Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Ekoogrody. Jak sprzęty akumulatorowe przyczyniają się do zrównoważonej pielęgnacji ogrodów

artykuł zewnętrzny

Ogrody ekologiczne to idealny kompromis między dbałością o środowisko naturalne a posiadaniem własnego wymarzonego miejsca do wypoczynku. Sprawdź, jaki zestaw narzędzi ogrodowych pomoże Ci stworzyć idealny ekoogród!

Kobieta zajmująca się pielęgnacją roślin w ekoogrodzie
Kobieta zajmująca się pielęgnacją roślin w ekoogrodzie
Adobe Stock

Ogrody ekologiczne – relaks w harmonii z naturą

Ostatnio poświęcamy coraz większą uwagę ochronie środowiska. Poszukujemy zrównoważonych rozwiązań we wszystkich sferach życia, ogrody nie są tutaj żadnym wyjątkiem. Coraz więcej osób decyduje się na wybór ekologicznych metod pielęgnacji swojej zielonej przestrzeni.

Odpowiedzią na rosnącą świadomość ekologiczną są zrównoważone praktyki ogrodnicze, dzięki którym Twój własny kawałek zieleni nie tylko nie przyczyni się do degradacji środowiska naturalnego, lecz wręcz przeciwnie, pomoże środowisku!

Ogród ekologiczny to przestrzeń, w której możesz połączyć się z naturą podczas odpoczynku – jednocześnie szanując jej cykle i zasady.

Ten typ ogrodu ma wiele zalet. Warto wymienić przede wszystkim:

 • przyjazność środowisku,
 • ograniczenie negatywnego wpływu na glebę, wodę i powietrze,
 • organiczną uprawę roślin, redukującą ryzyko kontaktu ze szkodliwymi substancjami i chemikaliami,
 • zachowanie dziedzictwa kulturowego poprzez uprawianie tradycyjnych odmian roślin i gatunków lokalnych.

Wybór ogrodu ekologicznego to nie tylko działanie na rzecz ochrony środowiska, ale też tworzenie pięknych funkcjonalnych i trwałych przestrzeni, zachęcających do połączenia się z naturą i czerpania radości z jej piękna. W rezultacie stanowią ważny element budowania zrównoważonej przyszłości, w której harmonia między człowiekiem a przyrodą jest kluczem do naszego dobrobytu.

Jak stworzyć ogród ekologiczny?

Taczka z widłami stojąca w ogrodzie, w tle kobieta
Taczka z widłami stojąca w ogrodzie, w tle kobieta
Adobe Stock

Ogród ekologiczny zaprojektowany i pielęgnowany powinien być tak, aby minimalizować negatywny wpływ człowieka na środowisko i maksymalnie wykorzystać zasoby naturalne.

Podstawą są więc zrównoważone praktyki, takie jak:

 • kompostowanie,
 • niedopuszczalne użycie pestycydów i sztucznych nawozów,
 • wybór roślin lokalnych i odpornych na warunki naturalne,
 • zapewnianie schronienia faunie,
 • wykorzystanie naturalnych metod kontroli szkodników,
 • korzystanie z akumulatorowych narzędzi ogrodniczych.

Chcesz samodzielnie stworzyć ogród ekologiczny? Nie ma w tym nic trudnego! Do pracy warto wykorzystać sprawdzone narzędzia ogrodnicze, które znacząco ułatwią i przyspieszą Twoją pracę i nie przyczynią się do degradacji środowiska naturalnego.

Narzędzia akumulatorowe, takie jak: kosiarki, podkaszarki, kosy i inny sprzęt ogrodniczy, są niezastąpione przy codziennej pielęgnacji ekologicznego ogrodu. Ich szeroki wybór znajdziesz w ofercie RYOBI®.

Jaki sprzęt ogrodniczy wybrać?

Jeśli wybierzesz narzędzia akumulatorowe, zrobisz ogromny krok w kierunku bardziej zrównoważonej pielęgnacji ogrodu. Możesz cieszyć się pięknym ogrodem, a jednocześnie ograniczyć negatywny wpływ na środowisko.

