lifestyle

Lifestyle

Czym jest lifestyle? Co kryje się pod tym pojęciem? To po prostu styl życia, przy czym jest to niezwykle "pojemne" określenie, które kryje w sobie cały wachlarz różnych aspektów. Każdy ma swój sposób na życie, dlatego w tym dziale tematycznym prezentujemy najróżniejsze historie, które mogą stać się inspiracją do zmiany własnego życia na lepsze. Lifestyle to również popkultura oraz ciekawostki ze świata designu i projektowania wnętrz - zarówno mieszkalnych, jak i przestrzeni komercyjnych. Przyszłoby wam do głowy, żeby zamieszkać w wozie cyrkowym lub domku, który składa się jak meble z Ikei? Bohaterowie naszych artykułów zdecydowali się spróbować takiego życia - przekonajcie się sami! Lifestyle odwołuje się też do wspomnień z czasów PRL-u, do których jedni czują sentyment, a innym jawią się ona niemal egzotycznie. Warto jednak zagłębić się w arkana tej specyficznej epoki, choćby dla porównania ze współczesnością.

 • Decluttering - porządkowanie przestrzeni

  Decluttering - porządkowanie przestrzeni

  Jaki moment jest najlepszy, aby uporządkować wnętrza w swoim domu? Każdy! Szczególnie sprzyja temu jednak wejście w nowy rok, kiedy mamy więcej sił i ochoty do układania nowych planów. Często są to remonty i zmiany w aranżacji, tymczasem najważniejszy dla jakości życia w czterech kątach jest porządek. Wiesz, co oznacza modne ostatnio pojęcie decluttering? Poznaj praktyczne wskazówki, które pomogą ci poukładać swoją codzienność na nowo.

 • Ile Polacy wydają na urządzenie wnętrz?

  Ile Polacy wydają na urządzanie wnętrz?

  Dokładne dane na temat wydatków Polaków na urządzenie wnętrz mogą się różnić w zależności od źródła i roku, ale można szacować te wydatki na podstawie danych statystycznych dotyczących konsumpcji gospodarstw domowych. W 2020 roku wydatki gospodarstw domowych na wyposażenie mieszkania i remonty wyniosły około 5,4% całkowitych wydatków konsumpcyjnych w Polsce, według danych Głównego Urzędu Statystycznego (GUS).

 • Jakie mieszkanie kupić pod wynajem?

  Jakie mieszkanie kupić pod wynajem?

  Oczekiwania inwestora i najemcy względem mieszkania mogą się mocno różnić. Chcesz kupić nieruchomość pod wynajem? Postaw się na miejscu potencjalnego lokatora – zobacz, jak wybrać mieszkanie, aby zminimalizować okresy, w których będzie ono stało puste.

 • Oczyść powietrze w swoim domu

  Oczyść powietrze w swoim domu

  Za sprawą drastycznie pogarszającej się jakości powietrza i rosnącej świadomości tego zjawiska, coraz więcej osób decyduje się na zakup oczyszczacza powietrza. Jego działanie poprawia jakość powietrza w mieszkaniu, a co za tym idzie – ma dobroczynny wpływ na zdrowie mieszkańców.

 • Świąteczne dekoracje

  Przygotowania do świąt Bożego Narodzenia - jak je zaplanować?

  Dekorowanie domu należy do przyjemniejszych przedświątecznych czynności. Im wcześniej się tym zajmiemy, tym więcej radości przyniesie nam ozdabianie domu.

 • Doskonały prezent na nowy dom

  Doskonały prezent na nowy dom

  Kiedy znajomi lub rodzina zapraszają nas do nowego domu lub nowego mieszkania, wypada pojawić się z praktycznym prezentem. Jak wybrać prezent na parapetówkę?

 • Generalne porządki świąteczne - harmonogram sprzątania

  Generalne porządki świąteczne - harmonogram sprzątania

  Świąteczne porządki nie należą do przyjemności, ale jeśli odpowiedni je zaplanujemy, przygotowania do świąt staną się przyjemnością. W jakiej kolejności sprzątać dom?

