Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

AGD z inteligentnym sterowaniem

Małgorzata Krośnicka

Na branżowych targach producenci domowych sprzętów prześcigają się w pomysłach. Lodówki czy okapy z panelem LCD i dostępem do internetu to już za mało. Urządzeniami takimi jak mikrofalówka można zarządzać na odległość za pomocą smartfona - na przykład podgrzewając wstawione uprzednio danie tak, by było gotowe, gdy wrócimy do domu. To jednak mało rozpowszechnione rozwiązania. Jest kilka innych, na które warto zwrócić uwagę.

automatyka
Nowoczesne pralki wyposaża się w wyświetlacz LED, który informuje o przebiegu prania oraz system, który automatycznie dokonuje doboru parametrów prania w zależności od ładunku.
Fot. Samsung
Lodówki Dostępne są modele z dotykowymi panelami LCD, na których bardzo precyzyjnie możemy określić temperaturę w lodówce i zamrażarce, a w komorze chłodziarki - także wilgotność (od niej zależy, jak długo produkty pozostaną świeże).

Przydatną funkcją jest też alarm informujący o nadmiernym wzroście temperatury w komorach, awarii urządzenia czy niedomkniętych drzwiczkach. Koszt zakupu takiej lodówki wynosi co najmniej 3000 zł.

Piekarniki Coraz częściej są automatyczne. W pamięci zapisane mają parametry i czas pieczenia różnych typów potraw (w niektórych modelach użytkownik może też programować własne ustawienia). Piekarniki wyposażone są w czujniki oceniające wagę produktu. Często mają też funkcje szybkiego nagrzewania, pieczenia w niskich temperaturach, podtrzymania temperatury, proponowania temperatury itp. Ceny od 4000 zł.

Zmywarki i pralki Są one wyposażane w liczne czujniki - badające stopień zabrudzenia wody i do niego dopasowujące jej temperaturę, ilość pobieranych detergentów i czas cyklu prania. Pozwala to korzystać nie tylko z fabrycznych programów, ale także je modyfikować (na przykład skrócić). Kosztują od 2000 zł.

Odkurzacze automatyczne Inteligencja tych urządzeń polega nie tylko na samodzielności działania czy umiejętności omijania przeszkód. Tryby ich pracy da się programować. Odkurzacz-robot może przez kilka minut czyścić wybrane miejsce w pomieszczeniu, odkurzać małe pomieszczenie przez 30 minut, lub gruntownie sprzątać podłogi przez godzinę i powrócić do stacji ładowania. Można również ustawić uruchomienie robota o określonej godzinie. Cena od 1200 zł.
    Więcej o:

Skomentuj:

AGD z inteligentnym sterowaniem