Szlachetna moc patyny. Mieszkanie na Powiślu w minimalistycznym stylu
Apartament na warszawskim Powiślu. Słońce wpada przez okno, oświetlając ścianę w salonie w kolorze grynszpanu. Piękna, szlachetna barwa przewija się w kilku pomieszczeniach, nabierając różne odcienie zieleni i wypełniając wnętrza poczuciem spokoju oraz harmonii.
Nowocześnie i z charakterem
Minimalizm, ergonomia i inspiracja przyrodą - te trzy składowe były tematem przewodnim aranżacji ponad 100-metrowego mieszkania. Przestrzeń była projektowana dla rodziny z dzieckiem. Miało być funkcjonalnie, nowocześnie, ale z charakterem.
Oryginalne lokum miało mało zachwycającą estetykę i niezadowalający rozkład pomieszczeń, ale przekonało właścicieli swoimi atutami: sporym metrażem, bardzo dużymi oknami, które dobrze doświetlają wnętrza, wysokimi sufitami z funkcjonalną antresolą oraz tarasem z widokiem na zielone Powiśle. Dostrzegli w nim potencjał i z pomocą projektantki Anety Chałupko zamienili na wygodny azyl.
Dzięki temu, że mieszkanie jest widne - okna ciągną się wzdłuż całej części dziennej - zdecydowano się na ciemniejszy kolor przewodni. Wybór padł na szlachetną zieleń w odcieniu patyny, bo ten kolor w połączeniu z neutralną bielą i brązami działa wyciszająco i relaksująco. W dodatku idealnie zgrywa się z zielonym pejzażem zewnętrznym.
Na ścianach pojawił się satynowy grynszpan, a na podłodze egzotyczny kempas. Ze względu na przechodni układ pomieszczeń w całym mieszkaniu zastosowano podobną kolorystykę, wzory i tworzywa. Ograniczono również dekoracje. Powstała przestrzeń trochę minimalistyczna, ale klimatyczna, z akcentami zieleni, również w postaci roślin i tropikalnymi dodatkami.
Otwarta przestrzeń dzienna
Część dzienna to salon z oddzielną jadalnią, łazienka, hol z obszernymi szafami, kuchnia i antresola służąca, jako miejsce do pracy oraz biblioteka. Układ pomieszczeń w części dziennej jest przechodni, dlatego projektantka położyła nacisk na jak największe otwarcie przestrzeni i zintegrowaniu wszystkich stref.
Eleganckie lustro
Duże lustro w jadalni nie tylko dobrze łapie i rozprasza światło, ale też świetnie multiplikuje mocną plamę koloru. Matowa zieleń nabiera elegancji.
Przechodnia kuchnia
Wydawać by się mogło, że przechodnia kuchnia będzie niefunkcjonalna. Ta skutecznie burzy to przekonanie. Dwa rzędy szafek, wykorzystanie przestrzeni pod przedłużonym parapetem, świetnie połączenie dwóch odcieni drewna i bieli z ziemistą zielenią, która optycznie obniża wysokie pomieszczenie.
Przedpokój z zabudową
Przedpokój ma również charakter otwarty. Ścianę pomiędzy korytarzem a kuchnią w całości zabudowano pojemnymi szafami. Dzięki czemu wolno stojących mebli w pozostałych pomieszczeniach jest mniej, co czyni jest bardziej uporządkowanymi.
Do układu belek sufitowych nawiązują ażurowe schody prowadzące na antresolę.
Antresola
Mieszkanie jest wysokie, ma około 4 m. Dlatego też powstał pomysł antresoli - otwartej na salon, doświetlonej od strony kuchni luksferami. To przestrzeń na domowe biuro i biblioteczkę. Można tam postawić fotel i z góry patrzeć przez okna na zielone Powiśle.
Klimatycznie
Choć widoki z antresoli na salon są równie przyjemne dla oka. Zielona ściana, żywe rośliny i kominek. Nastrojowo.
Sypialnia z nutką glamour
W sypialni gospodarzy ściana za łóżkiem ma charakter dekoracyjny - malachitowy odcień satynowej farby wzbogacono sztukateriami. Glamour w wersji lekkiej
Moc dodatków
Roślinne printy na poduszkach, miękkie tkaniny, proste formy mebli, oświetlenia i dodatków - to sprawia, że sypialnia jest równie efektowna, co praktyczna.
Pokój dziecięcy
Konsekwencja i spójność. W pokoju dziecięcym projektantka zastosowała podobny kolor ściany i wzór dywanu, jak w sypialni rodziców.
Dwie łazienki
W mieszkaniu znajdują się dwie łazienki: duża z wanną i mniejsza z prysznicem. Każde z pomieszczeń ma nieco odmienny design.
W industrialnym klimacie
Mniejsza łazienka z racji zastosowanego betonu na ścianach zyskała nieco loftowe wzornictwo.
Ciepło i elegancko
Większa łazienka z wanną, to wnętrze rodzinne. Utrzymane jest w ciepłych beżach i brązach.
Klimatyczny taras
Patrząc na przestronny taras/ loggię, który właściciele mają do dyspozycji, nic dziwnego, że od razu zwrócili uwagę na to mieszkanie. Jest tu dużo miejsca na dowolną aranżację, w zależności od potrzeby czy pory roku.
- Więcej o:
- aranżacje wnętrz
- mieszkanie
Nie kupuj gotowych dekoracji na ściany - wykorzystaj to, co masz w domu
Wnętrza w stylu Memphis
Renowacja drzwi drewnianych
Mieszkanie w duchu vintage na warszawskim Muranowie
Minimalistyczne wnętrza w Berlinie z naturalnymi akcentami
Drewno w domu - aranżacje wnętrz
Dom pod Wrocławiem - połączenie minimalistycznego designu i sielskiego klimatu
Dom dla rodziny z betonem w tle