Narzędzia dla ogrodnika: do podlewania [WYBÓR, CENY]
W małym ogrodzie niezbędny jest wąż i końcówki do niego: pistolety z regulowanym strumieniem wody oraz zraszacze pulsujące i obrotowe, stawiane na trawniku, czy grządce.
Ogród można też nawadniać bez udziału człowieka, np. rozkładając pośród roślin węże kroplujące. W dużym ogrodzie warto rozprowadzić pod ziemią system rur, z punktami ujęcia wody w miejscach, gdzie jest to konieczne i w nich podłączać węże ze zraszaczami.
Pod dużym trawnikiem można zamontować zraszacze wynurzalne (sterowane ręcznie lub elektronicznie), które wysuwają tylko wtedy, gdy włącza się podlewanie.
Do ochrony roślin
W ogrodzie czasem trzeba opryskać rośliny przeciw szkodnikom lub chorobom. Na niewielkiej działce do tego celu powinien wystarczyć model ręczny o pojemności 2 l. Ważne, by rozpylał roztwór na jak najmniejsze krople. Warto kupić np. model, który działa także po odwróceniu do góry dnem. Jeśli mamy do opryskania kilka czy kilkanaście drzewek owocowych, przyda się opryskiwacz plecakowy opojemności 5 l. Ani w małych, ani w dużych ogrodach, ze względu na bezpieczeństwo ludzi i zwierząt (w tym pszczół) nie powinniśmy używać opryskiwaczy ciśnieniowych.
Zapisz się na NEWSLETTER. Co tydzień najnowsze wiadomości o budowie, remoncie i wykańczaniu wnętrz w Twojej poczcie e-mail.
- Więcej o:
Narzędzia dla ogrodnika: do cięcia gałęzi i łodyg
Narzędzia dla ogrodnika: do gleby
Narzędzia dla ogrodnika: do trawnika
Grill własnej roboty na 3 sposoby. Jak zrobić grill ogrodowy?
Zewnętrzne płyty gresowe – sposób na stylową przestrzeń wokół domu
Pergola w niewielkim, miejskim ogródku? Postaw na MB-OPENSKY 120 od Aluprof
Ognisko - czy można je rozpalić w ogrodzie? Czy można palić gałęzie i liście na działce?
Hydroizolacja basenu, czyli w jaki sposób można zaimpregnować swój basen?