Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Fotowoltaika jako odnawialne źródło energii

Artykuł sponsorowany

Z roku na rok, w energetyce, zyskują na znaczeniu OZE, czyli źródła energii pozyskiwane z odnawialnych i niewyczerpalnych zasobów naturalnych. Są znacznie mniej szkodliwe niż tradycyjne, nieodnawialne źródła energii, takie jak paliwa kopalne, które oddziałując negatywnie na środowisko przyczyniają się do zmian klimatycznych. W ustawie z 20 lutego 2015 r. OZE zdefiniowane zostały jako „odnawialne, niekopalne źródła energii obejmujące energię wiatru, energię promieniowania słonecznego, energię aerotermalną, energię geotermalną, energię hydrotermalną, hydroenergię, energię fal, prądów i pływów morskich, energię otrzymywaną z biomasy, biogazu, biogazu rolniczego oraz z biopłynów”.

Fotowoltaika jako odnawialne źródło energii.
Fotowoltaika jako odnawialne źródło energii.
https://suntrack.pl/

Przetwarzanie światła słonecznego na energię elektryczną cieszy się coraz większą popularnością. Trudno się temu dziwić - jest to rozwiązanie ekologiczne, mające liczne korzyści środowiskowe oraz duży potencjał redukcji kosztów energii. Słońce to czyste i niezwykle obfite źródło OZE, dostępne praktycznie niemal wszędzie na Ziemi, które nie emituje szkodliwych substancji do atmosfery i nie wyczerpuje się.

Jaką fotowoltaikę wybrać?

Jednym z czołowych producentów urządzeń i systemów do zastosowań związanych z energią odnawialną jest holenderska firma Victron Energy. Oferuje ona różnorodne produkty i rozwiązania, które mogą być wykorzystane w systemach fotowoltaicznych. Spośród nich warto zwrócić szczególną uwagę na:

  1. Inwertery solarno-wiatrowe: przekształcają on prąd stały, wyprodukowany przez panele fotowoltaiczne, na prąd zmienny, używany do zasilania urządzeń elektrycznych. W bogatej ofercie firmy Victron znajdują się modele o różnych mocach i funkcjach.
  2. Kontrolery ładowania: są stosowane w systemach PV do zarządzania ładowaniem oraz ochroną baterii słonecznych. Zapewniają optymalne ładowanie baterii a także chronią je przed przeciążeniem czy głębokim rozładowaniem. I tu w asortymencie można znaleźć różne modele z różnymi funkcjami, takimi jak MPPT (Maximum Power Point Tracking), który optymalizuje wydajność ładowania.
  3. Baterie: wykorzystywane do przechowywania energii elektrycznej wyprodukowanej przez instalację fotowoltaiczną. Magazyny te umożliwiają składowanie energii na późniejsze użycie, np. w nocy lub w okresach niskiej produkcji z uwagi na brak lub niewystarczającą ilość światła słonecznego. Oferta holenderskiego przedsiębiorstwa obejmuje m.in.  baterie kwasowo-ołowiowe, litowo-jonowe, AGM (Absorbed Glass Mat) lub żelowe. Mają one różne pojemności i charakterystyki, tak aby sprostać różnym wymaganiom klientów.
  4. Systemy zarządzania energią: Victron Energy dostarcza również zaawansowane systemy zarządzania energią, umożliwiające monitorowanie, optymalizację i zdalne zarządzanie fotowoltaiką. Pozwala to kontrolować parametry systemu, takie jak napięcie, prąd, moc i stan baterii, a także zarządzać priorytetem zasilania, awaryjnym zasilaniem czy umożliwiać inteligentne sterowanie urządzeniami domowymi.

Powyższe produkty to tylko niektóre, z oferowanych przez holenderskiego producenta. Firma posiada również rozwiązania z zakresu ładowania pojazdów elektrycznych, systemów zasilania awaryjnego, systemów monitoringu i wiele innych. 

Gdzie można kupić produkty Victron Energy?

Artykuły marki są dostępne w różnych sklepach i punktach sprzedaży specjalizujących się w dystrybucji urządzeń fotowoltaicznych i systemów energetycznych. Niezwykle ważne jest, aby upewnić się i wybrać zaufanego sprzedawcę lub dostawcę, który oferuje oryginalny sprzęt. Bez wątpienia takim jest firma Suntrack s.c.  z Warszawy. Jest ona największym, autoryzowanym przedstawicielem Victron Energy w Polsce. Od lat specjalizuje się we wdrażaniu i sprzedaży najwyższej jakości towarów z branży fotowoltaicznej. Liczne inwestycje i ciągły rozwój firmy zaowocowały otwarciem, w 2023 roku, dodatkowego biura na Śląsku, w Częstochowie. Po uprzednim kontakcie i umówieniu wizyty mogą Państwo doradzić się tam w kwestii wyboru rozwiązań fotowoltaicznych, odpowiadających Państwa potrzebom.  Istnieje tam również możliwość osobistego odbioru, wcześniej zamówionego, sprzętu.

Trendy w dziedzinie energetyki

Rozwój Odnawialnych Źródeł Energii (OZE) jest jednym z kluczowych trendów w dziedzinie energetyki na całym świecie. OZE odgrywają coraz większą rolę w zrównoważonym rozwoju, redukcji emisji gazów cieplarnianych i walki ze zmianami klimatycznymi. Rządy na całym świecie wprowadzają politykę i regulacje wspierające rozwój OZE. Dotacje, subsydia, systemy certyfikatów zielonych, preferencyjne ceny zakupu energii, a także cele dotyczące udziału OZE w mieszaninie energetycznej stymulują rozwój tego sektora. Decydując się na zakup fotowoltaiki warto stawiać na rozwiązania niezawodne, sprawdzone i wysokojakościowe.

    Więcej o:

Skomentuj:

Fotowoltaika jako odnawialne źródło energii