 • Temperatura pokojowa - jak zadbać o komfort cieplny?

  Temperatura pokojowa - jak zadbać o komfort cieplny?

  Właściwa temperatura pokojowa i wilgotność powietrza w pomieszczeniach mieszkalnych jest bardzo istotne z uwagi na nasz komfort, a także zdrowie. Czym grozi zbyt niska temperatura? Jaka temperatura w domu będzie odpowiednia?

 • Frida Kahlo: obrazy, jej życie i Diego Riviera

  Frida Kahlo: obrazy, jej życie i Diego Riviera

  Chyba wszyscy słyszeli o Fridzie Kahlo - niezwykłej kobiecie i malarce. Słynna z burzliwego życia i oryginalnych autoportretów, po śmierci stała się prawdziwą ikoną popkultury. Jej obrazy są reprodukowane w tysiącach egzemplarzy. Poznaj twórczość Fridy Kahlo.

 • Jak przygotować dom na pierwszego psa?

  Jak przygotować dom na pierwszego psa?

  Pies jest wiernym przyjacielem człowieka. Jednak warto pamiętać o tym, by przyjaźń ta była wzajemna. Dlatego też decydując się na kupno lub adopcję psa, należy bardzo skrupulatnie się do tego przygotować. Sprawdźmy więc, jak przystosować dom do pierwszej wizyty pupila i dowiedzmy się, jakie akcesoria będą nam potrzebne na początek.

 • Wilgotność powietrza. Jaka powinna być wilgotność w pokoju?

  Jaka powinna być wilgotność powietrza w pokoju?

  Wilgotność powietrza to zawartość pary wodnej w powietrzu. Wiele osób monitoruje temperaturę w mieszkaniu, ale prawie nie zwraca uwagi na poziom wilgotności. Tymczasem ten wskaźnik jest bardzo istotny z punktu widzenia komfortu i naszego zdrowia.

 • Jakie ekopostawy przekazują rodzice swoim dzieciom?

  Jakie eko postawy przekazują rodzice swoim dzieciom?

  W Polsce rodzice chętnie i świadomie rozmawiają z dziećmi o ochronie klimatu, a także uczą nawyków chroniących planetę - tak pokazuje raport „Klimat tworzą ludzie - zachowania ekologiczne Polaków”, przygotowany w ramach kampanii informacyjno-edukacyjnej Ministerstwa Klimatu i Środowiska „Nasz Klimat”.

 • Oznaczenia prania. Jak czytać symbole na metkach ubrań?

  Oznaczenia prania. Jak czytać symbole na metkach ubrań?

  Oznaczenia prania na metkach ubraniowych "podpowiadają" nam, jak odpowiednio zadbać o odzież w trakcie prania i suszenia, aby jej nie zniszczyć. Informacje te kryją się pod postacią symboli, których odszyfrowanie może nastręczać pewnych trudności. Podpowiadamy, jak czytać symbole prania.

 • Darmowe aplikacje do projektowania wnętrz

  Darmowe aplikacje do projektowania wnętrz

  Wizualizacja projektu domu i aranżacji poszczególnych jego pomieszczeń to trudna sztuka. O tym, jak będzie prezentować się dom, gdy zastosujemy w nim określone rozwiązania, kolorystykę, meble i dodatki najlepiej przekonamy się, projektując swoje mieszkanie z darmowymi programami na komputer i urządzenia mobilne.

 • Kredyt refinansowy - sposób na niższe raty?

  Kredyt refinansowy - sposób na niższe raty?

  Kredyty to powszechnie dostępne usługi finansowe, które wpływają na jakość życia ich biorców. Otrzymywane są na długie lata, dlatego też po pewnym czasie może okazać się, iż warunki, które na początku były atrakcyjne, aktualnie już takie nie są. W tej sytuacji z pomocą przychodzi refinansowanie kredytu, umożliwiające nie tylko przeniesienie zobowiązań do innego banku, ale również zmianę warunków umowy i rozłożenia rat lub pozbycie się dodatkowych produktów.

 • Czym jest carpooling? Czy wspólne przejazdy staną się popularne?

  Czym jest carpooling? Czy wspólne przejazdy staną się popularne?