Tradycyjne narzędzia ogrodnicze często wymagają użycia paliw kopalnych, na przykład benzyny czy oleju napędowego. Ich spalanie emituje szkodliwe gazy cieplarniane, które są jedną z przyczyn zmian klimatycznych.

Sprzęty akumulatorowe w porównaniu do tradycyjnych narzędzi ogrodniczych mają szereg zalet. Przede wszystkim są zasilane elektrycznie, dlatego nie emitują szkodliwych substancji do atmosfery.

Narzędzia akumulatorowe – korzyść dla środowiska

Jeśli chcesz samodzielnie stworzyć i pielęgnować ekologiczny ogród, aby cieszyć się nim przez długie lata, postaw na narzędzia akumulatorowe od sprawdzonego producenta.

W ofercie RYOBI® znajdziesz bogaty wybór sprzętu akumulatorowego, który ułatwi Ci pracę w ogrodzie, bo zapewni wygodną pozycję, a jednocześnie – przyjazność środowisku.

Kosiarki akumulatorowe

Bezszczotkowa kosiarka 37 cm, akumulatorowa ONE+ 18V, 5.0 Ah z ładowarką
Bezszczotkowa kosiarka 37 cm, akumulatorowa ONE+ 18V, 5.0 Ah z ładowarką
RYOBI

Jednym z podstawowych sprzętów akumulatorowych, w który wyposażamy nasze domki na narzędzia ogrodowe, są kosiarki akumulatorowe.

Tradycyjne kosiarki spalinowe są głośne, emitują spaliny, wymagają regularnej konserwacji i uzupełniania paliwa. W porównaniu z nimi urządzenia akumulatorowe są o wiele cichsze, nie emitują żadnych spalin i nie wymagają tak skomplikowanych czynności konserwacyjnych.

Ponadto nowoczesne baterie zastosowane w kosiarkach akumulatorowych charakteryzują się długą żywotnością, co zapewnia długotrwałe i efektywne użytkowanie.

Urządzenia RYOBI® mają dużą wydajność i wygodę w trakcie obsługi, a to wszystko za sprawą przydatnych systemów i rozwiązań, takich jak:

 • technologia EasyEdge™, która umożliwia cięcie przy samej krawędzi, co jest przydatne, np. przy koszeniu trawnika w pobliżu chodnika,
 • 3-stopniowa regulacja uchwytu pozwalająca dopasować urządzenie do Twoich potrzeb,
 • możliwość ustawienia wysokości koszenia, dzięki czemu wyżej przystrzyżone źdźbła na mocno nasłonecznionym terenie nie wysuszą się szybko,
 • składane uchwyty oraz kosz na trawę, które znacznie ułatwiają przechowywanie maszyny.

Jeśli zależy Ci na długim czasie pracy urządzenia, sprawdź kosiarkę akumulatorową RYOBI® model RY18LM37A-140. Pojemność 4.0 Ah urządzenia umożliwia wykoszenie murawy o powierzchni do 225 m² na jednym zasilaniu! Z kolei model RY36LMXSP53A-160 o pojemności 6.0 Ah jest w stanie jednorazowo przystrzyc trawnik o powierzchni nawet 850 m².

W ofercie RYOBI® znajdziesz szeroki wybór kosiarek akumulatorowych o zróżnicowanej szerokości koszenia: od 33 do 53 cm. Wybór odpowiedniego modelu zależy od Twoich indywidualnych potrzeb.

Nożyce do żywopłotu

Hybrydowe nożyce do żywopłotu ONE+ 18V, ostrze o długości 50 cm, z akumulatorem 2.5 Ah i ładowarką
Hybrydowe nożyce do żywopłotu ONE+ 18V, ostrze o długości 50 cm, z akumulatorem 2.5 Ah i ładowarką
RYOBI

Będąc posiadaczem żywopłotu, nie możesz zapomnieć wyposażyć swojego stojaka na narzędzia ogrodowe w odpowiednie nożyce.

Te tradycyjne wymagają użycia siły fizycznej i z reguły są ciężkie, co przy dłuższym użytkowaniu może okazać się zwyczajnie niewygodne. Działają też na niekorzystnym dla środowiska napędzie spalinowym.

