Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Farba, która wytwarza takie jony, redukując stężenie aerozoli w powietrzu

Materiał prasowy

Sezon infekcji już się rozpoczął! 🤧 Zima to czas, gdy częściej spotykamy się z przeziębieniami i infekcjami. O ile często obwiniamy zimną pogodę, to prawda jest taka, że większość infekcji występuje w pomieszczeniach. Jak więc zadbać o bezpieczeństwo w naszych domach? O tym za chwilę!

Farba z jonami
Farba z jonami
Fot. Baumit

Dlaczego chorujemy zimą? 

Aby zrozumieć, dlaczego częściej chorujemy jesienią i zimą, musimy spojrzeć na to, jak dochodzi do infekcji. Niskie temperatury idą często w parze z niską wilgotnością powietrza, co sprawia, że błony śluzowe nosa i gardła schną, stając się podatniejszymi na atak patogenów. Wirusy i bakterie przenoszą się głównie za pośrednictwem aerozoli, czyli drobnych cząsteczek unoszących się w powietrzu. W pomieszczeniach, zwłaszcza tych słabo wentylowanych, stężenie patogenów może być znacznie wyższe niż na zewnątrz.

Aby ograniczyć ryzyko zakażenia, warto zadbać o zdrowe warunki w domu, zwłaszcza o jakość powietrza. Regularne wietrzenie pomieszczeń to prosty sposób na szybką wymianę powietrza i usuwanie patogenów. Otwierając okna, wpuszczamy także promienie UV, które pomagają zwalczać bakterie i wirusy. Wietrzenie powinno być częste, nawet 3 razy dziennie przez 10-15 minut.

Wietrzenie meszkania
Wietrzenie meszkania
Fot. Baumit

Kolejnym krokiem jest "zaproszenie" do naszego domu jonów ujemnych. Te małe cząsteczki, naturalnie występujące w przyrodzie, mają właściwości oczyszczania powietrza. Farba Baumit IonitColor wytwarza takie jony, redukując stężenie aerozoli w powietrzu nawet o 60% w ciągu 90 minut. Działa to jak naturalny magnes, przyciągając zanieczyszczenia i sprawiając, że opadają one na podłogę, zamiast przedostawać się do dróg oddechowych.

Pamiętaj również o spacerach na świeżym powietrzu, nawet zimą. Ruch na dworze poprawia nastrój, dotlenia organizm, wspomaga odporność i dostarcza witaminy D. Czyste powietrze w pomieszczeniach to klucz do mniejszego ryzyka infekcji, lepszego samopoczucia i oszczędności finansowych. 

    Więcej o:

Skomentuj:

Farba, która wytwarza takie jony, redukując stężenie aerozoli w powietrzu