Na budowie - co robić w lipcu

red.

Lipiec to bardzo dobry czas na budowanie (może być co najwyżej za gorąco). Warto pomyśleć o wykonaniu przyłączy wodociągowych, gazowych i elektrycznych.

W lipcu warto ocieplić dach - najlepiej niepalną wełną mineralną
W lipcu warto ocieplić dach - najlepiej niepalną wełną mineralną
Fot. Isover
Budowa domu

Środek lata jest okresem, w którym najintensywniej prowadzone są prace przy wznoszeniu ścian. Jednak wysoka temperatura sprawia, że zaprawy wiążą zbyt szybko, a wysuszone elementy ścienne silnie chłoną wodę. Niezbędne więc może być obfite zraszanie wodą świeżo wykonanych stropów podkładów i murów. Groźne dla budynku mogą być też ulewne deszcze, powodujące wymywanie świeżego betonu czy rozpuszczenie emulsji izolacyjnych. Zagrożeniem są również silne wiatry, mogące przewracać świeżo postawione ściany. Trzeba więc bacznie obserwować prognozy pogody aby zawczasu osłonić lub wzmocnić ściany.

Przy pracach wykończeniowych lepiej wstrzymać się z montażem drewnianych podłóg, boazerii i innych elementów drewnianych, gdyż wysoka wilgotność powietrza wewnątrz domu nie sprzyja ich wysychaniu. Nie powinniśmy też w tym czasie ocieplać ani tynkować domu, jeśli ściany narażone będą na długotrwałe nasłonecznienie.

Remont domu

Lipiec to najlepszy czas na wymianę pokrycia i ocieplenie dachu. Może nie będzie padać, ale na wszelki wypadek warto przygotować specjalne plandeki do ochrony wnętrza domu przed zalaniem poddasza.

Zobacz co robić na budowie w styczniu, lutym, marcu, kwietniu, maju, czerwcu, sierpniu, wrześniu, październiku, listopadzie, grudniu.

Zobacz także:

Pokrycia dachowe odporne na wichuryKawałek dachu do remontuBlachodachówka rdzewiejeRemont ocieplenia dachuŚciany zewnętrzne - z czego i jak murowaćŚciany jednowarstwoweŚciany dwuwarstwoweŚciany trójwarstwoweZapisz się na NEWSLETTER. Co tydzień najnowsze wiadomości o budowie, remoncie i wykańczaniu wnętrz w Twojej poczcie e-mail: Zobacz przykładSkomentuj:

Na budowie - co robić w lipcu