Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

59,5 m kw. dla 1 osoby: łazienka w pełni komfortowa

Red.

Stałem się szczęśliwym posiadaczem mieszkania. Chciałbym powiększyć w nim łazienkę, łącząc ją z toaletą. Zależy mi również na otwarciu wąskiej, bardzo nieustawnej kuchni na pokój dzienny. Zastanawiam się, gdzie znaleźć miejsce na niewielki choćby kąt do pracy. Przydałaby się również garderoba, ale zupełnie nie mam pomysłu, gdzie można by ją urządzić. Mariusz z Warszawy

Rozwiązanie 1

Justyna Burdow-Gołoś

Łazienka ma teraz kształt zbliżony do kwadratu. Jest w niej obszerna kabina prysznicowa (120 x 80 cm), umywalka (szer. 60 cm), sedes i bidet; we wnęce przy drzwiach stoi pralka (60 x 50 cm) i pojemna szafka. W KUCHNI zaplanowałam ciąg roboczy w kształcie litery U. W szerokim wejściu do niej proponuję zamontować przesuwane drzwi - w razie potrzeby będzie można całkowicie odizolować to pomieszczenie. Podobne drzwi zamykają też gabinet. W głębi POKOJU DZIENNEGO znajduje się kąt wypoczynkowy z narożną kanapą, fotelem i stolikiem kawowym oraz aneks jadalny z okrągłym stołem. Przez obszerną garderobę wchodzi się do niewielkiej, ale wygodnej i cichej sypialni z łóżkiem i szafą.

Rozwiązanie 2

Krzysztof Radzanowski

W powiększonej ŁAZIENCE mieści się i narożna wanna (150 x 90 cm), i kabina prysznicowa (90 x 90 cm). Jest też umywalka (szer. 60 cm), sedes, szafka oraz - we wnęce - płytka pralka (60 x 40 cm). Kuchnię od części wypoczynkowej oddziela tylko fragment ścianki (będzie wyglądała lżej, gdy wmurujemy w nią np. dwa pasy luksferów). Stoi przy niej szafka na sprzęt radiowo-telewizyjny, a naprzeciwko - kanapa, fotel i stolik. Również w tym wariancie długi i wąski pokój na lewo od wejścia do mieszkania został podzielony. Teraz z przedpokoju wchodzi się do gabinetu z biurkiem i regałami, a z niego - do SYPIALNI, w której zaplanowałem łóżko i szafę.

Skomentuj:

59,5 m kw. dla 1 osoby: łazienka w pełni komfortowa