Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Co kupić chłopakowi na święta Bożego Narodzenia?

Red./C

Święta Bożego Narodzenia to najbardziej rodzinne spośród wszystkich świąt. Świąt tych nie mogą doczekać się nie tylko dzieci, ale także dorośli. Jednym z pięknych zwyczajów związanych ze świętami Bożego Narodzenia jest obdarowywanie się prezentami. Dawanie prezentów sprawia radość zarówno dzieciom, jak i dorosłym. Wiele osób ma jednak problem z wybraniem odpowiedniego upominku. Co można kupić chłopakowi na świąteczny prezent?

Co kupić chłopakowi na święta Bożego Narodzenia?
Co kupić chłopakowi na święta Bożego Narodzenia?
Shutterstock

Skąd wzięła się tradycja bożonarodzeniowych prezentów?

Zwyczaj obdarowywania prezentami z okazji świąt Bożego Narodzenia jest znany i obchodzony w większości krajów świata. Tradycja ta narodziła się około XIII wieku i jest nawiązaniem do darów, które Dzieciątku Jezus złożyli Trzej Królowie. Tradycja obdarowywania się prezentami jest też mocno związana z osobą świętego Mikołaja. Ten biskup Mirry pomagał nie tylko biednym, ale wszystkim potrzebującym.. Zwyczaj wręczania prezentów dotarł do Polski dopiero w XIX wieku. Prezenty na Boże Narodzenie przynosi nie tylko święty Mikołaj.

W Małopolsce i na Śląsku Cieszyńskim podarki pod choinkę przynosi Aniołek. Gwiazdka obdarowuje prezentami na Opolszczyźnie i Dolnym Śląsku. W Hiszpanii dzieci nie znajdują prezentów pod choinką. Przynoszą im je Trzej Królowie dopiero szóstego stycznia. W ZSRR prezenty przynosił Dziadek Mróz, któremu pomagała Śnieżynka. W Polsce prezenty pod choinką odnajdujemy w wigilijny wieczór. W krajach anglosaskich prezenty czekają pod choinką aż do Bożego Narodzenia czyli do dwudziestego piątego grudnia.

Co kupić chłopakowi na święta Bożego Narodzenia?
1. Zestaw z królikiem i uroczym kubkiem, compliment.pl 2. PREZENT dla Chłopaka pudełko Z IMIENIEM Piersiówka i kamienie LUX, pinkdrink.pl
Fot. producenci

Jaki jest idealny prezent pod choinkę dla chłopaka?

Idealny prezent pod choinkę to ten, który jest dostosowany pod zainteresowania obdarowywanej osoby. Z wybraniem takiego prezentu dla chłopaka żadna dziewczyna nie powinna mieć najmniejszego problemu. Można bowiem przypuszczać, że jest z chłopakiem już na tyle długo, że zdążyła go naprawdę dobrze poznać. Idealny prezent może nawiązywać do pasji, ale też do poczucia humoru. Prezent pod choinkę dla chłopaka może być praktyczny, ale także śmieszny. Prezenty dla osób bliskich, a z pewnością chłopaka do takich osób można zaliczyć, mogą mieć bardzo osobisty charakter.  Prezenty nie muszą być drogie, ważne, aby były to prezenty z sercem. Świetnie więc sprawdzą się też własnoręcznie wykonane prezenty.

Co kupić chłopakowi na święta Bożego Narodzenia?
1. ELEGANT - ZAPALNICZKA Z GRAWEREM, mygift.pl 2. Outdoor Camping Survival Tools Mini Młotek Multi-tool Czarny, Fairytre/Allegro
Fot. producenci

Prezenty świąteczne: elegancki prezent dla chłopaka

Doskonałym pomysłem na elegancki prezent dla chłopaka jest gadżet, który będzie przypominał Wam wspólnie spędzone chwile. Świetnie sprawdzi się na przykład fotoksiążka. Za jej zaprojektowanie można zabrać się już na wiele tygodni przed świętami. W fotoksiążce powinny znaleźć się zdjęcia będące ilustracją najważniejszych wydarzeń dla Was dwojga. Mogą to być też zdjęcia upamiętniające ważne wydarzenia z życia chłopaka. Skórzany portfel czy kosmetyczka to także doskonały pomysł na elegancki prezent pod choinką dla chłopaka. Chłopakowi można też podarować spersonalizowaną bransoletkę albo spinki do mankietów. Zawsze też sprawdzi się krawat. Wymarzony prezent dla chłopaka, który często podróżuje to torba podróżna albo plecak.

Co kupić chłopakowi na święta Bożego Narodzenia?
1. ZESTAW PERFECT ELOQUENT BROWN - ORYGINALNY PREZENT DLA CHŁOPAKA NA URODZINY, magnificent-sklep.pl 2. BUDZIK SNAJPERA - BIAŁY, toys4boys.pl
Fot. producenci

Co podarować jako romantyczny prezent? Oryginalny prezent świąteczny dla chłopaka

Prezent świąteczny wcale nie musi mieć materialnego charakteru. Bardzo popularne są teraz prezenty przeżycia. Taki prezent pod choinkę może sprawić obdarowanej nim osobie ogromną radość. Wspólne spędzenie wolnego czasu to jeden z pomysłów na taki właśnie prezent. Kolacja we dwoje to idealny pomysł na romantyczny prezent nie tylko pod choinkę. Kolację we dwoje można zorganizować samemu, ale można też kupić voucher w jednej z firm, których specjalnością się prezenty przeżycia. Vouchery mają dość długi, czasem wynoszący nawet dwanaście miesięcy termin realizacji. Tego typu upominek to doskonałe rozwiązanie dla osób, które rzadko mają okazję do spędzania czasu tylko we dwoje. Kolejnym pomysłem jest romantyczny spacer, wspólne wyjście w wyjątkowe miejsce, czy wspólny wyjazd.

Co kupić chłopakowi na święta Bożego Narodzenia?
TWOJA PIOSENKA SPOTIFY - WYDRUK NA SZKLE AKRYLOWYM Z PODSTAWKĄ
mygiftdna.pl

Wyjątkowy prezent wymaga opakowania. Jak zapakować świąteczne prezenty?

Niezależnie od tego, jaki prezent dla chłopaka pod choinkę wybraliśmy, musimy zadbać o jego odpowiednie zapakowanie. W niektórych centrach handlowych działają specjalne punkty, które specjalizują się w pakowaniu prezentów. W takim punkcie na pewno nasz prezent zostanie przepięknie zapakowany. Wiąże się to oczywiście z dodatkowymi kosztami, na które nie wszyscy mogą sobie pozwolić. Efektownie prezent można zapakować także samodzielnie. Najprostszym rozwiązaniem jest wykorzystanie gotowych prezentowych torebek lub pudełek w świąteczne motywy. Prezent można zapakować także w papier albo celofan. Prezent można zapakować także w kilka warstw papieru, aby przypominał cukierek.

Świetnie też sprawdzą się materiałowe woreczki. Można je kupić gotowe albo uszyć samodzielnie z filcu. Pomysłów na ciekawe pakowanie prezentów jest naprawdę mnóstwo. Inspiracji warto szukać przede wszystkim w Internecie. Czasem też inspiracje, jak ciekawie zapakować prezenty – także te o nietypowych kształtach - można znaleźć na łamach świątecznych wydań kobiecych czasopism. Do prezentów zawsze dołączamy bilecik z imieniem osoby, dla której jest przeznaczony.

Masz już super prezent dla chłopaka? Wybierz teraz oryginalne prezenty dla pozostałych członków rodziny:

Skomentuj:

Co kupić chłopakowi na święta Bożego Narodzenia?