Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Odbiór prac budowlanych - zabudowa poddasza

Zbigniew Jankowski

Zlecając prace nad zabudową poddasza, warto szczegółowo ustalić z wykonawcą, co ma być zrobione, w jakim terminie i jakie materiały zostaną wybrane do wykonania obudowy.

Należy sprawdzać każdy etap wykonania obudowy poddasza. Prace warto też fotografować
Należy sprawdzać każdy etap wykonania obudowy poddasza. Prace warto też fotografować
Fot. Grzegorz Otwinowski
Dobrze jest też umówić się z wykonawcą na sukcesywne fotografowanie każdej kolejnej warstwy zabudowy poddasza, która za kilka godzin zostanie ukryta pod następną. To lepszy sposób niż robienie zdjęć samemu. Nie wstrzymamy i nie opóźnimy prac, a dodatkowo zmobilizujemy wykonawcę do większej staranności.

Płaszczyzny płyt gipsowo-kartonowych. Po wyszpachlowaniu złącz płyt i narożników, sprawdzamy płaszczyzny i geometrię połaci poddasza. Po przyłożeniu łaty o długości 2 m, nie powinno być odchyłek większych niż 5 mm.

Wewnętrzne styki ściany kolankowej ze skosem połaci nie powinny odchylać się od poziomu więcej niż 8 mm na długości 2 metrów.

Styki płyt i narożniki. Pasy masy szpachlowej na stykach powinny być szerokie co najmniej na 50 cm; wtedy nierówności są mniej widoczne. Tak samo należy szpachlować narożniki. Dobrze wykonane spoiny między płytami gipsowymi nie powinny być widoczne, gdy spojrzy się pod kątem na pomalowaną ścianę lub sufit.

Spod warstwy masy gipsowej nie może być widoczny metalowy profil narożnika. Jeśli do zabezpieczenia naroży były stosowane specjalne taśmy, na przykład tuff-tape, linia przez nie utworzona powinna być prosta, a wzdłuż taśmy nie może być widocznych pęcherzy.

Zapisz się na NEWSLETTER. Co tydzień najnowsze wiadomości o budowie, remoncie i wykańczaniu wnętrz w Twojej poczcie e-mail: Zobacz przykład

>

Skomentuj:

Odbiór prac budowlanych - zabudowa poddasza