Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Numer 8/2009

(red.)

W tym numerze: *Wybraliśmy 12 najcieplejszych okien na rynku, *Ocieplenie poddasza, *Dodatkowy komin, *Sześć nowoczesnych kotłów na pelety, *Wszystko o panelach podłogowych, *Kolektory słoneczne - kiedy to się opłaci, *Nietypowe pokrycia z blachodachówki, *Pięć sposobów na odprowadzenie wody z dachu, *Jak wycenić nieruchomość, *Informator rynkowy - 124 podgrzewacze wody

Okładka Ładnego Domu - numer sierpniowy
Okładka Ładnego Domu - numer sierpniowy
Ładny Dom
NOWOŚCI

Superciepła szyba, blachy na dachy, wiszące okno, energooszczędne bloczki betonowe, płyty tarasowe, stalowy system rynnowy, termostat w kształcie kropli, gruntowa pompa ciepła, sterownik do rekuperatorów, lodówka bez szronu i lodu, mieszanka i hydrożel dla roślin.

MĄDRY BUDUJE 2x LEPIEJ

Trzecia debata akademii budowlanej

Budownictwo przyszłości - projekt Model Home 2020

Okna w ścianach zewnętrznych

Okna do poddaszy - Mądry inwestor wie, że warto budować dwa razy lepiej, niż tego wymagają przepisy budowlane. Pytanie tylko, jak to robić, bo diabeł tkwi w szczegółach. Dlatego właśnie trzecia debata Akademii Budowlanej poświęcona była detalom budowlanym bardzo dobrze ocieplonego domu. Relację z niej można przeczytać w tym numerze.

Historie prawdziwe

W góralskich klimatach

Budowany na raty - Bohaterowie pierwszego artykułu po latach postanowili porzucić swój "macierzysty" dom, murowany, i wznieśli nowy, drewniany. Cieszą się z tej zamiany, bo zyskali siedzibę zdrowszą, przytulniejszą i bardziej funkcjonalną. Właściciele z drugiego reportażu mieli nieco mniej szczęścia. Aby uniknąć jednych rat, bankowych, wpadli w sidła innych - inwestycji na raty. Teraz już mieszkają na swoim, ale w pakiecie z domem zafundowali sobie na własnej działce nieustanny plac budowy.

WIZYTY

W nowym domu

Spokój w pastelowych barwach - W tym domu ścierają się nie lada przeciwieństwa. Odkąd wpadł on w oko filmowcom, przyciąga do siebie ruch i hałas, czyli w najlepsze grywa w reklamach. Ale karierą na planie cieszy się jakby wbrew sobie. Bo jego prawdziwą naturą zdają się być wygoda, spokój i kojąca harmonia, oferowane swoim właścicielom w pięknej miejscowości tuż pod Puszczą Kampinoską.

Trudny detal

Łukowe nadproża - Bardzo popularne przed wiekami wciąż są chętnie stosowane we współczesnych realizacjach. Obecnie wykonuje się je jednak nie tylko z cegły lub kamienia, ale także z innych materiałów.

PRZED DECYZJĄ

Projekty

Dla pracujących w domu - Nawet jeśli nie mamy zamiaru pracować w domu, warto już na samym początku, na etapie projektu, przewidzieć odpowiednie miejsce na taką ewentualność. W razie potrzeby będzie, jak znalazł, a w dobie multimedialnej łączności biuro w domu może funkcjonować bez większego problemu. Prezentujemy dwa projekty, zapewniające komfort zarówno domownikom, jak i klientom biura.

ABC dobrego domu

Tajemnice domowej przestrzeni - Jedną z najważniejszych zalet każdego domu powinna być jego przestronność. Nie oznacza to koniecznie dużego metrażu, ale takie podejście do przestrzeni, by nawet na stosunkowo małej powierzchni wyczarować wygodne, efektowne i zróżni-cowane miejsce do życia dla mieszkańców. Nie zawsze jest to łatwe, ale mądre podejście do problemu zawsze się opłaci.

