Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Co wyróżnia dobry basen do ogrodu? Ekspert sklepu z basenami odpowiada!

artykuł zewnętrzny

Świeże powietrze, relaks i ochłoda w gorące dni – te korzyści przemawiają za stworzeniem własnej przydomowej oazy. Jednym z najpopularniejszych rozwiązań jest basen w ogrodzie. Jednak nie wszystkie modele są tak samo atrakcyjne i funkcjonalne. Co zatem wyróżnia dobry basen do ogrodu? Odpowiedź na to pytanie znajdziesz w dalszej części artykułu.

Co wyróżnia dobry basen do ogrodu? Ekspert sklepu z basenami odpowiada!
Co wyróżnia dobry basen do ogrodu? Ekspert sklepu z basenami odpowiada!
Basenhouse

Zanim kupisz basen do ogrodu…

W pierwszej kolejności znajdź odpowiednie miejsce w ogrodzie. Chociaż wydaje się to oczywiste, jest to często pomijany krok. Sprawdź, czy masz wystarczającą przestrzeń do umieszczenia zbiornika. W tym celu warto zmierzyć ogród, ponieważ już na tym etapie mogą pojawić się pierwsze trudności.

Dodatkowo należy odpowiednio przygotować podłoże. Te działania obejmują jego wypoziomowanie, oczyszczenie i odpowiednie utwardzenie. Ma to ogromne znaczenie, szczególnie jeśli zdecydujesz się na basen stelażowy. Podczas użytkowania woda może nierównomiernie napierać na ściany basenu, co grozi uszkodzeniem konstrukcji.

Znajdź w swoim ogrodzie miejsce najbardziej nasłonecznienie. Dzięki temu słońce będzie stale nagrzewać wodę, co zmniejszy koszty związane z dogrzewaniem. Podczas upalnych dni można rozstawić duży parasol, który zapewni cień nad częścią basenu. Należy pamiętać, by odseparować zbiornik od drzew i krzewów, by uniknąć jego uszkodzenia lub zanieczyszczenia wody.

 

.
.
Basenhouse

Baseny ogrodowe Bestway i inne oraz liczne akcesoria znajdziesz na baseny-dollo.pl

Najlepszy basen do ogrodu – czyli jaki? 

Przed zakupem basenu należy zwrócić uwagę na kilka istotnych czynników, które wpłyną na wygodę i czas użytkowania. Pierwszym istotnym elementem jest materiał, z którego basen został wykonany. Powinien być przede wszystkim odporny na działanie promieni słonecznych, skrajne temperatury, deszcz, wiatr oraz różnego rodzaju uszkodzenia mechaniczne. Dobrze również sprawdzić, czy wybrany model ma gwarancję – jeśli tak, to na jak długi okres. warto mieć na uwadze, że stelaż i pozostałe elementy są najczęściej objęte oddzielnymi gwarancjami. 

Drugim ważnym aspektem, szczególnie w przypadku basenów stelażowych, jest dostępność akcesoriów do utrzymania wysokiej jakości wody w basenie. Najważniejszym z nich jest pompa filtrująca, dzięki której zapewnisz higieniczne warunki w zbiorniku. Jeśli nie jest dołączona do produktu, należy pamiętać o jej zakupie. 

Ostatnim istotnym elementem, który trzeba przemyśleć przed zakupem, jest rozmiar basenu. Powinien być dopasowany zarówno do liczby użytkowników, jak i przestrzeni dostępnej w ogrodzie. Przy planowaniu miejsca ustawienia basenu należy pamiętać, że dookoła będzie potrzebne co najmniej 1,5 metra wolnej przestrzeni, aby można było swobodnie korzystać z basenu.

 

Basen stelażowy z wygodną drabinką
Basen stelażowy z wygodną drabinką
Basenhouse

Baseny z dodatkowymi akcesoriami 

Basen ogrodowy można kupić jako samodzielny produkt lub w komplecie z różnymi przydatnymi akcesoriami. Przed zakupem warto dokładnie sprawdzić, co wchodzi w skład zestawu. Przeważnie są to: chemia basenowa, pompa filtrująca, dodatkowe filtry, termometr, pokrywa i mata, elementy do czyszczenia basenu. zakup zestawu to doskonałe rozwiązanie dla osób, które nie chcą się martwić, że zapomną o jakimś istotnym elemencie. Oczywiście istnieje również możliwość dokupienia dodatkowych akcesoriów oddzielnie.    Więcej o:

Skomentuj:

Co wyróżnia dobry basen do ogrodu? Ekspert sklepu z basenami odpowiada!