Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Do jakich ozdób świątecznych można wykorzystać szyszki?

AI/red.

Na Święta staramy się ozdobić swoje mieszkanie i dom, jak najpiękniej. Do dekoracji można wykorzystać zarówno gotowe ozdoby, jak i wykonane własnoręcznie. Wyjątkowe świąteczne dekoracje można wykonać wykorzystując szyszki. Ozdoby z szyszek są nie tylko tanie i proste do wykonania. Jest zaletą jest też to, że są naturalne i wprowadzają wyjątkową bożonarodzeniową atmosferę. Do tego są doskonałym materiałem do wykonania bardzo wielu ozdób. Szyszki wspaniale będą wyglądały zarówno jako wieniec, jak i bombki na choince.

Ozdoby z szyszek
Ozdoby z szyszek
Fot. Shutterstock/triocean

Jak przygotować szyszki do ozdób?

Do świątecznych dekoracji można wykorzystać szyszki z różnych gatunków drzew iglastych np. szyszek modrzewia i szyszek sosnowych. Najczęściej wykorzystywane są szyszki sosny pospolitej i czarnej, modrzewia japońskiego i europejskiego oraz świerka pospolitego i kłującego. Jak przygotować ozdoby z szyszek? Przyniesione z lasu czy ogrodu szyszki są pełne piasku, mogą też być mieszkanie pajączków. Dlatego warto je porządnie opłukać pod prysznicem. Można je dodatkowo włożyć do miski napełnionej wodą z octem na około 20 minut. Później trzeba je wysuszyć. Do wykonania ozdób świetnie sprawdzą się zarówno szyszki w naturalnym kolorze, jak i pomalowane farbą. W okresie świątecznym wyjątkowo pięknie prezentują się szyszki w srebrnym i złotym kolorze. Stroik z szyszek można też pomalować na biało albo posmarować klejem i obsypać brokatem. Do szyszek można poprzyklejać cekiny, kryształki i malutkie pomponiki (do kupienia w pasmanterii).

Jakie ozdoby świąteczne z szyszek sprawdzą się w domu

Szyszki doskonale nadają się do wykonania wielu świątecznych ozdób.

  • Z szyszek można wykonać na przykład wieniec jako dekoracja na stół.
  • Jako baza sprawdzi się styropianowy krążek, koło z wikliny lub drutu. Wieniec można wykonać z samych szyszek, ale można też do niego dodać gałązki świerku, jodły, ostrokrzewu. Można też dołożyć do niego bombki, koraliki, dzwoneczki (różne kolory),kokardy i inne ozdoby dekoracyjne.
  • Szyszki można wykorzystać również do stworzenia bombek na choinkę. Wystarczy do szyszki przykleić klejem na gorąco wstążeczkę albo sznureczek.
  • Szyszki sprawdzą się też do wykonania minimalistycznej dekoracji na ozdobnym talerzu lub tacy. Wystarczy je ułożyć, dodać świecę, kilka bombek i gałązek świerku.
  • Szyszki można włożyć również do ozdobnego szklanego wazonu albo misy i postawić na stole podczas świątecznej kolacji w Boże Narodzenie. Dodając delikatne, zasilane bateriami światełka, uzyskamy naprawdę przepiękny efekt.
  • Kolejny pomysł na ozdoby świąteczne z szyszek to girlandy z szyszkami. Jej wykonanie nie jest czasochłonne, ani trudne. Wystarczy je przymocować klejem na gorąco do jutowego sznureczka. Pomysłów na ozdoby świąteczne z szyszek jest mnóstwo.
  • Prezenty zapakowane w szary papier, udekorowanie tasiemką lub koronką i szyszką wraz z zieloną gałązką ostrokrzewu, zachwycą gości.
  • Z szyszek możesz również zrobić miniaturowe choinki sklejając z szyszek szyszki piramidki.
Ozdoba z szyszki - choinka
Ozdoba z szyszki - choinka
Fot.Shutterstock/Galina Grebenyuk
Ozdoba z szyszki - bombka
Ozdoba z szyszki - bombka
Fot. Shutterstock/Botyev Volodymyr
Wieniec z szyszek
Wieniec z szyszek
Fot. Shutterstock/Agnes Kantaruk

Skomentuj:

Do jakich ozdób świątecznych można wykorzystać szyszki?