobiega końca nasza Akcja, ale mamy nadzieję, że jej idea będzie trwała: nowe domy będą cieplejsze, niż tego wymagają przepisy i bardzo tanie w eksploatacji.

WIZYTY

STAĆ CIĘ NA DOM

Tylko gazu brak »

Byle dalej od hipersklepu »

W NOWYM DOMU

Biały i bez kantów - Nietypowa działka wymusiła nietypowe rozwiązania przy budowie domu...

PRZED DECYZJĄ

ARCHITEKTURA

Zabawa w chowanego »

PROJEKTY

Z antresolą - Dom z antresolą kosztuje więcej niż bez niej. Trudniej go ogrzać, ale ma ciekawsze wnętrza i kilka innych zalet...

ILE KOSZTUJE DOM

Elewacje - Są wizytówką domu, poświęca się im więc sporo uwagi. Ponadto są ochroną ścian zewnętrznych przed czynnikami atmosferycznymi i uszkodzeniami.

NA BUDOWIE

INSTALACJE

Szukam dobrego instalatora - Jak jednak odróżnić prawdziwych fachowców od nieudaczników przyłapanych na gorącym uczynku w programie "Usterka"?

PODŁOGA

Z piątą klepką - Tradycyjny parkiet to najbardziej elegancki rodzaj podłogi drewnianej. Znany od dawna i wciąż ceniony za solidność, trwałość oraz możliwość wielokrotnego odnawiania.

DACH PŁASKI

Taras, który nie przecieka - Spora powierzchnia dachu płaskiego aż prosi się o zagospodarowanie. Najlepiej urządzić na niej taras.

OCIEPLENIE

Przepis na superścianę - W domach niskoenergetycznych - czytaj: nowoczesnych - ściany muszą być ocieplone tak grubo, że nie da się ich zbudować metodami dotychczas stosowanymi.

INSTALACJE

Skąd i za ile gaz płynny - Można mieć go właściwie wszędzie, o ile tylko na działce da się postawić lub zakopać zbiornik służący jego magazynowaniu oraz dojechać do niego cysterną.

W DOMU

PODŁOGI

Równo pod posadzką - Bez porządnie zrobionego podkładu nigdy nie będzie ładnej i dobrze "sprawującej się" posadzki.

TYNKI GIPSOWE

Na sucho czy na mokro - Tynki gipsowe niemal zastąpiły tradycyjne, cementowo-wapienne. Są od nich gładsze, układa się je łatwiej i szybciej, a kosztują niewiele więcej.

ŚCIANY I SUFITY

Urlopowe malowanie - Odkąd producenci zalali rynek farbami, które nie kapią, nie szkodzą zdrowiu, doskonale kryją, malowanie stało się przyjemnością.

KOMINEK

Ładny i bezpieczny - Wybierając kominek, najwięcej uwagi poświęcamy zwykle jego wyglądowi. Tymczasem powinien być on przede wszystkim bezpieczny.

URZĄDZENIA

Kąpiel szybka czy leniwa? - Szybka to prysznic, leniwa - wanna. A gdy trudno się zdecydować, zawsze można pójść na kompromis, czyli zamontować wannę z kabiną.

KONKURSY

Przegroda termoizolacyjna przyszłości

25 tysięcy złotych głównej nagrody i trzy wyróżnienia po 5 tysięcy czekają na autorów najlepszych pomysłów dotyczących zmniejszenia strat energii do ogrzewania domu.

WOKÓŁ DOMU

NAWIERZCHNIA

Kostka w garażu - Zamiast biedzić się nad właściwym wykonaniem podłogi w garażu, co nie jest wcale takie proste, można położyć tam betonową kostkę.

OGRÓD ZIMOWY

Lato przez cały rok - Jeśli za nim tęsknisz, a nie chcesz emigrować na południe Europy, to dostaw sobie do domu szklany pawilon pełen roślin. Przy okazji zaoszczędzisz na ogrzewaniu.

OGRÓD

Krok po kroku »

GORĄCA LINIA

Ognisko w ogrodzie

Wentylacja poddasza

Brudna elewacja

Sąd bez kosztów

PARAGRAFY I PIENIĄDZE

KREDYT

Czy doradca dobrze radzi? »

SALON FIRMOWY ŁADNEGO DOMU

Kotły na różne paliwa

DOM DLA CIEBIE

KATALOG PROJEKTÓW

Co miesiąc nowe projekty domów

Prezentujemy 18 projektów

    Więcej o:

Skomentuj:

NUMER 9/2007