Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Czym można spoinować płytki?

Tekst: Piotr Idzikowski

Ładny kolor fugi to nie wszystko. Przy wyborze zaprawy trzeba zwrócić uwagę przede wszystkim na możliwości jej zastosowania.

fuga,spoina,spoinowanie,fuga elastyczna,układanie płytek
Okładzina układana na wiotkich ściankach z płyt g-k wymaga użycia fugi elastycznej
Fot. Atlas
Zwykłe zaprawy cementowe - stosuje się je do płytek ceramicznych oraz kamiennych (oprócz marmurowych), o niewielkich wymiarach, układanych na nieodkształcalnych podłożach mineralnych, głównie na ścianach. Takich spoin nie powinno się często czyścić, gdyż woda może je wymywać.

Zaprawy cementowe elastyczne - przeznaczone są do wypełniania przestrzeni między płytkami ceramicznymi i kamiennymi układanymi na podłożach odkształcalnych. Stosuje się je także do spoinowania okładzin na ogrzewaniu podłogowym.

Zaprawy epoksydowe - wykonuje się z nich spoiny w miejscach narażonych na trwałe zawilgocenie oraz działanie środków agresywnych chemicznie, na przykład w kuchni, na posadzce lub blacie wyłożonym płytkami.

Masy trwale elastyczne (silikony) - służą do wypełniania spoin dylatacyjnych oraz miejsc, w których płytki mogą się odkształcać, na przykład w narożnikach ścian.

Zapisz się na NEWSLETTER. Co tydzień najnowsze wiadomości o budowie, remoncie i wykańczaniu wnętrz w Twojej poczcie e-mail: Zobacz przykład

>

    Więcej o:

Skomentuj:

Czym można spoinować płytki?