Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Odkurzacz centralny w domu piętrowym, koszty instalacji

Szymon Kamiński, Monika Stypińska, Beata Zielińska

Centralny odkurzacz to gwarancja skutecznego i wygodnego sprzątania bez unoszenia kurzu. Można go zamontować w wariancie podstawowym lub rozbudowanym.

W nowym domu instalację centralnego odkurzania rozkłada się na dwa etapy. Instalację ssącą i elektryczną układa się w stanie surowym domu, zaś jednostkę centralną i akcesoria kupuje się w trakcie prowadzenia prac wykończeniowych.
W nowym domu instalację centralnego odkurzania rozkłada się na dwa etapy. Instalację ssącą i elektryczną układa się w stanie surowym domu, zaś jednostkę centralną i akcesoria kupuje się w trakcie prowadzenia prac wykończeniowych.
Fot. CDPD/Vacuflo
Dla wybranego przez nas domu piętrowego - przygotowaliśmy różne projekty instalacji centralnego odkurzania. W opisanych niżej przykładach omawiamy wybraną opcję, podajemy użyte w niej zestawy akcesoriów (szczotek i ssawek) oraz orientacyjny koszt całego systemu.

Niepodpiwniczony piętrowy dom ma powierzchnię użytkową 193 m2. Nowoczesną bryłę budynku wyróżniają duże okna oraz drewniane okładziny na elewacji. Dom przeznaczony jest dla czteroosobowej rodziny.

Odkurzacz centralny i wersja standardowa instalacji

Jest to podstawowa, a zarazem najtańsza wersja systemu (plan domu dla tańszej wersji instalacji).

Opis projektu. Planując ten układ założono, że poszczególne piętra zostaną połączone jednym pionem. Na parterze gniazdo ssące umieszczono w salonie, a w kuchni - szufelkę automatyczną. Natomiast, żeby posprzątać piętro konieczne będą dwa gniazda - pierwsze w korytarzu przy wejściu do garderoby, połączonej z łazienką i sypialnią rodziców, drugie - w korytarzu znajdującym się przy pozostałych pokojach. Jednostka centralna z gniazdem gospodarczym będzie zainstalowana w garażu.

Zestaw akcesoriów. Podstawowy komplet zawiera: standardowy wąż ssący o długości 9 m, rurę teleskopową, szczotkę uniwersalną do dywanów i podłóg oraz kilka małych ssawek o różnym zastosowaniu. Przy użyciu standardowego węża - bez wyłącznika w rękojeści - system uruchamia się w momencie włożenia go do gniazda ssącego.

Koszt. Dla prezentowanego domu koszt wykonania instalacji (materiały oraz robocizna) to około 1250 zł. Za jednostkę centralną w wersji kompaktowej i podstawowy zestaw akcesoriów, a także jej montaż wraz założeniem gniazd ssących i uruchomieniem instalacji zapłacimy co najmniej 3100 zł.

Odkurzacz centralny i wersja de luxe instalacji

Opcja ta zakłada znacznie wyższy komfort użytkowania układu niż poprzednio (plan domu dla wersji luksusowej instalacji).

Opis projektu. Na parterze przy wejściu do domu zamontowano dodatkowo automatyczną szufelkę. Natomiast w kuchni kasetę ze zwijanym wężem chowaną w szafce kuchennej. Dzięki temu szybko posprzątamy resztki rozbitego szkła, okruchy chleba czy rozsypaną mąkę. Na piętrze w garderobie przewidziano montaż rozciągliwego węża o długości prawie 4 m (z wyglądu przypomina suszarkę do włosów używaną na basenach kąpielowych lub w łazienkach hotelowych). Taki wąż instaluje się bezpośrednio na ścianie - można go użyć bez żadnej końcówki lub z dowolną szczotką i ssawką (na przykład do wyczyszczenia ubrań).

Zestaw akcesoriów. Polecany zestaw do odkurzacza to, podobnie jak w standardowym rozwiązaniu, 9-metrowy wąż ssący, ale z wyłącznikiem w rękojeści, oraz specjalistyczne ssawki i szczotki, które dzięki odpowiednim kształtom i rodzajom włosia przeznaczone są do sprzątania różnych powierzchni.

Koszt. Materiały i wykonanie instalacji w tej opcji kosztują 1950 zł. W drugim etapie wydatki związane z zakupem wymienionego osprzętu oraz jednostki centralnej w wersji spilt i uruchomieniem systemu wyniosą nie mniej niż 5700 zł.

Zapisz się na NEWSLETTER. Co tydzień najnowsze wiadomości o budowie, remoncie i wykańczaniu wnętrz w Twojej poczcie e-mail: Zobacz przykład    Więcej o:

Skomentuj:

Odkurzacz centralny w domu piętrowym, koszty instalacji