  Carpooling – sąsiedzkie lub koleżeńskie „podwózki” to niezwykle popularne rozwiązanie zagranicą, np. w USA, gdzie na autostradach są nawet osobne pasy oznaczone jako „carpool lane” dla samochodów, w których podróżuje więcej niż jedna osoba. Jak pokazuje najnowszy raport „Klimat tworzą ludzie – zachowania ekologiczne Polaków”, przygotowany w ramach kampanii informacyjno-edukacyjnej Ministerstwa Klimatu i Środowiska „Nasz Klimat”, Polacy z umiarkowanym entuzjazmem podchodzą do tego rozwiązania. Dlaczego?

 • Oczyszczanie powietrza w domu

  Oczyszczanie powietrza w domu

  Gdy jesienią spędzamy więcej czasu w domach, ważna staje się jakość powietrza, którym oddychamy. Powinno być ono właściwie oczyszczone, bo może zawierać alergeny, roztocza czy napływające z zewnątrz szkodliwe związki chemiczne, będące składnikiem smogu. Musimy także zadbać o jego odpowiednie nawilżenie.

 • Geberit AquaClean Mera

  Co robisz w toalecie, Europo? Wyniki raportu „Geberit Hygiene Study 2021”

  Co oznacza dla nas pojęcie higieny osobistej? Czy papier toaletowy to najlepsze rozwiązanie, jeżeli chcemy zadbać o higienę miejsc intymnych? Postanowiliśmy sprawdzić, jakie są opinie Europejczyków w kwestii utrzymania higieny osobistej i co ma w tej kwestii do powiedzenia lekarz specjalista.

 • Najczęstsze przypadki, których nie obejmuje ubezpieczenie mieszkania

  Przypadki, których nie obejmuje ubezpieczenie mieszkania

  Zakres ubezpieczenia mieszkania obejmuje określone zdarzenia – ich listę znajdziesz w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia. Opisane są tam też wyłączenia, czyli sytuacje, w których ubezpieczyciel jest zwolniony z odpowiedzialności. Czego najczęściej nie obejmuje ubezpieczenie mieszkania?

 • Rosnące raty kredytów hipotecznych - jak sobie poradzić?

  Rosnące raty kredytów hipotecznych - jak sobie poradzić?

  Obecna sytuacja na rynku mieszkaniowym jest niezwykle trudna dla osób spłacających kredyt hipoteczny. To do czego nie powinniśmy dopuścić, to oczywiście zaległości w spłatach. Warto zastanowić się nad rozwiązaniami, zanim zostaniemy w nieprzychylnej sytuacji finansowej.

 • Sprzątanie po remoncie - jak przeprowadzić je sprawnie i szybko?

  Sprzątanie po remoncie - jak przeprowadzić je sprawnie i szybko?

  Remont mieszkania jest męczącym i brudnym zajęciem. Gdy skończymy już kłaść tynki i malować ściany, musimy jeszcze posprzątać nagromadzony kurz i zabrudzenia, co nie jest przyjemne, a bywa też niełatwe. Aby efektywnie wyczyścić dom po pracach budowlanych, niezbędne będą plan i odpowiednie środki czystości.

 • Ekologia w polskich domach

  Ekologia w polskich domach

  Ilu Polaków odłącza ładowarki od kontaktu po zakończeniu ładowania? Jakie ekonawyki wdrażają w swoich domach? Czym kierują się Polacy podczas codziennych zakupów? Na te i inne pytania odpowiada raport „Raport Klimat tworzą ludzie - zachowania ekologiczne Polaków” , przygotowany w ramach kampanii informacyjno-edukacyjnej „Nasz Klimat”, realizowanej przez Ministerstwo Klimatu i Środowiska.

 • Nowoczesne urządzenia AGD oszczędzają energię i pieniądze

  Jak obniżyć rachunki za prąd?

