Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Numer 08/2008

red.

W numerze: * Domek letniskowy od wiosny do jesieni, * Zanim podpiszesz umowę kredytową, * Nietypowe okna połaciowe, * Dachówka do remontu, * Wejście do domu przez ganek, * Murować komin czy kupić gotowy, * Kotłownia na węgiel i pelety, * Odkurzacz centralny - wersja mini, midi, maxi, * Różne rozwiązania cokołów, * Okno w elementach - szyby, profile, okucia, folie, * Salon Firmowy - 182 kostki, bruki, kamienie na ścieżki i podjazdy

NOWOŚCI

Panele jak naturalne deski, system naprawy betonów, farby na rdzę, lekkie płyty na dach, dachówka w pakiecie z projektem, małe i oszczędne kotły kondensacyjne.

MĄDRY BUDUJE LEPIEJ

Akcja z prawem budowlanym w tle

Popularność naszej Akcji potwierdza tezę, że Polacy chcą budować lepiej, niż tego wymaga prawo budowlane. To się po prostu wszystkim opłaca, o czym z całym naciskiem informujemy rządzących.

Historie prawdziwe

Lepiej płacić za swoje

Drugi lepszy dom

Sporo za duży - do budowy własnego domu zmobilizować mogą rozmaite rzeczy. Dla bohaterów pierwszego artykułu był to spory czynsz płacony do cudzej kieszeni za wynajem mieszkania. W drugiej historii do działania zmobilizowali teściowie, dając w prezencie ziemię, i gmina, przekwalifikowując ją na budowlaną. W trzeciej "sprawcą" stała się anonimowość, czyli życie na dużym osiedlu, którego miało już dość pewne małżeństwo.

Relacja z budowy

Ciepło pod podłogą - rozpoczynamy cykl relacji ze Słupna koło Warszawy, gdzie trwa budowa domu z gruntowym akumulatorem ciepła, w którym woda będzie podgrzewana energią słoneczną praktycznie za darmo i to przez cały rok.

WIZYTY

W nowym domu

Za wielką wodą - czasami trzeba wielkiej wody, a dokładniej, wyprawy za nią, by dostrzec, że często współczesne domy jednorodzinne na różnych kontynentach wcale nie różnią się między sobą. Globalizacja dotknęła także architektury. Prezentujemy dom z dalekiej Argentyny, który równie dobrze mógłby stanąć w okolicach jakiejś polskiej aglomeracji.

PRZED DECYZJĄ

ABC dobrego domu

Wygodnie na poddaszu - przez stulecia na poddaszu przeważnie znajdowały się co najwyżej suszarnie, schowki albo opuszczone królestwa pamiątek przeszłości, spowite w pajęczyny i pokryte gęstym kurzem. Dziś odwrotnie - niewybaczalnym grzechem jest nie uczynić z poddasza atrakcyjnej przestrzeni mieszkalnej, słonecznej i pełnej życia.

Projekty

Z wielkimi oknami - duże przeszklenia są atrakcyjnym elementem domu, ale muszą otwierać przed domownikami naprawdę ładne widoki, a jednocześnie chronić ich prywatność. Nie powinny też narażać domu na przegrzanie i na wychłodzenie.

NA BUDOWIE

Cokół

Między ziemią a parterem - cokół nie powinien być ani zbyt niski, ani zbyt wysoki. Niski nie będzie stanowił wystarczającej ochrony dla ścian zewnętrznych, a wysoki zwykle psuje proporcje domu.

Okna połaciowe

Łukowe, z diodami lub witrażem - nikogo już nie dziwią okna zamontowane w połaci dachu. Trudno wręcz wyobrazić sobie bez nich wnętrza dzisiejszych poddaszy. Produkuje je w Polsce zaledwie kilka firm, ale opracowują one wciąż nowe rozwiązania.

Ganki

Z drewna, pustaków lub szkła - wydawać by się mogło, że nie są już tak ważne i popularne jak kiedyś. A jednak nadal dość często się je buduje i to nie tylko przy domach o tradycyjnej architekturze. Nie brakuje rozmaitych nowych pomysłów na formy ganku, ich konstrukcję i sposób wykorzystania.

Ogrzewanie

Gdzie dokładać do kotła - nowoczesne kotły na paliwa stałe są coraz wygodniejsze i bezpieczniejsze w obsłudze. Nic dziwnego więc, że decyduje się na nie całkiem sporo właścicieli domów. Jeśli mają one jednak spełniać swoje zadanie, muszą stanąć w odpowiednio wykonanym i wyposażonym pomieszczeniu.

Instalacje

Odkurzacz centralny w wersji mini, midi i maxi - centralny odkurzacz to gwarancja cichego i czystego sprzątania domu. Warto jednak "pomóc mu", czyli optymalnie dopasować go do wielkość budynku i potrzeb domowników. Prezentujemy trzy różne warianty instalacji.

W DOMU

Dach

Dachówka do remontu - gdy dach jest bardzo zniszczony, konieczna staje się jego wymiana. Na szczęście nie zdarza się to często. Z reguły remont pokrycia z dachówek ceramicznych i cementowych ogranicza się do odświeżenia lub drobnych napraw dachu - wymiany uszkodzonych elementów lub ułożenia nowych jedynie na części połaci.

Okna

Okno w elementach - od rodzaju profili, okuć i szyb, a także folii okiennych zależy, czy okno będzie ciepłe, czy ograniczy hałas docierający do wnętrz domu oraz w jakim stopniu zabezpieczy przed włamaniem.

Woda z dachu

Rynnami do ziemi - perfekcyjny montaż pięknych i nowoczesnych rynien to za mało, by woda z dachu przestała zagrażać domowi. Trzeba jeszcze znaleźć dobry sposób na odprowadzenie deszczówki na taką odległość od ścian, by nie doszło do zawilgocenia budynku. Jest na to kilka skutecznych i prostych pomysłów.

Kominy

Gotowy czy murowany

Kiedyś kominy murowało się podczas budowy. Teraz można je kupić w elementach, w dodatku kwasoodporne i ocieplone. Na budowie wystarczy tylko złożyć wszystko w całość.

WOKÓŁ DOMU

Ogród

O ogrodzie, który rósł - nie jest łatwo zaprojektować ogród, którego wielkość ciągle się zmienia - w miarę dokupowania gruntu przylegającego do pierwotnej działki. Właścicielom opisywanej posesji się udało. Z pomocą architektów krajobrazu.

Automatyczne nawadnianie

Woda z automatu - bieganie z konewką po ogrodzie to już przeszłość. Nasze rośliny potrzebują nowoczesnego i dobrze zaprojektowanego systemu nawadniania.

GORĄCA LINIA

Jak zrobić podjazd z betonu

Panele na lata

Balkon bez mostka

Łazienka na błysk

PARAGRAFY I PIENIĄDZE

Prawo budowlane

Domek od wiosny do jesieni - prawo budowlane nie dzieli domów na całoroczne i letniskowe. Podlegają one takim samym przepisom.

Kredyty

Przed podpisaniem umowy - kredyty hipoteczne różnią się nie tylko oprocentowaniem, a przy ocenie kredytu bardzo często to wcale nie ono jest najważniejsze.

SALON FIRMOWY ŁADNEGO DOMU

Kostki, bruk i kamienie

DOM DLA CIEBIE

Katalog projektów - prezentacja 18 projektów z 8 pracowni architektonicznych.







    Więcej o:

Skomentuj:

Numer 08/2008