Nożyce akumulatorowe są lżejsze, łatwiejsze w obsłudze i nie emitują szkodliwych spalin. Są idealne dla Ciebie, jeśli troszczysz się o stan planety i zależy Ci na wygodnej, szybkiej pracy. Dzięki nożycom akumulatorowym przycinanie żywopłotu staje się przyjemniejsze, a jednocześnie nie przynosi negatywnych skutków środowisku.

Podkaszarka

Podkaszarka bezszczotkowa Expand-It 36 V
Podkaszarka bezszczotkowa Expand-It 36 V
RYOBI

Idealnie przystrzyżony trawnik to marzenie każdego posiadacza ogrodu. W wygodnej pielęgnacji trawnika pomogą Ci mniejsze sprzęty akumulatorowe, m.in.: podkaszarka, wykaszarka czy kosa. Zapewniają nie tylko mobilność i wygodę manewrowania, ale też nie emitują szkodliwych spalin do środowiska.

Podkaszarka akumulatorowa, zwana też trymerem, charakteryzuje się ergonomiczną konstrukcją i niewielką wagą. Możesz nią przystrzyc trawę w miejscach, do których nie dotarła kosiarka. Sprawdzi się więc do strzyżenia miejsc przy drzewach i kwietnikach, rabatach, chodniku, ogrodzeniu i ścianach.

W ofercie RYOBI® znajdziesz modele podkaszarek zapewniających szybką i wydajną pracę. Między innymi podkaszarka 18V wyposażona jest w system EasyEdge™ umożliwiający sprawną zmianę trybu pracy z podcinania krawędzi na podkaszanie. Wytrzymałe ostrze tego modelu poradzi sobie nawet z długimi źdźbłami, a metalowa obudowa jest gwarancją dużej odporności urządzenia na czynniki zewnętrzne.

Kolejnym modelem, na który warto zwrócić uwagę, jest podkaszarka Expand-It, w której zamontowaliśmy wydajny silnik bezszczotkowy przydający urządzeniu bezawaryjność. To rozwiązanie dla Ciebie, jeśli cenisz sobie wysoki komfort użytkowania. W tej podkaszarce jest on zapewniony przez podwójną żyłkę o średnicy 2,0 mm, pas na ramię ograniczający zmęczenie podczas dłuższej pracy oraz możliwość ustawiania prędkości i szerokości koszenia (28 lub 30 cm). Kolejnym atutem jest możliwość podpięcia dodatkowych końcówek zwiększających funkcjonalność urządzenia, na przykład: dmuchawy i nożyc do żywopłotu.

Zależy Ci na ostrych, czystych liniach murawy? Zaopatrz się w przycinarkę do krawędzi trawnika! Idealne efekty zapewnia przez:

 • trwałe ostrze o średnicy 22 mm, dzięki któremu przystrzyżesz nawet wysokie źdźbła,
 • 4-punktowe ustawienie wysokości koszenia, umożliwiające dostosowanie urządzenia do własnych potrzeb,
 • regulowany chwyt, zapewniający stabilną, precyzyjną pracę,
 • przednie i tylne koła prowadzące, dzięki którym łatwiej utrzymasz sprzęt w pożądanej linii.

Oferujemy szeroki wybór podkaszarek: wiele modeli w różnych cenach. Na pewno znajdziesz taką odpowiadającą Twoim upodobaniom.

Wykaszarka

Chcesz przystrzyc trawę na nierównej powierzchni lub na posesji nieregularnie pielęgnowanej? Postaw na wykaszarkę, czyli kosę mechaniczną.

Ten typ narzędzia ogrodowego ma większą moc niż podkaszarka akumulatorowa, dlatego świetnie sprawdza się w pracy z krzewami i grubszymi konarami. Urządzenie pracujecicho, wydajnie, bez emisji spalin.

Wygoda tego narzędzia polega na tym, że nie ma konieczności podpięcia kabla czy regularnego dolewania paliwa, jak jest w tradycyjnych wykaszarkach.