NA BUDOWIE

Okna

Najcieplejsze w Polsce - Nawet najcieplejsze okna zawsze będą zimniejsze niż ściany. Oczywiście mimo to warto szukać takich, przez które ucieknie nam z domu jak najmniej ciepła. Liczba czynników, jakie należy brać pod uwagę podczas tych poszukiwań, jest spora - omawiamy je w obszernym materiale, po którego lekturze każdy stanie się niemal fachowcem od okien.

Pokrycie dachu

Z blachy, ale inaczej - Choć blachodachówka jest popularnym materiałem do krycia dachów, wciąż nie do końca zdajemy sobie sprawę z tego, jak wiele jest jej rodzajów i jak duże są możliwości jej zastosowania. Śmiało można nią kryć nawet domy w stylu zakopiańskim - tak doskonale imituje stary gont drewniany.

Ocieplenie poddasza

Od folii do płyty - Ocieplenie poddasza niezgodnie z zasadami może spowodować szereg komplikacji, łącznie z zagrzybieniem drewnianej więźby dachowej, obniżeniem jej parametrów konstrukcyjnych i koniecznością wykonania całej izolacji od nowa. Podpowiadamy, jak tego uniknąć.

Podłoga

Kuszenie panelami - Niczym innym nie da się tak łatwo wykończyć podłogi jak panelami. Ale zanim uprościmy sobie życie, musimy przejść przez trudny etap wyboru paneli. Jest ich bowiem mnóstwo, a różnią się między sobą budową, przeznaczeniem, wykończeniem, sposobem montażu, wreszcie wzornictwem i kolorystyką. Można dać się uwieść!

Ciepła woda

Z nieba, do mycia i pływania - Jeśli zużywamy naprawdę dużo wody, albo mamy ogrodowy basen, którego zawartość chcielibyśmy tanio podgrzewać, warto pomyśleć o montażu instalacji solarnej, czyli kolektorów słonecznych. Nie jest to tania inwestycja, ale dobrze zaplanowana zwróci się już po kilku latach.

Ogrzewanie

Pelety lepsze nie tylko od polan - Nowoczesny kocioł na pelety może być głównym źródłem ciepła w domu. I choć nie pracuje bezobsługowo, to i tak komfort jego użytkowania jest znacznie większy niż pozostałych urządzeń do spalania paliw stałych.

W DOMU

Odkurzacz centralny

Rady doświadczonego odkurzacza - W miarę jak rośnie popularność odkurzaczy centralnych, zwiększa się liczba opinii na jego temat. Głos zabierają zarówno użytkownicy i producenci, jak i ci, którzy tradycyjnie wszystko wiedzą najlepiej...

Komin

Przytulony do ściany - Remont domu, zmiana kotła z węglowego na gazowy czy uruchomienie kozy w sypialni wymagają wykonania nowego komina. Najwygodniej dostawić go do ściany domu.

Woda z dachu

Sposób na mokrą wodę z dachu - Montaż rynien to za mało, trzeba jeszcze gdzieś odprowadzić wylatującą z nich wodę. Gdy o to nie zadbamy, ryzykujemy zawilgoceniem fundamentów i ścian.

WOKÓŁ DOMU

Kwiaty na tarasie

Od wiosny do jesieni - Rośliny mogą być prawdziwą ozdobą tarasu, o ile odpowiednio je wyeksponujemy i posadzimy w donicach, skrzyniach albo w nieckach kamiennych murków.

Schody

Po stopniach do ogrodu - Schody ogrodowe pomagają w pokonywaniu różnic wysokości na działce i upiększają jej wygląd. Zbudujmy je jednak przed posadzeniem roślin.

GORĄCA LINIA

Światło dziesięć razy taniej

Z masażem i bezpieczne

Zamiast ściany

Jak płacić za gaz płynny paragrafy

Nieruchomość

Ile są warte - Chcąc sprzedać lub kupić nieruchomość, trzeba najpierw określić jej wartość. Nie jest to jednak wcale takie proste.

INFORMATOR RYNKOWY

Loża ekspertów

Zaproszeni przez naszą redakcję fachowcy rozmawiają o rynku podgrzewaczy wody w Polsce.

Podgrzewacze wody

Przegląd produktów

DOM DLA CIEBIE

Katalog projektów

Prezentacja 12 projektów z 8 pracowni architektonicznych.

    Więcej o:

Skomentuj:

Numer 8/2009