Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Co zrobić z chryzantemami po Wszystkich Świętych?

Red.

Po zakończonym okresie Wszystkich Świętych często zastanawiamy się, co zrobić z chryzantemami, które ozdabiały groby naszych bliskich. Oto kilka praktycznych i estetycznych pomysłów na wykorzystanie tych pięknych kwiatów po uroczystościach.

Encyklopedia roślin: chryzantema  odmiana drobnokwiatowa  chrysanthemum
chryzantema odmiana drobnokwiatowa chrysanthemum

Posadź w ogrodzie

Po pierwsze, chryzantemy można posadzić w ogrodzie. Są to rośliny wieloletnie, a umieszczenie ich w ogrodzie pozwoli im zakwitnąć w kolejnych sezonach. Wybierz dobrze nasłonecznione miejsce o żyznej glebie i odpowiednio je podlewaj.
Aby zachęcić chryzantemy do bujnego wzrostu, warto je przyciąć po okresie kwitnienia. Możesz również spróbować ukorzenić przycięte fragmenty w wodzie lub specjalnej mieszance do ukorzeniania roślin, a następnie posadzić je w nowym miejscu.

Chryzantemy w ogrodzie
Chryzantemy w ogrodzie
Fot. Shutterstock/Elena Rostunova

Doniczki na tarasie czy balkonie

Chryzantemy świetnie prezentują się również w doniczkach na tarasie czy balkonie. Przenieś je do pojemników wraz z odpowiednią ziemią i ciesz się kolorowym ogrodem na zewnątrz nawet w chłodniejszych miesiącach.

Chryzantemy w doniczce
Chryzantemy w doniczce
Fot. Shutterstock/Natalia Greeske

Suszenie i tworzenie dekoracji

Innym pomysłem jest suszenie chryzantem. Zawieś je do góry nogami w suchym i ciemnym miejscu. Po wysuszeniu możesz wykorzystać kwiaty do tworzenia dekoracyjnych girland, bukietów, czy innych ozdób, które będą przypominały o ważnych chwilach.

Bukiet z suszonymi chryzantemami
Bukiet z suszonymi chryzantemami
Fot. Shutterstock/aprilante

Kompostowanie

Chryzantemy można również kompostować. Po zakończonym cyklu kwitnienia, zdejmij kwiaty i dodaj je do kompostu. To doskonały sposób na wykorzystanie rośliny w sposób ekologiczny.

Pamiętaj, że dbając o chryzantemy nawet po okresie Wszystkich Świętych, możesz cieszyć się ich pięknem przez wiele miesięcy. Odpowiednia opieka nad nimi sprawi, że będą kwitnąć i ozdabiać otoczenie przez wiele sezonów.

    Więcej o:

Skomentuj:

Co zrobić z chryzantemami po Wszystkich Świętych?