W ofercie RYOBI® znajdziesz między innymi kosę akumulatorową RYOBI® z uchwytem rowerowym. Uchwyt i szelki Vertebrae+™ sprzyjają pracy w maksymalnym komforcie i przy braku zmęczenia podczas długotrwałej pracy. Sprzęt wyposażyliśmy w ostrze tnące Tri-Arc+™ ze stali hartowanej, o długości 26 cm, które jest gwarancją mocnego i precyzyjnego cięcia, oraz w regulację prędkości pracy, która pozwala na wydłużenie czasu użytkowania na jednym zasilaniu.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze narzędzi akumulatorowych?

Mężczyzna stoi przy szopie wyposażonej w elektronarzędzia RYOBI
Mężczyzna stoi przy szopie wyposażonej w elektronarzędzia RYOBI
RYOBI

Wybierając odpowiednie narzędzia ogrodowe akumulatorowe, należy zwrócić uwagę na kilka istotnych czynników.

 • Napięcie akumulatora – upewnij się, że urządzenie jest zgodne z napięciem akumulatora wymaganym do jego prawidłowego działania.
 • Pojemność akumulatora – to ona warunkuje czas pracy narzędzia: im jest większa, tym dłużej urządzenie posłuży Ci na jednym ładowaniu. Jeśli planujesz długo pracować w ogrodzie, wybierz akumulatory o większej pojemności.
 • Rodzaj akumulatora – na rynku znajdziesz wiele rodzajów akumulatorów, m.in.: litowo-jonowe czy niklowo-kadmowe. Te pierwsze są popularniejsze ze względu na niewielką wagę i większą pojemność, nie ma też konieczności całkowitego ich rozładowania przed ponownym naładowaniem.
 • Kompatybilność akumulatorów – posiadasz już narzędzie akumulatorowe? Sprawdź, czy nowe urządzenie jest kompatybilne z akumulatorami tych narzędzi.
 • Marka i jakość – wybór narzędzi ogrodowych RYOBI® to gwarantowane nie tylko wydajność i trwałość samego urządzenia, ale też wsparcie posprzedażowe.
 • Dodatkowe funkcje i akcesoria – potrzebujesz dodatkowych funkcji w trakcie pracy? Sprawdź, czy interesujące Cię narzędzie jest w nie wyposażone. Na przykład, niektóre sprzęty akumulatorowe mają regulację prędkości, wbudowane oświetlenie LED, blokadę wrzeciona czy systemy ochrony przed przeciążeniem.

Pamiętaj, że wybór odpowiednich narzędzi akumulatorowych zależy od Twoich indywidualnych potrzeb i rodzaju pracy, jaką planujesz wykonywać w ogrodzie. Przyjrzyj się dokładnie specyfikacjom i porównaj różne możliwości, aby wybrać narzędzie, które najlepiej spełnia Twoje oczekiwania.

Ekologiczne ogrody – przyszłość ogrodnictwa

Ekoogrody stale zyskują na popularności, co z pewnością odbije się pozytywnie na stanie środowiska naturalnego.

Zmniejszenie ilości odpadów i poprawa jakości wody oraz gleby przez odpowiednie techniki kompostowania i recyklingu – to tylko niektóre z wielu pozytywnych skutków uprawy ekologicznej.

Warto również wspomnieć o wygodzie i poprawie jakości życia człowieka. Korzystając ze sprzętów akumulatorowych, które ograniczają hałas i nie emitują szkodliwych spalin, zwiększasz komfort swój i sąsiadów.

Sprzęt akumulatorowy odgrywa niezwykle istotną rolę w zrównoważonej pielęgnacji ogrodów – jego przyjazny środowisku charakter, cicha i ekonomiczna praca sprawiają, że jest doskonałym wyborem dla wszystkich, którzy chcą zadbać o ogród, jednocześnie dbając o środowisko naturalne.

Korzystając z innowacyjnych narzędzi akumulatorowych, możesz cieszyć się pięknym ogrodem i mieć świadomość, że przyczyniasz się do ochrony planety!

  Więcej o:

Skomentuj:

Ekoogrody. Jak sprzęty akumulatorowe przyczyniają się do zrównoważonej pielęgnacji ogrodów