Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Śpij spokojnie - domowe sposoby na komary

red.

Komary zakłócają nasz odpoczynek nie tylko w ogrodzie i na łonie natury. Wkradają się także do naszych mieszkań również tych w mieście. W czasie sezonu burzowego mogą być szczególnie dokuczliwe. Zobacz, jak się przed nimi skutecznie bronić.

komar
komar
fot. buchse12/Pixabay

Gdzie chowają się komary w domu?

Komary najczęściej przebywają w ciemnych, wilgotnych miejscach. Na przykład pod umywalkami, pod prysznicem, a także w szafach, pod meblami lub w pralni.

Jak znaleźć komara w pokoju?

Komary lubią chować się w ciemnych, wilgotnych miejscach. Te stworzenia często można też znaleźć w szafach, pod zlewami lub pod meblami i niestety nie jest łatwo je wytropić. Zwłaszcza po zachodzie słońca. Jak więc wypłoszyć krwiopijcę z jego kryjówki?

• Najpierw wyłącz wszystkie światła w pokoju i, jeśli to możliwe, w całym domu.

• Następnie włącz pojedyncze źródło światła – telefon, lampa, a nawet.

• Po chwili komar poleci w stronę źródła światła i wyląduje na pobliskiej powierzchni.

• Gdy zobaczysz przelatującego komara lub usłyszysz, jak brzęczy w pobliżu, użyj latarki, aby zlokalizować jego dokładną pozycję.

Inne sposoby wabienia komarów z ich kryjówek to pułapki na komary i łapacze owadów.

Komary zimą w domu

Owady te mają wiele sposobów na przetrwanie miesięcy zimowych. Różne gatunki komarów mają kilka sposobów przetrwania w niskich temperaturach. Po pierwsze, jaja komarów mogą przetrwać bez jedzenia i wody nawet do ośmiu miesięcy. Tak więc nawet jeśli uda ci się zabić całą populację dorosłych komarów, nowe pokolenie może pojawić się latem.

Niektóre gatunki komarów mogą nawet przejść formę hibernacji zwaną diapauzą. Podobnie jak w przypadku hibernujących ssaków, ochłodzenie powoduje, że komary zaczynają gromadzić składniki odżywcze i ostatecznie obniżają swój metabolizm na tyle, że mogą leżeć całą zimę w wydrążonych kłodach, norach zwierzęcych lub innych szczelinach.

Jak walczyć z komarami

Stojąca woda to wylęgarnia komarów, więc rozważ likwidacje jej źródeł. Komary mogą rozmnażać się nawet w niewielkich zbiornikach wodnych. Wystarczy wypełniona wodą zakrętka od butelki, aby mogły złożyć setki jaj. Napraw cieknące krany i sprawdź łazienkę pod kątem zbierającej się wody. Ponadto włącz klimatyzację i podkręć wentylatory. Jeśli masz drzwi z moskitierą lub osłoniętą werandę, obejrzyj czy nie ma dziur i sprawdź okna pod kątem uszkodzeń.

    Więcej o:

Skomentuj:

Śpij spokojnie - domowe sposoby na komary