Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Numer 11/2008

(red.)

W tym numerze: * 10 lat z ŁADNYM DOMEM, * Przewodnik kredytobiorcy, * Od kupna lub budowy aż do sprzedaży domu, * Kominek na miarę potrzeb, * Kocioł jak lodówka, * Projekt dobrego domu, * Tanie ogrzewanie prądem, * Malowanie z fakturą i bez, * Ocieplanie dachów domów parterowych, * Elewacje domów drewnianych, * 232 odkurzacze przenośne i centralne.

5822551 https bi
JUBILEUSZ

10 lat z Czytelnikami - Pierwsza dekada istnienia ŁADNEGO DOMU za nami! Redakcyjny dorobek to 120 numerów pisma wiernie towarzyszących przemianom polskiego rynku domów jednorodzinnych.

NOWOŚCI

Schody od A do Z, wykrywacz przewodów i rur, nowoczesna lakierobejca, świecące ściany, komplet do izolacji fundamentów, drzwi ciepłe i antywłamaniowe, uniwersalne bramy, podłoga prosto z Azji.

MĄDRY BUDUJE LEPIEJ

Akcja z prawem budowlanym w tle

Kolejni uczestnicy dołączają do naszej Akcji. Już ponad dziesięć i pół tysiąca osób jest wśród tych, którzy chcą budować lepiej niż tego wymaga prawo.

Relacja z budowy

Ciepło pod podłogą - Dom wznoszony w Słupnie pod patronatem naszej redakcji, z dwoma rodzajami kolektorów słonecznych i gruntowym akumulatorem ciepła, jest już pod dachem. Prezentujemy kolejną relację z budowy.

Historie prawdziwe

Lek na frustrację

Tańszy, czyli droższy

Dom z dzieckiem

Pomysł budowy pierwszego domu przyszedł nagle, na dyżurze w szpitalu, jako antidotum na chandrę. Drugi dom narodził się inaczej, w stabilnym szczęściu młodego małżeństwa, choć nie bez kłopotów związanych z trudnymi przeróbkami projektu gotowego już w trakcie budowy. Trzecia historia zaczęła się od małego wybiegu - kupna taniej działki rolnej, która miała gwarancję przekwalifikowania na budowlaną.

WIZYTY

W nowym domu

Otwarty na świat - Kiedy w jednym z pierwszych numerów naszego miesięcznika pojawiła się prezentacja domu Krzysztofa Zanussiego, chyba mało kto przypuszczał, że dziesięć lat później będziemy opisywać jego kolejny dom.

PRZED DECYZJĄ

Projekty

Dwa domy dla mojej rodziny - Redakcyjna architekt co miesiąc doradza czytelnikom, jak wybierać dobre projekty - starając się przy okazji wskazywać te najciekawsze. Tym razem zdradza, co z rynkowej oferty wybrałaby dla siebie.

Abc dobrego domu

Trzy drogi do projektu - Podczas kupna działki i budowy domu jedni zamieniają się w Zosie-samosie i wszystko załatwiają sami, a inni wolą oddać się w ręce wyspecjalizowanych firm. Na początku trzeba mieć jednak zawsze dobry projekt.

NA BUDOWIE

Dach

Izolacja nad parterem - Nie musimy ocieplać ani ogrzewać poddasza nieużytkowego, przeznaczonego co najwyżej na pomieszczenie gospodarcze albo punkt suszenia bielizny. Izolację termiczną kładziemy wtedy na stropie nad parterem.

Ściany działowe

Nie zawsze po prostej - Ścianki działowe nie tylko dzielą wnętrza, ale mogą je również ozdabiać. Czemu trochę nie poszaleć i nie postawić ścianki w kształcie łuku? A jeszcze lepiej - takiej, której nie łączy się z inną ścianą albo sufitem.

Bramy garażowe

Na straży samochodu - Nie musimy bramy garażowej dopasowywać do posiadanego samochodu, ale już do elewacji domu - jak najbardziej. Oprócz tego dobrze pamiętać o takich "detalach", jak przede wszystkim wygoda jej otwierania i zamykania.

Ogrzewanie

Kominek na miarę potrzeb - To nie tylko urządzenie zapewniające ciepło we wnętrzach. To coś znacznie więcej - jeden z najważniejszych mebli w całym domu, stawiany przeważnie w reprezentacyjnym miejscu. Nad sposobem jego wykończenia warto się więc dobrze zastanowić, bo późniejsze zmiany będą kosztowne.

Ogrzewanie

Jak podejść do grzejnika - Do instalacji centralnego ogrzewania można podłączyć grzejniki na kilka sposobów - zależnie od ich typu i sposobu prowadzenia rur. Jak to zrobić, gdzie zaplanować grzejniki i na co uważać podczas montażu?

W DOMU

Malowanie ścian

Z fakturą czy bez - Gdy przed malowaniem zauważamy, że powierzchnia ścian nie jest idealnie gładka, nie trzeba od razu kłaść nowego tynku. Można wyrównać je gładzią, albo wybrać się na zakupy po dekoracyjne farby, które nadadzą ścianie odpowiednią fakturę, ukrywającą nierówności.

Domy drewniane

Z nową, ciepłą elewacją - Remont elewacji domu drewnianego to dobra okazja nie tylko do zmiany jego wyglądu, ale i solidnego docieplenia. Kosztem niewielkiego zwiększenia wydatków na prowadzone prace znacznie ograniczymy wydatki na ogrzewanie.

Parapety zewnętrzne

Bez oblewania - Warto o nie zadbać, bo nie tylko zdobią dom, ale to właśnie dzięki nim deszcz spływający po szybach nie oblewa elewacji. Przy okazji chronią też ramy okienne.

Ogrzewanie

W jednym opakowaniu - Kocioł grzewczy i zasobnik na wodę można zastąpić jednym urządzeniem kompaktowym, które w dodatku da się wstawić niemal "na salony", bo wyglądem przypomina elegancką lodówkę.

Piece akumulacyjne

Tanie grzanie... prądem - Ogrzewanie elektryczne wcale nie musi być drogie. Pod warunkiem, że będziemy racjonalnie korzystać z energii elektrycznej i właściwie dobierzemy urządzenia grzewcze.

WOKÓŁ DOMU

Ogród

Własny po latach - Redakcyjna przewodniczka po cudzych ogrodach ujawnia zmiany, jakie zaszły w jej własnym od czasu prezentacji w drugim numerze ŁADNEGO DOMU.

Drewno do kominka

Pocięte i porąbane - Przyjemność wpatrywania się w migoczące płomienie zależy nie tylko od dobrze wykonanego kominka, ale i właściwie składowanego drewna.

GORĄCA LINIA

Terakota zamiast desek

Z betonu jak z kamienia

Studnia do modernizacji

Kocioł lepszy o parę

PARAGRAFY I PIENIĄDZE

Prawo

Jak kupić, wybudować i sprzedać dom - W ciągu minionych dziesięciu lat zajmowaliśmy się niemal wszystkimi aspektami prawnymi procesu stawiania własnego domu...

Kredyt

Mały przewodnik dla kredytobiorców - ... a przez ostatnich kilka lat opisywaliśmy, jak radzić sobie z kredytem i minimalizować ryzyko związane ze spłatą zobowiązań.

SALON FIRMOWY ŁADNEGO DOMU

Odkurzacze zwykłe i centralne

DOM DLA CIEBIE

Katalog projektów

Prezentacja 28 projektów z 11 pracowni architektonicznych.







    Więcej o:

Skomentuj:

Numer 11/2008