  Wiedzieliście, że prąd niezbędny do zasilenia dużego AGD to 40 proc. całej energii elektrycznej zużywanej przez gospodarstwa domowe? Okazuje się, że w przeszło dwóch milionach polskich gospodarstw wciąż pracują sprzęty starej generacji. Tymczasem nowe mogą zużywać nawet 50-70 proc. mniej energii. Jednak, aby obniżyć rachunki za prąd, nie wystarczy sama wymiana urządzenia. Potrzebna jest też zmiana nawyków w codziennym życiu.

 • wiosenne porządki w domu

  Wiosenne porządki w domu

  To wspaniała okazja, by gruntownie sprzątnąć mieszkanie, schować rzeczy używane zimą, posegregować produkty, a być może także do metamorfozy wnętrz i nowej organizacji przestrzeni.

 • Jak zabrać się za remont mieszkania?

  Jak zabrać się za remont mieszkania?

  Każdy dobrze wie, że remont mieszkania to poważna i kosztowna sprawa. Nie można odwlekać w nieskończoność remontu. Powinien on być dokładnie zaplanowany. Wśród planów nie można pominąć najważniejszego punktu remontu, jakim są niezbędne wydatki. Nie zawsze dysponujemy gotówką i oszczędnościami. Brak środków może poważnie utrudnić odnowę mieszkania, co może przyczynić się do jego zniszczenia. Wiele osób radzi sobie w ten sposób, że bierze pożyczki na raty. Umożliwiają one dokładne zaplanowanie remontu, zakup niezbędnych materiałów, narzędzi, opłacenie ekipy remontowej i pozyskanie nowych mebli.

 • Brud i bakterie wyparowują! Zastosowanie parownicy w domu

  Brud i bakterie wyparowują! Zastosowanie parownicy w domu

  Sprzątanie bardzo często kojarzone jest z długim, nużącym procesem z użyciem gąbek, ścierek, ręczników papierowych, zmiotki czy mopa wspomaganych przez armię chemicznych detergentów usprawniających czyszczenie. Czy jednak są to wszystkie dostępne sposoby na sprzątanie przestrzeni w domu?

 • alergie na pyłki

  Alergie na pyłki - jak sobie radzić?

  Alergie na pyłki każdej wiosny stanowią prawdziwe utrapienie dla wielu osób. Dla jednych to ulubiona pora roku, kiedy natura budzi się do życia, a wyższe temperatury zachęcają do spędzania czasu na świeżym powietrzu. Dla innych to czas pylenia roślin i nasilenia się objawów alergicznych, które skutecznie obniżają samopoczucie. Co można zrobić, aby alergie na pyłki nie były tak uciążliwe?

 • Wynajem mieszkania - dlaczego warto pomyśleć o ubezpieczeniu?

  Wynajem mieszkania - dlaczego warto pomyśleć o ubezpieczeniu?

  Wynajmując innym swoje mieszkanie nie jesteśmy w stanie w pełni za nie odpowiadać. Nie jesteśmy też w stanie przewidzieć zdarzeń losowych takich jak pożar, zalanie czy kradzież z włamaniem, dlatego warto ponieść dodatkowy koszty i zabezpieczyć się przed takimi sytuacjami ubezpieczając mieszkanie. Dlaczego warto to zrobić? Jak kupić polisę na mieszkanie?

 • dom w silosie, dom w starym silosie, dom w dziwnym miejscu, dziwny dom

  Dom w starym silosie

  Czy stary silos na zboże można zamienić w wygodny dom? Jemu się udało!

 • Stół rozkładany Creative z blatem w kolorze nude znakomicie wpasuje się w wielkanocny klimat spotkań.

  Jak udekorować wielkanocny stół?

  W okresie świątecznym stół staje się sercem domu. Gromadzimy się przy nim, aby nie tylko zjeść wspólnie posiłek, ale także miło spędzić czas. Dlatego warto zadbać, aby w Wielkanoc swoim wyglądem cieszył oczy i jeszcze bardziej zachęcał do zajęcia przy nim miejsca. Piękna zastawa, świąteczne dekoracje i wiosenne akcenty pomogą w stworzeniu wyjątkowej atmosfery, umilając celebrowanie wyjątkowych momentów z ważnymi dla nas osobami. Jak to zrobić podpowiada i inspiruje marka VOX.