Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Ocieplanie bramy garażowej

Justyna Kaniewska

Ocieplona brama garażowa jest potrzebna w garażu ogrzewanym. Jeśli więc zamontowaliśmy w nim bramę nieizolowaną, możemy zapobiec stratom ciepła, ocieplając jej skrzydło.

Folię refleksyjną należy odpowiednio przyciąć
Folię refleksyjną należy odpowiednio przyciąć
Fot. Onduline
Jeśli garaż stanowi część domu konieczne jest jego ocieplenie, ponieważ w przeciwnym razie narazimy się na duże rachunki za ogrzewanie. Trzeba więc ocieplić skrzydło bramy garażowej, przez które - ze względu na jego wielkość - ucieka z garażu na zewnątrz dużo ciepła. Wybierając materiał do izolacji termicznej należy pamiętać, że ciężkie i grube materiały, które mogą utrudnić otwieranie skrzydła bramy lub zakłócić działanie jego automatyki.

Aby samodzielnie ocieplić bramę garażową, wystarczy od strony wewnętrznej obłożyć ją płytami styropianu o grubości 3-4 cm lub folią refleksyjną. Taka folia składa się z dwóch warstw metalizowanego i zbrojonego poliestru oraz umieszczonego między nimi wypełnienia - zależnie od wersji: z folii bąbelkowej lub pianki polietylenowej. Wszystkie te warstwy odbijają promieniowanie cieplne od strony wewnętrznej, zabezpieczając pomieszczenie przed stratami ciepła oraz chronią przed niską temperaturą z zewnątrz. Ocieplenie bramy garażu nieogrzewanego przedłuży jej trwałość - nie będzie się szronić zimą.

Zapisz się na NEWSLETTER. Co tydzień najnowsze wiadomości o budowie, remoncie i wykańczaniu wnętrz w Twojej poczcie e-mail: Zobacz przykład

>

    Więcej o:

Skomentuj:

Ocieplanie bramy garażowej